Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Mam problem z zamulonym kompem

Siemano mam problem otóż mój komp strasznie się muli nawet jak gram w gry które nie mają jakichś wielkich wymagań.mój komp to celeron 2,2Ghz 768Mb Ram geforce 5500 128 Mb. proszę o pomoc bo mnie to drażni... rzeklinam:

prawdopodobnie jest to wina programow ktore ciagle pracuja w tle, gdy ci sie muli komputer wcisnij kombinacje Ctrl+Alt+Del i zobacz ktory program zabiera ci pamiec. takze zajrzyj start->uruchom i wpisz "msconfig", nastepnie w zakladce "uruchamianie" zobacz ile tam sie tego wczytuje w chwili uruchomienia systemu. mozesz wylaczyc wiekszosc z nich (ale tu nalezy uwazac, aby nie wylaczyc np. obslugi karty graficznej lub np. java, zalecam ostroznosc!!!), przypuszczam ze przydalo by sie czyszczenie rejestrow i defragmentacja dyskow.
    te i inne czynniki wplywaja na zla prace komputera, proponuje poszukac arykulow w sieci http://google.pl o optymalizacji systemu windows.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

jak dla mnie za mao szczeguw. z tylu informacji to mog jedynie powiedzie to co mj poprzednik. dodam ze do czyszczenia rejestru uywaem RegCleaner'a.
    poza tym komp moe muli jeeli system nie jest zadbany (wiem po sobie po pewnym czasie uywanie XP nic nie dao si zrobi, ale sposb uywania systemu by tragiczny. jednym sowem totalny burdel )
    poza tym jeeli grzebiesz co w systemie to moge tak nagrzeba, e muli i tyle.
    przyczyn moe by wiele, z takimi informacjami to wiesz nie pomog za duo, mog jedynie powiedzie format c: odstep:
    ale wstrzymaj si z tym, moe to wina programu/w uywanych przez ciebie, moe to jaki wirus, a moe jeszcze co innego :wink:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Pyta kilka:
    1. Jaki chipset pyty?
    2. Czy magistrala IDE dziaa w trybie DMA/UDMA?
    3. Czy komp dziaa dobrze i od jakiego czasy zacz gorzej?
    4. Czy doinstalowywae jakie programy/sterowniki ostatnio?
    5. Czy posiadasz jakie(jakie?) zabezpieczenie AV?
    5b. Czy posiadasz jakie(jakie?) zabezpieczenie Anty-spy-ad-ware?

A teraz kilka rad:
    1. cignij, zrb raport i podelij na maila - odel Ci co moesz wywali z autostartu (jeeli wywali komunikat o braku DLL cignij i zainstaluj to);
    2. Wejdz na Webroot'a. Jest tam darmowy skaner - wypisze Ci z jakimi malware masz do czynienia.
    3. Online'owy skaner AV te niezaszkodzi: MKS, czy Trend

Odpowiedz na moje pytania i opisz skutki dziaa, pomylimy co dalej...

PS. Tak mi jeszcze do gowy przyszo - przedmuchaj radiator na procesorze.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Powiem tak zawalony na pewno nie jest bo niedawno był format wszystkich partycji bawić sie w rejestrze też sie nie bawiłem bo nie mam po co niedawno przeczyściłem wszystko i nic. temperatura procka to ok. 42-45 stopni. nie wiem co z nim jest. nie mam dostępu do netu tylko od święta u kogoś więc nie mogę sprawdzić kompa tymi programami z netu. jestem załamany...ludzie pomóżcie!!!! oklony:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Siriah
    Pytań kilka:
    1. Jaki chipset płyty?
    2. Czy magistrala IDE działa w trybie DMA/UDMA?
    3. Czy komp działał dobrze i od jakiegoś czasy zaczął gorzej?
    4. Czy doinstalowywałeś jakieś programy/sterowniki ostatnio?
    Poprosze jeszcze raz...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

---------- 08:13 25.02.2006 ----------

powiem tak mam płytę główną P4XFCU ostatnio nic nie wgrywałem ani nie kasowałęm z ważniejszych programów

---------- 08:17 ----------

a komp już kiedyś chodził słabo ale wymieniłem kartę grafiki dołożyłem ram myślałem że coś się poprawi ale ten procesor mi zżera okropnie nie wiem co jest...

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Może masz wolny dysk twardy? ...powymieniaj taśmy na te szybsze [ koledzy pomozcie bo nie pamietam jak to sie zwie ], zmien twardziela na taki z 7200 RPM jesli masz wolniejszy.
    Pozniej to juz mozesz tylko zmienic procka, dolozyc ramu... czyszczenie kompa nic nie da jezeli nie utrzymasz go w czystosci...najlepiej od czasu do czasu usuwac niepotrzebne i nieuzywane gry. To tez nie pomoze jezeli często je zmieniasz a każda cos zostawi w rejestrze na pamiatke. RT
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Też tak myślałem że to może być wina dysku zobaczę...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Czy dysk pracuje w trybie UDMA? Czy może w PIO? Sprawdź w panelu sterowania i może akurat będzie jeden problem mniej...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)