Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
    Anonymous
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Oddajcie moje 75 PLN

Z serii o ZUS.

Mam rentę rodzinną po matce. Ucze się, więc należy mi sie renta. Po studiach inżynierskich musiałam złożyc nowe podanie o rente, no bo nowe studia - wiadomo.

Jak się dostałam na magisterkę to nie dali mi decyzji na całe studia, tylko na pół roku (mojej znajomej dali normalnie do końca studiów :shock. Po pół roku zjawiam się z papierkiem w ZUS i dostaję nową decyzję, na mocy której moja renta jest niższa o 40 PLN (ciekawe czy za pół roku znowu spadnie?).

Teraz oczywiście czas rozliczeń, więc idę znajomej księgowej i co? Dowiaduje się, że była tam jakaś ulga, ale należy się tylko na jedną decyzję. Na drugą już nie, więc zwrot podatku w wysokości 75 PLN szlag trafił. Czyli moje straty z tytułu wybryków ZUS-u wynoszą 40 PLN miesięcznie plus te 75 PLN zwrotu podatku, który bym dostała, gdybym pobierała dawną, wyższą rentę.

Pomiajm już fakt, zę co pół roku muszę prosic o wypisanie legitymacji uprawniającej do świadczeń zdrowotnych.

Nie wiem czy jasno się wyraziłam, ale chodzi mi o to, że ZUS to złodzieje.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Nie wiem czy jasno si wyraziam, ale chodzi mi o to, e ZUS to zodzieje.
    Wiadomo. Wystarczy poczyta co jakis czas gazet, nie trudno znale definicj absurdu w wykonaniu ZUS. Mysl, e spokojnie mozna by wyda may tomik dowcipw o ZUSie... moze i nawet US'ie. Wczoraj czytalem w metro, jak to US dobra si chyba do umorze czynszw ... ludzi ktorzy nie mieli z czego zaplacic ... teraz musz zaplacic od tego podatek :-)
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Pff... Czyli od teraz masz swój kawałek marmurowej podłogi w nowym gmachu Zakładu Utylizacji Składek.
    Ode mnie regularnie od 3 lat wymuszają haracz w postaci "składki na ZUS", grrr...

Nasz kosztowny ZUS = damy Ci skromn jamun, ale wczeniej musisz o ni si postara (czytaj: wyebra)
    Nie od dzi wiadomo, e ZUS podobnie jak ubezpieczenie OC nie wiele daje, ale kosztuje, e hoho!
    A sprbuj y duej ni 60 lat i o co si upomnij, a zostaniesz jednym wielkim krtaczem.

Kiedy, w drugiej poowie lat 80'tych moja ona na dwjk dzieci dostawaa zasiek rodzinny w wysokoci... nie pamitam, a i tak tamta kwota nic by nam nie mwia, ale w kadym razie za 1 (sownie: jeden) zasiek kupia odkurzacz i poduszk elektryczn, w obecnych czasach zasiek wystarczyby na przysowiowe "waciki".

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał Piotrek
    US dobrał się chyba do umorzeń czynszów
    Musze przyznać, że ja bym na taki genialny pomysł nie wpadł.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Też miałem problemy swego czasu z ZUSem i rentą po rodzicach, jak studiowałem. Tyle że stratny byłem bodaj ze dwa tys. zł (nowych, oczywiście). Nie mówiąc o tym, że co roku ta sama kołomyja: ZUS notorycznie domagał się zaświadczenia o kontynuacji studiów w czerwcu, podczas gdy dziekanat wydawał takowe dopiero w październiku.

Ale jeszcze lepsze jest przyznawanie rent. Dość znana jest anegdota o człowieku, który stracił w wypadku obie nogi i trafił na wózek inwalidzki; a komisja orzekła, że renta mu się nie należy, bo zachował pełną zdolność do pracy. I to wcale nie żart. Ponieważ pracował na stanowiku informatyka, to nogi nie są mu potrzebne do pracy, ergo: ich utrata nie umniejsza jego zdolności do pracy.
    Aktualnie przez coś takiego przechodzi pewna prawie-znajoma kobieta. Od prawie roku nie była w pracy, bo cały czas jest na zwolnieniach lekarskich - cierpi na zaawansowany reumatyzm i coś-tam-jeszcze, no po prostu jest niezdolna robić cokolwiek. Ubiega się o rentę. Była niedawno na komisji lekarskiej, lekarz przyznał (na oficjalnym druku), że jest niezdolna do jakiejkolwiek pracy, po czym dostała decyzję odmowną. Powód? Pracuje w okienku na poczcie, a wg "tabelki chorób" przy tej robocie reumatyzm nie kwalifikuje się jako choroba powodująca niezdolność do pracy.

