Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 91
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał adidas15
    Co do mojej ortografi to mam dyslekcje i niekiedy coś źle napisze ...
    LOL. Widzisz, w Internecie ludzi penis obchodzi Twoja dysleksja, albo piszesz poprawnie albo WYYPAAAAAD :]

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał adidas15
    Co do mojej ortografi to mam dyslekcje i niekiedy coś źle napisze ...
    A kiedyś napiszesz... "Co do mojej jazdy autem to mam pewne braki w umiejętnościach i czasami kogoś potrące."?

Jak ja chodziłem do podstawówki to nie było nikogo kto miałby zaświadczenie o dysleksji. A teraz na palcach jednej ręki można policzyć ludzi bez tych zaświadczeń. Ortografii można się nauczyć. Wykuć na pamięć po prostu. Miejsca w głowie na dane masz sporo.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

gwoli ścisłości - dysleksja to jak już wspomniałem - zaburzenia w umiejętności czytania, a NIE problem z błędami ortograficznymi (w uproszczeniu).

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dygnitarz jak juz sie tak bawimy slowem:
    dysleksja - zaburzenia w czytaniu
    dysogrtografia - zaburzenia w poprawnym pisaniu
    dysgrafia - pisanie jak kura pazurem

Wg poradni psychologiczno-pedagogicznej, ktora zrobila na mnie odpowiednie badania, mam wszystkie trzy ww. schorzenia. :mrgreen:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Dygnitarz
    Dyslekcja? A cóż to takiego?
    Hehe, uprzedziłeś mnie. Bez mała z ust mi to wyjąłeś (nie rób tego więcej ops.

A wracając do tematu: całkiem niedawno czytałem wnioski z badań naukowych, dowodzące, że człowiek pełną zdolność przewidywania skutków swoich decyzji osiąga dopiero po 21 roku życia. Były nawet przy tym rozważania, czy nie należy w związku z tym podnieść minimalnego wieku koniecznego do otrzymania prawa jazdy. Moim zdaniem należy. Artykuł był na stronie Gazety Wyborczej, może ktoś jeszcze pamięta.
    Spoglądając wstecz na swoje życie muszę przyznać tym badaniom rację, choć lekkomyślny nigdy nie byłem.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Moim zdaniem wiek w którym się przyznaje prawo jazdy w tej chwili jest dobry. Problemem jest natomiast karanie młodzieży za występki (wypadki), z resztą nie chodzi tu tylko o młodzież, dorośli nie są lepsi, fakt że młodzież jednak góruje. Moim zdaniem kary powinny być o wiele surowsze. A osobiście to ja bym takiemu dzieciakowi w samochodziku ojca szpanującemu przed laskami dupę skopał. Z resztą już kiedyś tak raz zrobiłem. Mój nauczyciel ze szkoły średniej kiedyś nastraszył takich szpanerków że im szyby powybija - nie pomogło, więc jak raz wyszedł z beysbollem na parking to się aż zakużyło tak spierd... - pomogło :twisted:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Mirthall
    Okulary kup. Nie wszyscy mieszkają w centrum, gdzie mają dwa kroki do każdego sklepu / urzędu, czy nawet do szkoły.
    Też nie mieszkam w centrum miasta. Do pracy muszę dojechać ok. 10-12 kilometrów (z jednego końca Wrocławia na inny). Jakoś daję radę bez samochodu.

Ale ponieważ jest o 16-latkach, to od razu Ci powiem, że gdy rano jadę do pracy, cała masa młodych ludzi - o dziwo! - także jeździ komunikacją miejską. Zdziwiony?

Prawdę mówiąc, to statystyki mówią jasno - głównymi przyczynami wypadków są: przekraczanie prędkości i jazda po pijaku. Czyli zachowania nieodpowiedzialne. Zgadzam się z przedmówcami, że wśród 16-latków znajdziesz więcej takich nieodpowiedzialnych ludzi, niż wśród ludzi starszych. Najlepiej takich po 21. roku, którzy już mieli jakieś obycie ze światem, bo albo już pracują, albo studiują i wiedzą, jak wygląda proza życia. To pozwala w pewnym stopniu nauczyć się odpowiedzialności.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ale pamiętajcie że muwimy o wieku 16 lat o prawie jazdy z dużymi ograniczeniami np. jazda z rodzicem !!Jaki 16 latek będzie szpanował jadąc ze starym :lol: A poza tym wy nie macie [niestety dla was ] żadnego wpływu
    na to czy od 01.01.2007 zaczne robić prawko czy nie .... A będę robił !!!!!!!!

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Kup sobie słownik ortograficzny, milutek.

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

adidas15, zacznij korzystać z opcji "Pisownia" przed wysłaniem postu...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)