Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 89 z 89
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Alarmus
    Cytat Napisał Alarmus
    Pozew o przyznanie prawa do eutanazji złożył w krakowskim sądzie mieszkaniec Małopolski.
    Typowa kaczka dziennikarska.
    Sąd takiej zgody/pozwolenia nie wyda.Bo niby na jakiej podstawie.
    Następny wodotrysk.
    Jeśli gościu myśli poważnie to za 5 setek kupi sporo np. trutki na szczury.
    teraz wystąpi wysyp tego typu pomysłów.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał StefanDetko
    Tak, Panie Jurgi - uważam, że bycie w PZPR wyklucza przyzwoitość
    Mógłbym odpowiedzieć Pańskim językiem, że przynależność do np. Kościoła Katolickiego (instytucji, która wymordowałą o wiele więcej ludzi niż PZPR) również wyklucza wg mnie przyzwoitość, ale mam na tyle przyzwoitości, że nie powiem. Nie jestem fanatykiem i nie uważam, żeby sama przynależność gdziekolwiek była wyznacznikiem (nie)przyzwoitości.
    Rozumiem, że obecnego papieża również uważa Pan za osobę bez przyzwoitości (z racji jego wiadomej przynależności w czasach młodości)? I nie jest to pytanie retoryczne, oczekuję odpowiedzi.

Jaruzelski nie potrzebował być żadnym jasnowidzem - mając bezpośredni kontakt z najwyższym kierownictwem KPZR i będąc na dodatek agentem wojskowych służb sowieckich doskonale był zorientowany o planach interwencji w Polsce
    To Pańskie domniemanie, czy ma Pan jakieś poparcie w dokumentach, na które się Pan powoływał? Poproszę o źródło. Zresztą, niech mi Pan wyjaśni, po kiego grzyba w takim razie sowieckie dywizje pancerne stały na granicy z włączonymi silnikami?

potępiam tolerowanie przez PiS byłych członków tej partii.
    Do rzeczy, to zalicza Pan PiS do przepoczwarzonej PZPR, czy nie?

Symptomatycznie, pisze Pan o Pinochecie, zapominając o zbrodniarzu Allende i imputując mi dyszenie żądzą mordu na Jaruzelu - język wycięty z GW, przemilczenie faktów i kontekstu historycznego, przypisywanie swoich intencji innym. Czy Wojciech Jaruzelski jest zbrodniarzem, o tym zadecyduje sąd - mam nadzieję, że bez wpływu Pańskiego, czy mojego "dyszenia".
    Natomiast za bardzo cenne uważam Pańskie stwierdzenie: Mówimy NIE zarówno komunistycznym zbrodniarzom, jak i pseudoprawicowym oszołomom - z tym się w 100% zgadzam, kładąc nacisk na "komunistycznych zbrodniarzy".
    A czemu nie na "prawicowych zbrodniarzy"? "Symptomatyczne", jak sam Pan to określa. Allende? Nie rozumiem, jak miałęm o nim wspominać w kontekście mojej wypowiedzi. Ale proszę bardzo, niech tam Pan sobie wstawia dowolnych zbrodniarzy, byle zasadnie (polecam mniej obeznanym poczytanie o Allende, np. na Wikipedii i porównanie tego z Pinochetem, następnie zastanowienie się nad tokiem myślenia pana Stefana.). Dołóżmy do tego jeszcze poczet wybranych papieży, zgoda? Jak potępiamy wszystkich zbrodniarzy to wszystkich.

proszę przejrzeć dostępne w Internecie deklaracje majątkowe posłów SLD, oraz przyjrzeć się sytuacji majątkowej byłych funkcjonariuszy PZPR.
    No to proszę przejrzeć deklaracje majątkowe działaczy "prawicowych" partii będących w obecnej koalicji. "Symptomatyczne" (wg Pańskiego słownictwa) że ich Pan pomija.

Myślę, że nadszedł czas na krótkie podsumowanie dotychczasowej dyskusji:
    Najważniejszym jej rezultatem, jest moim zdaniem, podniesienie poziomu dyskusji - zanikły inwektywy i nadmierne (lub tylko) emotionki.
    To, że nie osiągnęliśmy tutaj konsensusu - to znaczy Państwo nie przekonali mnie a ja Państwa w 100% - było mi wiadome od początku, gdyż nie przyszedłem na Forum o charakterze prawicowym, gdzie wszyscy sobie potakują.
    W czasie tej wymiany poglądów poruszone zostały pewne kwestie i fakty historyczne, które zachęcą - mam nadzieję - te Osoby, które chcą wyrobić sobie własne zdanie na otaczającą nas rzeczywistość, do sięgnięcia po źródła historyczne.
    Uważam, że należy dyskutować i spierać się o ocenę zdarzeń, i postaci nimi kierujących, pamiętając zarazem, że poszanowanie zdania innych jest podstawowym wyznacznikiem człowieka kulturalnego.
    Wyjeżdżam na kilka dni, wpadnę Tutaj w poniedziałek wieczorem.
    Pozdrawiam serdecznie
    Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał vikivera
    Typowa kaczka dziennikarska.
    Znowu o polityce odstep:

Uważam, że należy dyskutować i spierać się o ocenę zdarzeń, i postaci nimi kierujących, pamiętając zarazem, że poszanowanie zdania innych jest podstawowym wyznacznikiem człowieka kulturalnego.
    A to ciekawe....