Cytat Napisał Jurgi
    ...o człowieku, który stracił w wypadku obie nogi i trafił na wózek inwalidzki; a komisja orzekła, że renta mu się nie należy, bo zachował pełną zdolność do pracy. I to wcale nie żart. Ponieważ pracował na stanowiku informatyka...
    Mnie to na przykład nie dziwi, informatyk powinien pracować głową i palcami (bez skojarzeń)
    Cytat Napisał Jurgi
    znajoma kobieta. Od prawie roku nie była w pracy, bo cały czas jest na zwolnieniach lekarskich - cierpi na zaawansowany reumatyzm i coś-tam-jeszcze/..../ jest niezdolna do jakiejkolwiek pracy, po czym dostała decyzję odmowną. Powód? Pracuje w okienku na poczcie
    Zgadzam się z tym wyrokiem, ja siedzę na/pod (wybór należy do Ciebie ) okienkiem bankowym i czasami trzeba wyjść do klienta, w moim przypadku moje wyjście nigdy nie wróżyło nic dobrego dla ów klienta.
    Być może jestem spokojny i wyglądam na takiego, ale są pewne granice i dlatego uważam, że w tym zawodzie potrzebna jest sprawność fizyczna gdyż klient bywa nieobliczalny i ja mu na pewno nie pozwolę przekroczyć mojej granicy chamstwa.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Alarmus
    Ale jeszcze lepsze jest przyznawanie rent. Dość znana jest anegdota o człowieku, który stracił w wypadku obie nogi i trafił na wózek inwalidzki; a komisja orzekła, że renta mu się nie należy, bo zachował pełną zdolność do pracy. I to wcale nie żart. Ponieważ pracował na stanowiku informatyka, to nogi nie są mu potrzebne do pracy, ergo: ich utrata nie umniejsza jego zdolności do pracy.
    I co w tym dziwnego? Uważasz, że nogi są mu potrzebne do pracy? Nie wiesz jaki mamy duży odsetek osób na rentach? Szlag mnie bierze, że muszę płacić na tych nierobów. Powinno być tak jak w STanach, że renta tylko dla tych obożnie chorych co ruszyć się dla nich jest roblemem, bo ja nie widze podstawy, abym miał płacić za to, że ktoś jest na wózku inwalidzkim (często ze swojej winy). Do pracy jest potrzebny sprawny umysł i ręce.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Z definicji każde "przedsięwzięcie" będące rozwiązaniem państwowym generuje tylko straty, jest drogie w cholerę oraz nie dorasta do pięt rozwiązaniom komercyjnym.

Problem tylko w tym, że ludzie nie umieją zrozumieć - że nic nie jest za darmo i sami opłacają te śmiechu warte usługi płacąc 80% podatki. Tylko pytanie po co? Gdyby sami decydowali do jakiego iść dentysty, czy jaką mieć emeryturę i szły by za tym pieniądze - to nie traktowano by ich jak śmieci i zło konieczne w publicznych zakładach.

Gdyby ta kasa co miesiąc zamiast do ZUS szła do komercyjnego funduszu to nie dość że ludzie mieliby opiekę zdrowotną jako-takiej jakości to odłożyliby na emeryturkę którą mieliby wtedy kiedy by chcieli. Jak w ogóle można dopuścić do sytuacji że ludzie płacą przez 45 lat pieniądze na ZUS, na koniec dostają jakąś nędzną jałmurznę a politycy nawołują żeby rozmnażać się jak króliki - bo może wtedy cały ten burdel pomimo wielomiliardowych dotacji nie zbankrutuje!!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jedi
    Szlag mnie bierze, że muszę płacić na tych nierobów.
    Cytat Napisał Jedi
    Do pracy jest potrzebny sprawny umysł i ręce.
    Cytat Napisał Jedi
    ktoś jest na wózku inwalidzkim (często ze swojej winy).
    Ja wiem, że u nas jest wiele nadużyć, ale jak czytam takie głupoty, to wypada mi tylko życzyć, abyś wziął udział w wypadku, który nie byłby Twoją winą, stracił np. obie nogi i jedno oko, a następnie szukał pracy. Nie jestem taki pewny, czy wtedy nadal mówiłbyś to samo.

Pamiętaj też, że kalectwo to nie tylko wózek inwalidzki, a wielu ludzi trafiających na rentę przez wiele lat pracowało i płaciło składki. Ich świętym prawem jest później skorzystać z renty.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)