Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

mBanku profesjonalizm...

Jako, że z kumplem otwarliśmy sobie firmę - potrzebowaliśmy konta firmowego. Wybór padł na mbank z racji ceny. A raczej z racji braku ceny ;> Z tym, że wybór ten nie był do końca trafny... Wypełniłem formularz na stronie i postanowiłem czekać na papierki od nich. Coś długo nie przychodziły to zrobiłem przez telefon zadymę, żeby chociaż numer konta podali bo musze na formularzu do Urzędu Skarbowego. Ni hu hu - nie mają dostępu. Co to kur@#$@a za system informatyczny jest? Wiaderkami dane noszą czy co? Papier dostarczyliśmy do US po ustawowym terminie - czego skutkiem był mandat w kwocie 100 zł. Super prawda? mBank nie zwraca takich kosztów bo przecież to nie ich wina, że US daje komuś karę. Te 100 plnów to ja jeszcze mogę przecierpierć ale to co było dalej to już jest mega kpina z klienta. Odesłaliśmy umowę do mbanku. Ładnie podpisana, pieczątka przywalona, ksera paru dokumentów. Dostęp przez stronkę działa normalnie, można sobie korzystać. Tylko, że jest jedno ale... Póki co to jest jakieś zasr$@%#%!e demo. Dlaczego? Otóż dlatego, że konto jako tako nie istnieje i nie da się przeprowadzać żadnych operacji finansowych. Klienci nam płacą a pieniędzy nie ma. I cholera wie gdzie są. Podsumowując - darmowy mBank wygenerował nam już jakieś 500 zł strat. Fajna ta darmowość. Kobiety na infolinii twierdzą, że nie mają od nas umowy odesłanej. I tu dostanie się również szanownej Poczcie Polskiej. List został wysłany w sobotę 22 kwietnia. Dziś 27 kwietnia. Trasę Kraków - Łódź pokonuje się samochodem w około 3,5h (a jakby jechać autostradą A4 to można by skrócić ten czas nawet o godzinkę). Więc ja się pytam czym oni te listy transportują? Psim zaprzęgiem?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To ja inny przykład:
    - w grudniu wypełniłem przez www wniosek o otwarcie konta w Inteligo
    - w styczniu wypełniłem przez www wniosek o otwarcie konta w Inteligo
    - w lutym wypełniłem przez www wniosek o otwarcie konta w Inteligo
    - w marcu wypełniłem przez www wniosek o otwarcie konta w Inteligo

Potem już nie wypełniałem, poszukam sobie banku, który normalnie potraktuje klienta.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Hm. Naszczęscie nie miałem jeszcze problemow z mBankiem

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał konkordpl
    Hm. Naszczęscie nie miałem jeszcze problemow z mBankiem
    Ja też - bo nie korzystam z jego usług . Chociaż kiedyś miałem taki zamiar ale czytając to forum i opinie ludzi którzy próbowali to mi się odechciało.

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Mogilno
    Siła Reputacji
    0

Korzystam zarówno z Inteligo jak i mBanku (eKonto).

Inteligo:
    za:
    -> powiadomienia o transakcjach na SMS
    -> wygodny panel
    przeciw:
    -> częste awarie (tzw. przerwy techniczne)
    -> koszty prowadzenia konta

mBank:
    za:
    -> nie udało mi się trafić na awarię czy też dłuższą przerwę
    -> koszty prowadzenia a właściwie ich brak
    -> hasła jednorazowe na SMS
    przeciw:
    -> staroświecki i niewygodny panel a dokładniej doskwiera mi głównie brak możliwości zapisu danych odbiorców do których częściej wysyłam przelewy

I to moje $0.02 na ten temat

Konto w Inteligo miałem działające około 3 dni po wypełnieniu formularza ze strony www, konto mam od 5 lat i nie narzekam.
    Cytat Napisał Kundelek
    częste awarie (tzw. przerwy techniczne)
    Częste... tzn co pół roku - rok? Chyba, że masz "dobrze ustawione" cashe przeglądarki i ci trzyma tygodniami.

mBank - konto w tym banku założyłem ot tak, bo inni mają, nie potrzebowałem go, ale czasami się przydaje jak chcę komuś natychmiast przylać.
    O ile dobrze pamiętam konto udało im się aktywować już po około 2 miesiącach i to nie było z mojej winy, gdyż ja papiery odesłałem natychmiast.
    Za to podoba mi się bezobsługowa forma wpłaty we wpłatomatach (odwrotność bankomatu), dużo ich jeszcze nie ma, ale na szczęście jest taki jeden na drodze pomiędzy domem, a pracą.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja już zadzwoniłem do Państwa z mBanku i podziękowałem za współpracę. Wczoraj wypełniłem wniosek na Inteligo a 10 minut temu kurier dzwonił, że ma pakiet startowy i umowy do podpisania. No proszę... A jedna się da....

Jak zakładałem konto w Inteligo ten bank podlegał pod bankgesellschaft, obecnie jest własnością PKO BP i widzę, że nadal wszystko OK.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja również polecam Inteligo. Nie miałem nigdy konta w mBanku i mieć nie zamierzam po doświadczeniach kilku znajomych, który szybciutko przesiadali się na Inteligo. Teraz konta tam służą im jedynie do przelewów na allegro... Konto w Inteligo mam jakieś 3 lata i nigdy nie miałem z nim problemów. Karta kodów przychodzi zawsze wcześniej, nigdy nie trzeba czekać. Przerw technicznych wielkich nie ma, chociaż czasem się denerwuję, bo czas się liczy, a tu dostęp via www jest niemożliwy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

mam konto w Inteligo i mBanku

zakładanie konta w Inteligo jest może bardziej skomplikowane (formularz->telefoniczne potwierdzenie danych -> telefon od kuriera -> podpisanie umów w obecności kuriera -> aktywacja kanałów dostępu przez telefon) to potem już jest sama radość ;-) nie miałem z tym kontem żadnych problemów, tylko codziennie po północy coś robią z bazami danych i w nocy ciężko jest wykonać jakieś operacje

w mBanku tylko formularz i odesłanie kser dokumentów, i wszystko działa... ale jakoś Inteligo jest porządniejsze... i hasła jednorazowe są w postaci zdrapki a nie wydruku...
    ja bym polecał Inteligo...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)