No, ale chcąc dobra należy potrafić odróżniać go od zła - i o to właśnie proszę!
    I to jest dobre....

Pan struga tutaj pierwszą naiwną
    ...czyli - "macie prawo do własnego zdania, ale to my wiemy co jest właściwe".

I szczególnie podoba mi się pseudointeligenckie...

ad absurdum,
    Jeszcze ładnie zrobione kursywką :mrgreen: Retoryka iście socjalistyczna.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

zanikły inwektywy i nadmierne (lub tylko) emotionki.
    o przepraszam, chyba Pan pomylił fora. O jakich inwektywach i nadmiarze emotikon Pan mówi?
    A poza tym: http://forum.di.com.pl/viewtopic.php...ghlight=#27534
    po trzecie primo, to nie zależy mi na wybijaniu się tutaj, a na szukaniu ludzi inteligentnych, co chyba mi się w 100% udało
    po wypowiedzi babcia_samo_zło:
    PS. poprzedni post koryguję ze 100% na 99%.
    sugestywne prawda?
    W czasie tej wymiany poglądów poruszone zostały pewne kwestie i fakty historyczne, które zachęcą - mam nadzieję - te Osoby, które chcą wyrobić sobie własne zdanie na otaczającą nas rzeczywistość, do sięgnięcia po źródła historyczne.
    Uważam, że należy dyskutować i spierać się o ocenę zdarzeń, i postaci nimi kierujących,
    To prawda. Prawdą też jest, że korzystanie wyłącznie z jednego źródła może zniekształcić ten obraz. Wartościowa też może być rozmowa z uczestnikami tych zdarzeń, zwłaszcza w czasie luźnej rozmowy "przy kielichu". Dziwnych rzeczy można się dowiedzieć. Oczywiście nie wszystko jest prawdą, ale to już kwestia późniejszej weryfikacji.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witam wszystkich serdecznie ...
    Tu myślę, że zaskoczę dyskutantów tego wątku, choć podejrzewam, że już nie wielu, albo i nikt się nie ostał na forum, ot takie prawo życia wirtualnego.

Nazywam się Krzysztof Deroń i to ja zrzekłem się wtedy obywatelstwa ...
    Dlaczego teraz po paru latach piszę?
    Prywatnie, ponieważ robię reminiscencje życiowe i pewne podsumowania, publicznie, ponieważ właśnie upłynęło dużo czasu od tamtej pory i dzisiaj widzimy, w którą stronę zmierza ta nasza polityka, a po za tym warto pewne rzeczy wyjaśnić ...

Prawie nie odpowiadałem na żadne posty, ataki tudzież pochwały mojego czynu, ale kiedyś powinno się to uczynić.

Na początek wyjaśnię, że dziennikarze postarzyli mnie o całe dziesięć lat :-)
    A teraz do sedna - zrobiliście burzę między sobą z mojego powodu i dobrze, znaczy nie chodzi o mnie, ale dobrze, ponieważ można było poznać wasze podejście do zagadnienia odpowiedzialności obywatelskiej.

Mój gest nie był skierowany przeciwko PiS`owi, choć tegoż nigdy nie tolerowałem, ani jak sugerowaliście był objawem frustracji z powodu przegranych wyborów, a jedynie był objawem troski o to kto ma nami kierować. Jeżeli ktoś przystępuje do służby cywilnej musi dostarczyć jako główny dokument świadectwo niekaralności, dlaczego takiego nie musi posiadać premier i vice premier? Mowa o Lepperze, dalej dlaczego założyciel organizacji (nazwę ją parafaszystowską ze względu na znamiona używanych przez nich symboli) może zawiadywać dużą częścią naszego państwa, skoro w Konstytucji jest wyraźny zapis o zakazie używania symboli faszystowskich. Bedąc odpowiedzialnym obywatelem w takim przypadku wchodzę w jakiś paradoksalny związek przestępczy, nie wyrażając swojego sprzeciwu z powodu takiego stanu rzeczy. I teraz kolejna sprawa demokratyczne prawo do obywatelskiego sprzeciwu. Ludzie w Stanie Wojennym dokonywali sampodpaleń, aby pokazać, że nie będą uczestniczyć w takim państwie. Czy miałem się podpalić? Co wtedy? Niecały rok później, dwaj wielcy ludzie, których szanuję dokonali podobnego gestu - mowa tu o premierze Mazowieckim I św.p. prof. Geremku, którzy wtedy odmówili ponownego złożenia oświadczenia majątkowego, a tylko dlatego, że stosownie do przepisów już takie złożyli. Państwo nie ma prawa przekroczyć ani skrawka naszej wolności, a jednocześnie ani skrawka prawa na jakim jest stanowione.

