Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 272
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał benq
    dokąd idziesz Polsko...?
    jak to dokąd? historyczny standard, najpierw totalny upadek, potem totalny ucisk, a dopiero potem opamiętanie i ciężki powrót do normalności.
    a potem znów to samo i tak w kółko do końca świata i jeden dzień dłużej.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

---------- 20:49 05.04.2006 ----------

Ręce mi opadają.
    Zgadzam się… Nowe pokolenie Polaków: nie wiedzą, kto to Edelman, nie wiedzą, kto to Lem, coś tam tylko usłysznęli o np. Piłsudskim (bo ksiądz w kazaniu coś-tam mówił…)… I w ogóle mają tylko jeden, jedynie słuszny autorytet. Pokolenie JP2?

---------- 21:49 ----------

ciąg dalszy…

Poseł PiS Stanisław Pięta z Bielska-Białej nazywa nauczycieli, którzy należeli do PZPR i nadal uczą w szkołach, postpezetpeerowską lumpeninteligencją. Według posła prawa uczniów to nonsens. Uczniowie mają tylko obowiązki

Poseł Pięta udzielił wywiadu gazecie "W prawo zwrot" wydawanej w Bielsku-Białej przez Forum Młodych PiS. Rozmawia z nim Maurycy Rodak, lider Forum Młodych PiS. Ten sam, który po liście wiceministra edukacji Jarosława Zielińskiego oznajmił że Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne "Klub Gaja" nie powinno być wpuszczane do szkół.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Oto obraz Polski. Sami wybraliśmy taki syf. To nie kraj kształtuje ten obraz tylko sami ludzie. Ja ciągle czytając mam mieszane uczucia. Śmieszy mnie głupota ludzka, ale jednocześnie martwi i przeraża...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi
    I w ogóle mają tylko jeden, jedynie słuszny autorytet
    Chyba nie jest tak źle, taki obraz tworzy mała, ale głośna grupka. Poza tym, do młodzieży zawsze były pretensje - nie przerabiałeś tego tematu? :wink:
    Poza tym pochodź trochę po sektach, to zobaczysz, że to osobniki o skrajnie odmiennych poglądach, że nie nagłaśniają swojej obecności to już inna sprawa.
    Właściwie jedno co wszystkich łączy to kasa i to jest moim zdaniem ten autorytet. W różny sposób po prostu chcą zaistnieć, różne środki do osiągnięcia celu.
    Cytat Napisał Nimitz
    Śmieszy mnie głupota ludzka, ale jednocześnie martwi i przeraża...
    bez paniki, przeżyliśmy Wałęsę, przeżyjemy Kaczyńskiego. Róbmy swoje.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Bodo, fakt był Wałęsa i jakoś się go przeżyło chociaż to był wybór mniejszego zła wtedy... Ale cholera, jakoś zamiast iśc ku lepszemu to my ciągle ze skrajności w skrajność. Zaczyna mnie to męczyć powoli...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jakie to żałosne…

Polscy eurodeputowani walczą o Radio Maryja

Twierdzą, że internetowe transmisje zablokowano im celowo

Grupa polskich eurodeputowanych oskarża Parlament Europejski o zablokowanie dostępu do internetowych transmisji Radia Maryja i TV Trwam. – To śmieszne – oceniają inni parlamentarzyści.

Pięciu polskich przedstawicieli w Brukseli alarmuje, że brak dostępu przez internet do audycji stacji ojca Tadeusza Rydzyka uniemożliwia im właściwe wypełnianie funkcji europarlamentarzystów. (…) Dlatego – jak piszą – jako katolicy czują się dyskryminowaną mniejszością.

Według Urszuli Krupy, blokada audycji ojca Rydzyka to nie przypadek. – Bez przeszkód odbierane są inne, także prywatne stacje, natomiast odbiór katolickich mediów został nam uniemożliwiony – przekonuje na swojej stronie internetowej. – Dla nas, posłów o chrześcijańskim światopoglądzie, są one jedynymi wiarygodnymi mediami i źródłem informacji – podkreśla Krupa.

