Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Fragmentaryzacja społeczności internetowej... Nowe zjawisko?

Witam serdecznie.
    Ostatnio coraz częściej spotykam się z opiniami, iż internetowe chaty i fora tracą na swej rzetelności i wiarygodności, gdyż pojawiają się na nich specjalnie wynajęte osoby (za pieniądze?) mające za cel kryptoreklamowanie pewnych produktów, opinii, decyzji itd itp. Rozmawiałem o tym z profesorami mojej uczelni i wspólnie zgadzamy się, iż zjawisko to pojawiło się (jest efektem, a może zaczątkiem) wraz z fragmentaryzacją Internetu. Ludzie tacy sabotują fora i chaty rozbijając silne do tej pory wspólnoty Internautów, wprowadzając niepewność, zamęt i wątpliwości... Moje pytanie brzmi następująco: czy ktoś z was spotkał się z tego typu aktywnością i jeśli tak to czy posiada ona jakąś kategoryzującą ją nazwę. Jestem zainteresowany tym zjawiskiem, ale nie potrafię go konkretnie nazwać, stąd też nie mogę nic o nim wyszukać. Z góry dzięki i byłoby mi miło gdyby ktoś miał na ten temat jakiekolwiek dane (myślę, czy nie podjąć się napisania o tym jakiejś pracy). Dzięki i pozdrawiam

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Temat na pracę bardzo ciekawy. A jeśli pytasz i takie osoby to najlepiej by ci Alarmus odpowiedział - on kasuje średnio kilka postów takich spamerów, lecz dla mnie tacy ludzie to są śmiecie i buraki :twisted:

A tak na serio to bardzo dobry pomysł na pisanie takiej pracy, chyba jeszcze czegoś takiego nie słyszałem. Życzę powodzenia w pisaniu pracy (tylko nie dziękuj)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To się nazywa marketing szeptany. Artykuł na ten temat ukazał się dosyć niedawno w Dużym Formacie w Wyborczej:
    http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34471,3205226.html

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Tak, osobnik konkordpl został wynajęty przez red hat

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Red Hat ma tylko 4 czlonkow w zarzadze Fedora Foundation :mrgreen:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wow wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Znacie się na rzeczy, to fakt. Skoro potwierdziliście, iż takie zjawisko istnieje to mam motywację do dalszych poszukiwań. Jeszcze bardziej interesuje mnie czy tacy "szpiedzy", "tajniacy" (czy jak to nazwać) wykorzystywani są w walce politycznej ale to zapewne jest wyjątkowo trudne do udowodnienia. Ale mam powód, by kontunuować dociekania. Dzięki

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Słyszałam tylko o marketingu szeptanym używanym w formie reklamy produktów. Ale wykorzystanie tego w polityce dałoby spore korzyści, więc jeśli nikt na to jeszcze jakimś cudem nie wpadł, to pewnie niedługo wpadnie.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

---------- 20:25 16.05.2006 ----------

to nie było serio... Nie pisz o tym w pracy :wink:

---------- 20:26 ----------

[ot]loool songbirda rozpoznaje jako konektor[/ot]

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Bez obaw, żartów nie zamieszczę. A czy cokolwiek napiszę, będzie zależało od tego czy cokolwiek znajdę Myślę, że marketing szeptany do dobry punkt wyjścia do dalszych poszukiwań. Pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

niewiem czy to sie zalicza do tego o czym mowisz, ale ostatnio na bardzo wielu forach pojawiły się boty.
    boty mają za zadanie zapisywac sobie adresy email wszystkich użytkowników forum (bo w końcu do rejestracji trzeba podać email) a potem rozsyłają do nich spam z różnego rodzaju reklamami. doświadczyłem to na sobie, bo na jednego maila mam kilka kont na różnych forach i teraz dziennie przychodzi do mnie po kilka reklam. wiem, że to prez takie właśnie "boty" ponieważ konsultowałem sie z innymi uzytkownikami tych for i oni dostają to samo.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)