Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Wolna Białoruś

Pod wpływem koncertu, który obejrzałem w telewizji postanowiłem napisać tego posta. Napewno wiele osób z was go oglądało może nawet sami byliście na nim. Dziwi mnie tylko jedna rzecz. Po co tam te wszystkie gwiazdy i ich pieprzenie że Polska jest z Białorusią? Zastanawiam się ile wzięli za tą gadkę. koleś z "M jak miłość" zapomniał nawet jak się nazywa wokalista NRM. To jest nie do przyjęcia. Kolejna sprawa to odcięcie mikrofonu w trakcie "gadki" do widowni (nie pamiętam komu), mianowicie któryś z wykonawców mówił coś o drodze na Białoruś że prowadzi... (i tu koniec) bo pan Miśtal (czy jak mu tam) musiał zapowiedzieć kolejną gwiazdkę. Atmosfera koncertu też mi się wydawała jakaś sztuczna (nie wiem może dlatego że oglądałem to w telewizji a nie na żywo). Tak się sklada że bywałem na koncertach "Basowiszcza" w Gródku w podlaskim kilka kilometrów od granicy z Białorusią - są to coroczne koncerty białoruskich kapel rockowych na których bawi się młodzież z Polski i Białorusi i tam to dopiero sie widzi jak to jest na Białorusi, gdy się z nimi porozmawia, a nie "jesteśmy z wami" a potem zabierzemy wam mikrofon bo za dużo gadacie.
    Najlepiej imprezę podsumowała Kaśka Nosowska
    "Uważajcie żebyście się nie przejedli wolnością" czyżby jej chodziło o nas?[/quote]

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja tam jestem za wolną Białorusią. Są nam napewno bliscy, bliźsi niż Ukraincy. Z Białorusinami mamy wspólną historię, a Ukrainiec Ukraińcem zawsze pozostanie...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja też jestem za wolną Białorusią (czy z mego postu wynika inaczej?). Myślę że z Białorusią mamy tyle wspólnego co z Ukrainą, czyli sprowadzamy od nich paliwo ekl_ze_smiechu: A tak na poważnie i Białoruś i Ukraina były kiedyś z nami w granicach (jeśli pamiętacie historię), tyle że to my byliśmy wtedy cimiężycielem

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał benq
    A tak na poważnie i Białoruś i Ukraina były kiedyś z nami w granicach (jeśli pamiętacie historię), tyle że to my byliśmy wtedy cimiężycielem
    To były czasy... Polska od morza do morza. Ale Wy żyjecie w nieświadomości, a raczej na Madagaskarze. Będę jednak dobrym człowiekiem i dam Wam tajny adres. Z niego dowiecie się prawdy

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jedi
    Ja tam jestem za wolną Białorusią.
    Cytat Napisał benq
    Ja też jestem za wolną Białorusią
    A ja jestem za szybką Białorusią. Yes, yes, yes! :mrgreen:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dygnitarz, wielka, a fu! Zgłosiłem swój oficjalny protestem mailem do ministerstwa sprawiedliwości, telekomunikacji polskiej i ... radia maryja i młodzieży wszechpolskiej :mrgreen: A jedynie odpowiedziała na niego pani z ministerstwa radząc złożyć wniosek do najblizszej prokuratury. Przeecież na nienawistna strona jest tak niesmaczna i narusza prawo, że szkoda gadać...

Cytat Napisał benq
    Myślę że z Białorusią mamy tyle wspólnego co z Ukrainą, czyli sprowadzamy od nich paliwo
    Paliwo to z Białorusi na pewno nie sprowadzamy. Co najwyżej to jest krajem tranzytowym, przez który biegną rury z surowcem energetycznym dla nas :wink:
    A Ukraińcy zawsze byli fałszywi. Mordowali Polaków jako niemieccy żolnierze, bądź też bandy UPA. A w historii i kulturze to mamy więcej wspólnego z Białorusinami (choćby Mickiewicz) niż z tymi kozakami co nazywali się wolnymi synami stepu..

Jednak Polska ma tępych lokatorów, jeszcze się nie nauczyliśmy?
    Nie wystarczy co robią nam ruscy za Ukrainę? Nie?
    A Irak? Francja, która była przeciwna tej wojnie obecnie zbiera dużo większe żniwa niż Polacy, którzy wystawili na żer swoich żołnierzyków.
    Niech Białoruś sama daje sobie radę z tworem Łukaszenki, jaki sami sobie wyhodowali. Nam nic do tego i jak zwykle żadnych dla nas profity, a jedynie baty.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No i niech ktoś tylko powie, że Alarmus nie ma racji...
    Po co wyciagać jakieś zaszłości historyczne, skoro są problemy jak najbardziej aktualne...
    Pomoc Urkainie to i tak był pic, Buzek i inni się pokazywali, a teraz dzięki nim do przodu raczej nie jesteśmy.

A u nas tak w ogóle to jest taka {censored} wolność i taka {censored} demokracja, że tylko eksportować... :evil:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A Ukraińcy zawsze byli fałszywi. Mordowali Polaków jako niemieccy żolnierze, bądź też bandy UPA. A w historii i kulturze to mamy więcej wspólnego z Białorusinami (choćby Mickiewicz) niż z tymi kozakami co nazywali się wolnymi synami stepu..
    Tak- Niemców za nazimz, Szwedów za Potop, Rosjan za ZSRR, Polaków i Amerykanów za Irak, Czechów za tanie i dobre piwo... Większej głupoty niż wrzucanie wszystkich do jednego worka to niesłyszałem. Znam wielu Ukraińców i wcale nie są fałszywi, obrażasz moich przyjaciół. W każdej narodowości, jak i w każdej innej grupie są dobre i złe osoby, czy to wśród Żydów, Polaków, Niemców czy w lokalnej drużynie piłki nożnej. Jeżeli chodzi o UPA i SS-Galizien (a mniemam, że o to Ci chodzi) to tych Ukraińskich SS-manów było około 4000 podczas gdy liczba ludności Ukrainy wynosi ok. 46 milionów, tak więc jak dla mnie kretyństwem jest ocena całego narodu na podstawie jego niewielkiej części. Ukraińcy są fałszywi? Czyżby kolejny stereotyp ksenofobiczny? Ilu Ukraińców poznałeś, że wydajesz takie osądy?

Co do meritum sprawy. Wydaje mi się, że chodzi o coś więcej niż "profity z wolności". Fakt, u nas też kolorowo nie jest z demokracją i wolnością ale wydaje mi się, że Białorusinów, tak jak i każdy inny naród zasługuje na wolność i dlatego trzeba ich w tym wspierać. Nie mówie tu o pomocy rządu, bo to oczywiście... cóż... pośmiejemy się innym razem.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jedi
    mamy więcej wspólnego z Białorusinami (choćby Mickiewicz)
    Możesz mi powiedzeć, co ma szczególnego wspólnego Mickiwwicz z Białorusią? Może wstyd się przyznać, ale jakoś pierwsze słyszę… ops:

Cytat Napisał Jedi
    Przeecież na nienawistna strona jest tak niesmaczna i narusza prawo, że szkoda gadać...
    Cytat Napisał Jedi
    A Ukraińcy zawsze byli fałszywi. Mordowali Polaków jako niemieccy żolnierze, bądź też bandy UPA.
    Cytat Napisał Jedi
    Ukrainiec Ukraińcem zawsze pozostanie...
    Nienawistne i niesmaczne to są raczej twoje wypowiedzi…

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)