Kaczorek sie stawia

Konflikt PiS z Trybunałem Konstytucyjnym zaowocował sytuacją bez precedensu: po raz pierwszy na dorocznym zgromadzeniu ogólnym sędziów Trybunału nie było ani prezydenta, ani nawet jego przedstawiciela
    Prawo i Sprawiedliwośc - ale nie dla Żydów

Na antenie Radia Maryja Stanisław Michalkiewicz powielił najgłupsze antysemickie stereotypy: żydowskie pieniądze rządzą światem, Żydzi wyzyskują naszą biedną ojczyznę na dorobku. Stały felietonista Rydzykowego radia szydził też z polsko-żydowskiego pojednania po Jedwabnem.
    Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita domaga się interwencji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ale Rada - ustami asystenta przewodniczącej Elżbiety Kruk - twierdzi, że teraz nie może.

Zapewne to tylko pretekst formalny. Zdominowana przez PiS Rada nie chce narazić się Radiu Maryja, które stało się tubą PiS i w którym - jak to ujął minister Wassermann - politycy PiS "czują się jak w domu".
    Przedszkole pani ministrowej

PS
    Setny post, i to prawie z sensem

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Gratuluję 100 postu. Czekamy na jedno 0 więcej :-)

Kolejny absurdzik rodem z IV RP
    A jednak róbta co chceta!

Cholera, przypominają mi się normalnie Alternatywy IV jak sobie newsy czytam i analizuję jak działa w tym państwie administracja. Przecież za takie brednie w każdym normalnym państwie wylatuje się na pysk... Ehhh, wracam do nauki szwedzkiego :lol:

Anonymous
    Gość

Aja znowu powiem coś, co już mówiłem wczesniej - absurd, absurdem, ale to nic nowego.

Żebyście panowie wiedzieli jakie wpadki mają eurodeputowani innych krajów, to byście szybko doszli do wniosku, że to nie polscy politycy są ogórknięci, ale politycy w ogóle.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cóż, nauka pierwszej pomocy pewnie milej widziana by była w wykonaniu terenowych Kół Różańcowych (przy ew, wsparciu logistycznym MW). Np.:
    1. Pytamy poszkodowanego, czy jest chrześcijaninem.
    2. Jeśli tak, dzwonimy po księdza z ostatnim namaszczeniem. Potem (ewentualnie) po pogotowie.
    3. Jeśli nie, pytamy go czy chce się ochrzcić. Jeśli tak, dokonujemy chrztu. (Osobne zajęcia z udzielania chrztu w programie).
    4. Jeśli nie chce, nalegamy. Gdy się zgodzi, dokonujemy chrztu. (Osobne zajęcia z przekonywania w programie).
    5. Jeśli poszkodowany jest nieprzytomny i nie można nawiązać z nim kontaktu, chrzcimy go profilaktycznie. Wciskamy mu w dłoń poświęcony medalik.
    6. …
    7. Poszkodowanego odwiedzamy w szpitalu, aby obwieścić mu radosną nowinę, że zosatł przyjęty do wspólnoty Kościoła Katolickiego.

Wyposażenie apteczki Pierwszej Pomocy Duchowej: kieszonkowe wydanie Pisma Św., podróżne zakręcane kropidło z wodą święconą, różaniec, medalik z MB, medalik ze św. Antonim (dla kierowców), książeczka do nabożeństwa i broszura dla nawróconego, puszeczka na ofiarę (być może ostatnią ofiarę, nie można poszkodowanego tego pozbawiać!), uniwersalny formularz Ostatniej Woli z donacją na rzecz Kościoła in blanco (wstępnie poświadczony przez notariusza).

Za nawrócenie umierającego uczniowie otrzymują dodatkowe punkty, liczące się przy naborze na studia i dyplom od biskupa.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)