Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Dzieci neostrady

http://dziecineostrady.prv.pl/
    Czym jest akcja "NIE dzieciom neostrady"?

Jest to, najprociej mowic, protest przeciwko dzieciakom na forach, ktre nie dorosy jeszcze do korzystania z takich dobrodziejstw jakim jest Internet

Kto to jest 'dziecko neostrady'?

Jest to dziecko, ktre dostao w prezencie od rodzicw neostrad w promocji (lub bez) i atakuje fora oraz grupy dyskusyjne nie majc najmniejszego pojcia o podstawowych zasadach czy netykiecie. Dlaczego akurat "dziecko neostrady"? Poniewa kilka lat temu Internet by sabo dostpny, a modemy byy kosztownym przywilejem, std z Internetu korzystali Ci, ktrzy go bardziej potrzebowali (ciko wyobrazi sobie dyskusj na forum liczc si z kadym impulsem). Ekspansja neostrady na wikszo kraju uczynia go atwiej dostpnym, std te rodzice fundowali swoim pociechom cza internetowe "do nauki", a dzieci niemajce pojcia o Internecie zalay go fal bezsensu i du doz bezmylnoci. Nie tylko posiadanie neostrady 'upowania' do bycia jego Dzieckiem. To moe by rwnie uytkownik cza z kablowki, cza radiowego, DSL, popularnej 'osiedlwki' lub jeszcze innego. Jeli nie pozostajesz w zgodzie z netykiet, to niezalenie co uywasz - bdziesz trollem.

'Ale przecie kady moe korzysta z Internetu!'

Tak, o ile nie szkodzi innym. Osoba wpadajca na forum, "bo gra nie dziaa" natychmiast pisze wtek, zapominajc o przeczytaniu obowizujcego regulaminu czy sprawdzeniu w wyszukiwarce, czy nie byo ju takie pytanie, nie jest mile widziana i o ile kontynuuje swj destrukcyjny proceder zyskuje miano trolla. Okrelenie troll jest bardzo rozlege i uznawane za obraliwe. Dziecko neostrady jest jego synonimem, bliszym polskim realiom.

Klikajc na linki moesz dowiedzie si jak pozna trolla, jak si przed nim broni, a take wspomc akcj poprzez dodawanie do sygnatur lub na stron www userbarw lub logo.

Jaki jest cel akcji?

Celem akcji jest zwikszenie uwagi na beztroskie dzieci neostrady, nie zwracajce uwagi na panujce zasady, brak kultury, czsto race bdy ortograficzne. Osoby takie naley zgasza do administratorw i moderatorw forw, grup dyskusyjnych i innych spoecznoci internetowych.
    :brawo:
    Co o tym mylicie ?

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał smalu
    Czym jest akcja "NIE dzieciom neostrady"?
    Był taki film "Telemaniak" (chyba taki tytuł). W każdym razie grał tam Jim Carrey. W tym filmie czaiło się pewne niegłupie ostrzężenie dotyczące "dzieci telewizji". Kiedy zobaczyłem tytuł topicu, myślałem, że chodzi o coś podobnego.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Popieram jak najbardziej :brawo: Ale czuję się współwinny bo ja zakładam takim dzieciom właśnie neostradę. Myślę że w swojej niewielkiej miejscowości sam założyłem już około 30 gniazd trolii vel dzieci neostrady ops:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

benq, zdejmuj buty i na stos! :mrgreen:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

---------- 18:16 27.04.2006 ----------

Cytat Napisał konkordpl
    benq, zdejmuj buty i na stos!
    Mam lepszą karę nie bede dziś dużo piwka pił :twisted: To jest o wiele bardziej straszne od stosu

---------- 18:24 ----------

Ale tak w ogóle to nie jest wina neostrady że im takie dzieci korzystają z usług. Dobrze, że na tej stronie nie oskarżają o to neostrady bo ostatnio gdzie nie zajrzę tylko neozdrada, neoshit itp. W sumie to firma która ma na celu zbicie kasy i wszystko. Jeśli komuś się nie podoba to może nie korzystać z ich usług. Gorzej jest jesli ktoś mieszka na takiej wysr... jak moja. Tu jedyny wybór to neo.