Teraz o innowacyjności mojego pomysłu, wcale nie był innowacyjny, nie raz słyszałem od wielu ludzi jak ze stosowną inwektywą mówili p... wypisuję się z tego państwa. Fakt nikt tego nie zrobił. Ja podjąłem próbę, tylko po to, aby było jasne, że się nie zgadzam na taki stan rzeczy, który uwłacza mojej obywatelskiej godności, ale co ważniejsze Konstytucji RP. Nie miałem zamiaru zbić na tym popularności, choć co ciekawe znana mi dziennikarka, z którą zrobiłem setki akcji charytatywnych właśnie wciąż mi to publicznie zarzucała, nie pytała się wtedy jak robiliśmy akcje na kilkadziesiąt tysięcy ludzi, ale teraz, kiedy całość była podyktowana moją troską o to co się dzieje wkoło nas. Nie wiem, czy pamiętacie kilka dni po zaprzysiężeniu, Lepper znów stanął na ławie oskarżonych. A dodam, że na tym protestu nie zakończyłem. Moje dzieci chodziły wtedy jedno do szkoły podstawowej, drugie do gimnazjum, były poddane obowiązkowi noszenia umundurowania, ani jedno ani drugie nie spędziło ani jednego dnia w mundurze, choć ich klasy całe nosiły umundurowanie. Po rozmowie z nimi i poznaniu ich zdania na temat tego, czy chcą mundury, czy nie i wyjaśnieniu im do czego to wszystko prowadzi, podjęliśmy współną decyzję, a ja złożyłem dokumenty w obu szkołach, powołując się na akt najwyższy w naszym państwie Konstytucje Rzeczypospolitej Polskiej i zapis, że rodzić ma prawo wychowywać dzieci zgodnie z własnym przekonaniem.

Aha przypomniało mi się jeszcze jedno zrzeczenia się obywatelstwa przede mną dokonał Albert Einstein w latach 30 przeciwko właśnie władzy faszystów, i również uważał się dalej za Niemca. Rozpoczynając mój protest nawet wcześniej o tym nie wiedziałem.

Teraz odpowiadając na wasze wątpliwości, czy ucierpiałem prywatnie? Trochę tak, ale jeżeli podejmujesz krok nieposłuszeństwa obywatelskiego musisz liczyć się z konsekwencjami. Najgorsi byli zawistni koledzy w Partii Demokratycznej i o ile dostałem w tym wszystkim od większości poparcie, o tyle takie osoby jak sz. pan Witold Rosset - wtedy szef regionów, który narcystycznie zawsze brylował, aż tu taki nijaki Deroń ... Środowisko związane z Rossetem najbardziej dało mi w kość, robiąc wszystko aby się mnie pozbyć, ale to jest ich problem i wyborców, którzy kompletnie nieświadomi kim jest ten pyszałek, głosują na niego...

To tyle - dziękuję wszystkim za komentarze i te złe (nawet ważniejsze) i te dobre, bo pokazują one, że chcecie, aby było inaczej...
    K.D.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A gdzie sie urodziles? I gdzie zdobywales wiedze,wykszalcenie,prace???? Nie przypadkiem w tej znienawidzonej przez Ciebie Polsce?Polska nic tutaj nie jest winna,to biedny kraj,rzadzony nie odpowiednimi ludzmi.Trzeba jakos pomoc,a nie uciekac i zrzekac sie obywatelstwa.Jesli np.umrzesz,to kto Cie pochowa? Jako kto bedziesz pochowany?

Odp: Zrzekam się obywatelstwa

Cytat Napisał Alarmus Zobacz post
    Taka akcja byłaby o wiele wydajniejsza na większą skalę, ale dobrze, że nagłośniono decyzję jednostki.
    Chociaż i tak wątpię żeby cokolwiek dotarło do kaczych łbów, oni ciągle liczą ile zajęli miejsc w sejmie i nic poza tym ich nie rusza.
    To jest złodziejskie państwo i dotyczy wszystkich opcji.W związku z powyższym również występuję z wnioskiem o zrzeczenie się obywatelstwa.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Odp: Zrzekam się obywatelstwa

chyba troche dawno to było

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia