Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
  Dołączył
  April 03
  Mieszka w
  Toruń / Grabowiec
  Postów
  1,164
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Niebezpieczne dziewczynki

  W szkołach rośnie agresja. Coraz częściej zdarza się tak, że to nie źli chłopcy urządzają bójki, ale młode przedstawicielki płci pięknej, czy jak kto woli "słaba płeć", która jak się okazuje wcale nie jest taka słaba.
  W Toruniu był niedawno w jednej ze szkół, przypadek pobicia dziewczynki przez jej "koleżankę" z klasy. Powodem agresji było jedno jedyne zdanie/pytanie "dlaczego się do wszystkich lepisz"... Napastniczka, ciągnąc za włosy, uderzała głową poszkodowanej o swoje kolano. Zanim do tego doszło, poszkodowana schowała się przed napastniczką w szkolnej ubikacji, ale agresorka pokonała to zabezpieczenie przechodząc górą z jednej kabiny do drugiej. Tylko dzięki kontaktowi telefonicznemu z ojcem dziewczynki i pomocy koleżanek nie doszło do tragedii.
  Przybyły do szkoły na prośbę telefoniczną córki rodzic, przekazał relację dziewczynek dyrektorce szkoły, która wezwała policję względem agresorki i karetkę pogotowia dla poszkodowanej.
  Jak się okazało, do "normalnej" szkoły chodzi dziewczynka, którą leczono psychiatrycznie. Ponadto czeka na miejsce w zamkniętej placówce wychowawczej od dłuższego czasu, ponieważ Sąd (zapewne) nie ma czasu na podjęcie konkretnej decyzji. Szkoła pisze wnioski, a Sąd ma kaprys :?

  Teraz słyszę w TV o kolejnych dziewczynach, które pobiły sześć swoich koleżanek. Chłopaki na śliwkach, a Świat zmierza w kierunku "Seksmisji"... Brakuje jeszcze, abyśmy dożyli czasów, gdzie to kobiety będą organizowały gangi i staną się utrapieniem dla praworządnych

  Kiedyś to były czasy... Młodzieżowe Domy Kultury prowadziły darmowe (tak, napisałem darmowe) kółka zainteresowań, gdzie było można spędzić czas pożytecznie i przyjemnie. Były kółka fotograficzne, modelarskie, językowe, plastyczne, muzyczne i wiele, wiele innych. MDK`i pękały w szwach od ilości zainteresowanych, a teraz?... Kółko taneczne 50 złotych, kółko fotograficzne prawie 100 złotych... wszystko pada. Ludzi nie stać na dodatkowe koszty, aby zabezpieczyć swoim pociechom czas wolny.
  Skoro nie stać rodziców, to dzieci same zabezpieczają sobie chwile wolne od szkoły. Spędzają ten czas w bramach, na klatkach schodowych popalając papierosy i inne ścierwa. Niejednokrotnie popijają piwko, czasem złykłe wińsko, a czasem "zrobią małpkę"... Co się dzieje z naszym społeczeństwem?... Byłbym zapomniał - są i takie dzieci, które wynagradzają sobie brak dostatecznej rodzicielskiej miłości, spółkowaniem i to nie tylko z rówieśnikami.
  Wypada podziękować Najjaśniejszemu Wydziałowi Kultury i Sportu (chyba dobrze adresowane), że tak spaprał możliwość spędzania czasu wolnego przez nasze dzieci i młodzież. Oblegane dziś pub`y, bramy i klatki schodowe, to efekt polityki Rządu i pogoni nas dorosłych za przysłowiową złotówką. Ile jeszcze ofiar "blokersów" i innych popaprańców musi zapisać policyjne statystyki, aby coś z tym w końcu zrobić?

  Uważam, że skoro płacimy podatki, skoro płacimy na "komitet rodzicielski", to placówki budżetowe - szkoły i inne kulturalno-oświatowe powinny nieodpłatnie(!) organizować zajęcia dla dzieci i młodzieży. Blokersi np. mogliby wykazać się na "atlasie" lub wyżywać się na manekinach w salach gimnastycznych... Nadpobudliwe dziewczynki mogłyby wykazać się w przyszkolnych klubach fittnes/aerobic.

 2. #2
  Zaawansowany uczestnik
  Dołączył
  March 03
  Postów
  3,115
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Hmmm, masz dużo racji. Jedyną rzeczą, z którą nie mogę się zgodzić jest zarzut wobec szkół. Znam sytuację w szkole od wewnątrz. Większość mojej rodziny to nauczyciele bądź dyrektorzy. Powiem Ci, że sytuacja w szkołach, ta kreowana przez media jest zupełnie różna od rzeczywistości. W szkole wg telwizji uczą sami pedofile, faszyści i cała gama innych dewiantów psychicznych. To jedna wielka bzdura nagłaśniana przez media dla zdobycia taniej sensacji. Jeśli zaś chodz o kasę, to jest z nią tragicznie. Mówi się, że pieniądz idzie za uczniem. OK, niech tak będzie. Żeby klasa była ekonomicznie opłacalna potrzeba, by chodziło do niej 26 osób. To jest fakt autentyczny. Ta ilość pieniędzy wystarcza jedynie na pensję dla nauczycieli prowadzących i wodę ogrzewanie. Gdzie cała administracja, gdzie środki czystości, gdzie jakieś fundusze na remonty (bo te przyznawane z państwa to starczą na wymianę 1 okna :x ). Niestety tak wygląda sprawa finansowa. Wiele szkół kółka i zajęcia dodatkowe utrzymuje z wpłat na Komitet Rodzicielski, ale coraz mniej osób płaci i płaca coraz mniejesze kwoty. W tym całym kręgu powiązań i zależności jedynym winnym sytuacji jest rząd (a właściwie rzady), które nie potrafiły wyratować nas z kryzysu finansowego. Pamiętajcie, że pierwszymi, który dostają najbardziej po dupie są ludzie z "budżetówki". Ludzie opłacani przez państwo. Jesli chcecie pogadać o zarobkach nauczycieli, to zapraszam, ale ostrzegam, że gryze jak słysze, że zarabiają za dużo...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

Jak czytać DI?

Powered by  
ATMAN EcoSerwer