Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
    Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Mogilno
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

XFCE - co Wy na to?

Właśnie w przypływie wolnych wieczornych chwil, zapodałem sobie XFCE zamiast Gnome. Albo mi się wydaje albo aplikacje sie otwierają szybciej. Wygląd również bardzo miły dla oka. Drażni mnie póki co tylko jedna rzecz - nie mogę się przyzwyczaić do krótszego dolnego paska a ni cholery nie mogę znaleźć możliwości ustawienia go na 100% szerokości ekranu... Jakoś nie pasuje mi ta przerwa do brzegów ekranu.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jesli powpychasz do niego więcej programów to będzie na calą szerokość pulpitu. Albo możesz sobie ustawić wielkośc w menu na: mały, średni, duży i ogromny i będzie też na całą długość . Ja używam Xfce od jakiegoś czasu (chyba coś ponad tydzień) i stwierdzam że jest szybszy od kde i jest niemal albo czasem nawet i ładniejszy niż kde

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Mogilno
    Siła Reputacji
    0

Jeśli odniosłem wrażenie, że jest szybszy od Gnome to już od KDE na pewno Przełączyłem się jednak na Gnome właśnie. Gdy znajdę więcej czasu na konkretne poustawianie sobie menu i paska pod swoje potrzeby to zapewne wrócę do niego, a na razie Gnome is back Sprzęt nie jest taki najgorszy więc w Gnome również nie narzekam.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

O, a ja mam sprzęt nieco już leciwy i chętnie skorzystam z rady, jak już postawię sobie Linucha.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ciekawie zapowiada się także Enlightenment

Cytat Napisał http://pl.wikipedia.org/wiki/Enlightenment
    Enlightenment (nazywany też często E) to menedżer okien dla środowiska X Window System, który może być używany samodzielnie lub wraz ze środowiskami graficznymi takimi jak GNOME (swego czasu był to domyślny menedżer okien tego środowiska) czy KDE. Jego głównym autorem jest programista i grafik Carsten Haitzler (Rasterman).

Enlightenment znany jest z dużych możliwości konfiguracji oraz atrakcyjnej grafiki i efektów specjalnych. Dostępne są (na stronie domowej projektu) niezwykle dopracowane pod względem graficznym tematy pulpitu (themes) oraz statyczne i animowe tła pulpitu.

Od 2005 r. ostatnią stabilną wersją programu jest 0.16.7.2. Kod następnej serii, DR17 (lub inaczej E17), jest napisany od początku i bazuje na silnie zmodularyzowanych bibliotekach EFL (Enlightenment Foundation Libraries). DR17 ma być samodzielną powłoką graficzną, przeznaczoną dla szerokiej gamy urządzeń od urządzeń wbudowanych do stacji roboczych.

Powłoka graficzna to określenie twórców Enlightenment. Oznacza ono, że poza zarządzaniem oknami program wykonuje też inne funkcje, ale nie jest tak rozbudowany jak środowiska graficzne w rodzaju KDE czy GNOME, dla których powstają często duże aplikacje. Podobne do niego są środowiska Xfce czy Window Maker.

Enlightenment również posiada swój menedżer logowania - Entrance. Jest to efektownie wyglądający odpowiednik bardziej znanych menedżerów logowania takich jak XDM, GDM czy KDM.
    a tutaj można zobaczyć jak to wygląda: http://themes.freshmeat.net/browse/60/

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Mogilno
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi
    O, a ja mam sprzęt nieco już leciwy i chętnie skorzystam z rady, jak już postawię sobie Linucha.
    Nie wiem na co jeszcze czekasz W razie potrzeby służę tłoczoną wersją 5.10 Ubuntu - podaj namiary na PM a wyślę na mój koszt - miło będzie mieć na sumieniu kolejna nawróconą duszyczkę
    -------
    EDIT

A jednak bezsenna noc pchnęła mnie ponownie w ramiona XFCE - nieszczęsny pasek już sobie dostosowałem i zaczynam sie przyzwyczajać. Poniżej zrzutki:
    - "czysty" pulpit:

- Firefox 1.5.0.1 z DI w roli głównej:

Anonymous
    Gość

---------- 12:10 02.03.2006 ----------

Ja przez dłuższy czas jechałem na Window Makerze. Też zapieprza szybko. Zrzuty z ekranu są w moim albumie.

---------- 12:12 ----------

Tak wygląda:

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Mogilno
    Siła Reputacji
    0

Mi teraz, póki co nie marzy się nic innego jak większa matryca Jednak w 1024 x 768 ciężko mi się zmieścić

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Kundelek
    Nie wiem na co jeszcze czekasz W razie potrzeby służę tłoczoną wersją 5.10 Ubuntu
    Dzięki, nawracać mnie szczegolnie nie trzeba… W tej chwili po prostu mam tak zatłoczony dysk, że nie bardzo mam jak wygospodarować miejsce na drugi system. Poza tym trochę wadzi moje lenistwo i fakt, że Win nie chce mi paść od 4,5 roku, a w tym czasie tak go sobie dostosowałem, że wizja dostosowywania systemu od nowa to dla mnie koszmar.
    Na razie wypróbowałem Ubuntu live, ale ma moim sprzęcie się dławi i głupiego managera plików kilka minut otwiera… Za to Knoppix chodził mi świetnie, nawet jakiś czas był zainstalowany (ale po instalacji część softu przestała działać, hehe).

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Mogilno
    Siła Reputacji
    0

U mnie Live tez tragedia.... A system polecam nie "obok" ale "zamiast" hihi Mam z kompem Win2K, dokupiłem kiedyś XP HE... Dalekie od moich oczekiwań... Jednak póki co Ubuntu spełnia moje oczekiwania niemal w 100%. przechodziłem już dawno temu Corel Linux (tak właśnie się zaraziłem "pingwinkiem"), Mandarynne, Susełka ale Ubuntu dla mnie to jest to!

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia