Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

szyfrowanie plików

mam pytanie..ściągnąlem spakowane WIN-RAREM pliki.niestety nie mogę ich rozpakować bo są zaszyfrowane!!! :!: pojawia się okno informujące o potrzebie wprowadzenia hasła.czy można jakoś złamać hasło?? :?:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Są tam niby jakieś programy. Ale Jeśli hasło jest stosunkowo długie to można zapomnieć o złamaniu takiego archiwum.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał tomasz rakoczy
    Są tam niby jakieś programy. Ale Jeśli hasło jest stosunkowo długie to można zapomnieć o złamaniu takiego archiwum.
    Czytałem kiedyś, żeby złamać metodą brute force hasło o długości 6 znaków (256 kombinacji na każdy) używając komputera z procesorem 133MHz trzeba by było poświęcić na to kilka miesięcy, przy długości 7 znaków jakieś 180 lat, a żeby złamać hasło o długości 8 znaków to próbę należałoby zacząć już w epoce kamienia łupanego. Od tamtego czasu dostępne są znacznie wydajniejsze komputery, możliwość wykorzystania mocy obliczeniowej wielu komputerów jednocześnie, ale i tak pewnie nie ma sensu próbować łamać dłuższych haseł metodą brute force w warunkach domowych. :-]

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja kiedyś testowałem taki programik na procesorze celeron 300 MHz i złamanie hasła o długości 8 znaków (litery + cyfry) trwało kilka minut. Ale jak dołożyłem do hasła jeszcze znaki typu !@# to trwało to tak długo, że nie chciało mi się już czekać. Nazwy programu nie pamiętam.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Takie programy udostępnia firma elcomsoft.com. Są świetne, niestety kosztują (darmowe wersje demo mają ograniczenie długości łamanego hasła). Niestety, co zauważyli koledzy, jeśli ktoś naprawdę dał porządne hasło, to jego złamanie może potrwać miesiące, albo i lata. Ale jak masz mocny komp i bardzo ci zależy, to spróbuj: można zapisaywać stan łamania i wznowić w dowolnej chwili. Poza tym można spróbować przeprowadzić atak słownikowy.

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Mogilno
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Wikipedia
    Łamanie 128-bitowego szyfru (AES) na milionie komputerów, każdym potrafiącym wykonać miliard prób na sekundę zajęłoby 11 milionów miliardów lat, czyli ok. 500 tysięcy czasów życia wszechświata (przyjmując, że ma 20 miliardów lat).
    No comments :lol:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Kundelek
    Cytat Napisał Wikipedia
    Łamanie 128-bitowego szyfru (AES) na milionie komputerów, każdym potrafiącym wykonać miliard prób na sekundę zajęłoby 11 milionów miliardów lat, czyli ok. 500 tysięcy czasów życia wszechświata (przyjmując, że ma 20 miliardów lat).
    No comments :lol:
    A przy wykorzystaniu komputerów kwantowych sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej. Osobiście mam nadzieję, że przyjdzie nam trochę poczekać zanim wejdą do powrzechnego użytku.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał wiesiek377
    mam pytanie..ściągnąlem spakowane WIN-RAREM pliki.niestety nie mogę ich rozpakować bo są zaszyfrowane
    Wypróbuj jako hasło adres strony, z której ściągnąłeś archiwum, nazwę grupy releasującej, nazwę archiwum. Sprawdź, czy w komentarzu pliku nie ma hasła. Względnie jest to 3-5 _literowe_ hasło do łamania przez brute-force :twisted:
    Jak to ktoś ładnie napisał:
    Trzeba umieć "kraść", jeśli tego nie potrafisz to leć do sklepu po płytę.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)