Kiedyś to nawet była jakaś oferta (nie pamiętam jakiej firmy) że będzie internet taniej niż w tpsa, ale jedynym problemem było to że trzeba było znaleźć dużo chętnych - bo nie było sensu zakładać dla jednej osoby.

Moim zdaniem problem dzieci i internetu nie dotyczy tylko użytkowników tepsy. Bo nie ma co ukrywać neo jest raczej drogą opcją. Jeśli się ma dostęp do usług lokalnych sieci to kasa jest conajmniej o polowę mniejsza. A wiadomo że w polsce to co jest tańsze jest lepsze więc w sieciach osiedlowych "siedzi" więcej trolli niż na neostradzie. Takie jest moje zdanie

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Celem akcji jest zwiększenie uwagi na beztroskie dzieci neostrady, nie zwracające uwagi na panujące zasady, brak kultury, często rażące błędy ortograficzne. Osoby takie należy zgłaszać do administratorów i moderatorów forów, grup dyskusyjnych i innych społeczności internetowych.
    Myślę, że trochę się akcja mija z sensem. O ile dobrze zrozumiałem, w akcji bardziej chodzi o to, żeby tępić troli. Jeżeli jednak chodzi o dzieci, którym rodzice kupili neo, i które nie wiedzą do czego to służy, że istnieje netykieta, itd., bardziej przydatną akcją byłaby akcja pt. "Netykieta dzieciom neostrady", która pokazałaby im co się z Internetem robi, a czego robić nie wolno. Nie sztuka tępić dzieciaka za to, że jest tępy. Sztuką jest wyszkolenie go, aby nie był trolem. I tu powinna pojawić się odpowiednia akcja. Zanim taki dzieciak obrośnie w głupie przyzwyczajenia, których nie da się już zmienić i zanim wyrośnie z niego taki trol, jak d.. (stali bywalcy wiedzą o kogo chodzi).

Może moje poglądy są nieco dziwne, bo pochodzę jeszcze z czasów braku dostępu nie tylko do betu, ale do komputera w ogóle. Mi rodzice na dobranoc czytali książki, nie było gier komputerowych typu zamorduj wszytko co się rusza, a informacji szukałem w bibliotekach. Jako dojrzali i doświadczeni (albo bardziej dojrzali i bardziej doświadczeni od troli) użytkownicy sieci, powinniśmy uczyć jak z niej korzystać, pokazać przede wszystkim rodzicom takich "neostradowych" dzieci jakie korzyści i jakie zagrożenia przynosi Internet. IMHO dopiero uświadomienie rodziców może przynieść jakiekolwiek korzyści. Bo dzieciak przyzwyczajony do tego, że nie musi od siebie nic dawać, tylko brać, sam się nie zmieni. Co najwyżej obrazi się i zmieni forum.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał krYsti
    Myślę, że trochę się akcja mija z sensem. O ile dobrze zrozumiałem, w akcji bardziej chodzi o to, żeby tępić troli. Jeżeli jednak chodzi o dzieci, którym rodzice kupili neo, i które nie wiedzą do czego to służy, że istnieje netykieta, itd., bardziej przydatną akcją byłaby akcja pt. "Netykieta dzieciom neostrady", która pokazałaby im co się z Internetem robi, a czego robić nie wolno.
    Popieram całkowicie. Jednak myślę że hasło dzieci neostrady to przenośnia i chodzi tu głównie o użytkowników internetu zwanymi trollami.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał benq
    Popieram całkowicie. Jednak myślę że hasło dzieci neostrady to przenośnia i chodzi tu głównie o użytkowników internetu zwanymi trollami.
    Właśnie nie jestem do końca przekonany o intencjach autora akcji:

Ekspansja neostrady na większość kraju uczyniła go łatwiej dostępnym, stąd też rodzice fundowali swoim pociechom łącza internetowe "do nauki", a dzieci niemające pojęcia o Internecie zalały go falą bezsensu i dużą dozą bezmyślności.
    Niby możnaby powiedzieć, że chodzi ogólnie o trole, z drugiej strony wyraźnie wskazują dzieciaki, o których ja pisałem.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

W sumie na siłe to można by to podciągnąć bo każde dziecko dla rodziców jest ich pociechą czy ma 10 czy 30 lat Ale to już byłoby wulgarne

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)