Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 89
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Zrzekam się obywatelstwa

47-letni łodzianin Krzysztof Deroń chce pozbyć się polskiego obywatelstwa. W ten sposób - jak powiedział - chce zaprotestować przeciwko temu, co się dzieje w życiu politycznym naszego kraju. W wydziale spraw obywatelskich w Łodzi złożył dokumenty w tej sprawie.

Zrzekam się obywatelstwa nie dlatego, że nie kocham Polski. Wyrażam swój głęboki żal do prezydenta Lecha Kaczyńskiego za to, że wydał teki ministerialne Andrzejowi Lepperowi i Romanowi Giertychowi - mówił w rozmowie z dziennikarzami Deroń. W ich obecności wypełnił wniosek o rezygnację z polskiego obywatelstwa. Dołączył do niego specjalne oświadczenie.

Jak twierdzi, jego decyzja o pozbyciu się obywatelstwa polskiego jest swoistym "buntem obywatelskim". Zaznaczył, że nie chce jednak wyjechać do innego kraju, a ubiega się o status bezpaństwowca. Będzie mi o wiele trudniej żyć. Zdaję sobie sprawę, że będę miał komplikacje urzędowe, ale nie obawiam się tego. Dzieci i żona rozumieją moją decyzję - mówił. Uważa on, że nie ma innej możliwości przeciwstawienia się obecnej sytuacji politycznej. Nie wyklucza jednak wycofania wniosku, ale uzależnia to od odejścia z rządu Leppera i Giertycha.

Według urzędników przyjmujących dokumenty, to pierwszy taki przypadek w województwie łódzkim, aby osoba składająca wniosek o pozbycie się obywatelstwa polskiego, chciała zostać bezpaństwowcem. Nie są oni w stanie powiedzieć, czy prezydent rozpatrzy pozytywnie wniosek Deronia. Nie wiadomo też, jakie będzie miał prawa po ewentualnym przyznaniu mu tego statusu. Dokumenty złożone przez Deronia najpóźniej za miesiąc mają trafić do kancelarii prezydenta. (sm)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Temat jest napisany w 1 osobie więc dumam, iż to ty zrzekłeś się tego obywatelstwa?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Tak ... z IV rzeczpospolitą nie mam nic wspólnego

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Pozwolę sobie zacytować jeden z komentarzy na forum onetu:
    To wypier**** stąd jak ci źle

Cytat Napisał Durden
    Tak ... z IV rzeczpospolitą nie mam nic wspólnego
    Czyli osiemnastki nie skończyłeś?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jedi, ale na szczęście to nie jest forum onetu, prawda?
    Wydaje mi się że jako wzorowy obywatel w pełni demokratycznego kraju szanujesz zdanie kogoś komu się tam nie podoba? Bo jeżeli teraz ja się czepiłem, to tylko i wyłącznie dlatego, że takie teksty nie pasują do żadnego kraju i ustroju, poza jakimś skrajnym nacjonalizmem. Spokojnie, temu człowiekowi po prostu się nie podoba i tyle. Tak jak wielu ludziom np. nie podoba się mój pysk albo Opera albo Windows albo koparkoładowarki "Waryński". A może on ma powody żeby mu się nie podobało? Nawet nie zapytałeś o co mu chodzi. Trochę tak giertychowo zagrałeś, wydaje mi się.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jedi, jak to Stalin... Wcale nie jest radykalny... Tak po prostu ma...
    A co do decyzji o pozbyciu się obywatelstwa? W pełni to rozumiem i popieram, choć sam takiej decyzji nie podejmę

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jedi
    Jedi, już osiaq napisał to, co ewentualnie ja mógłbym napisać, komentując Twój post...
    Dodam tylko, że jeżeli to faktycznie komentarz to mamy na Forum odpowiednie tagi. Ponadto jeżeli ten komentarz to wszystko, co miałeś do powiedzenia to mogłeś sobie podarować swoją iście inteligentną i konstruktywną wypowiedź.

Kończąc, zapewniam Ciebie, że to przedostatni tego typu "cytat" jaki zamieściłeś na FDI. Następny będzie ostatnim.
    Waż słowa i "cytaty". Pamiętaj o szacunku dla rozmówcy - nie tylko na FDI.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jedi
    Krzysztof Deroń ZROBIŁ coś, wyrażnie zamanifestował swój sprzeciw. Zrobił to z silnego poczucia godności Polaka, zmienia swoimi sposobami sytuację w kraju która go upokarza...A ty, co zrobiłeś poza narzekaniem?
    Mirthall
    Czyli osiemnastki nie skończyłeś?
    Żyję we wspólnocie z którą jestem emocjonalnie związany. Wydarzenia w kraju nie toczą się obok mnie... Robiłem dużo (na pewno nie wszystko) aby nie dopuścic do Pisuaru.Teraz umywam ręce.. Czekam aż zgniłe kaczę spadnie

Taka akcja byłaby o wiele wydajniejsza na większą skalę, ale dobrze, że nagłośniono decyzję jednostki.
    Chociaż i tak wątpię żeby cokolwiek dotarło do kaczych łbów, oni ciągle liczą ile zajęli miejsc w sejmie i nic poza tym ich nie rusza.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia