Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

[XP]autostart <3

Witam,
    Z gry mwie ze nie chodzi mi o pytanie typu: "jak doda to i to do autostaru" tylko jak dada jaki program do autostartu nie korzystajc przy tym z regedit, msconfig, programy\autostart,

Chodzi mi o to, ze mam 2'komputery i rzecz jasna 2'systemy z XP SP2,
    zamy ze pierwszy komputer ma dysk A a drugi ma dysk B i teraz podczam dysk B do dysku A i chce co wrzuci do autostartu dysku B, tylko ze niewiem jak, poniewa gdy uruchomie regedit dysku B to si wcza regedit z dysku A :/ tak samo jak chce doda jaki program do autostartu we 'Wszystkich programch' (C:\Documents and Settings\dysk_B\Menu Start\Programy\Autostart) to nie moge poniewaz te dokumty s szyfrowane... Bde wdziczny gdyby kto wiedzia gdzie wrzuci wpis aby odpalic jakis program na dysku B gdy wrci do swojego komputera

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeśli dobrze zrozumiałem, to masz dwa kompy, dwa systemy, dwa dyski. Przełożyłeś jeden dysk z systemem z jednego komputera, do drugiego i chcesz podczepić coś do autostartu tego dysku z pierwszego komputera, który przełożyłeś i który znajduje się w drugim komputerze. Jeśli dobrze myśle, to masz teraz dwa dyski w jednym komputerze i dwa systemy :P
    Jeśli dalej dobrze myśle, to niestety, ale nie da się raczej zrobić tego co mówisz bez wejścia na system dysku przełożonego. Przy starcie kompa powinno Ci się pojawić coś takiego magicznego jak "wybierz system". Problem w tym, że "coś" trzeba zrobić by to się pojawiło :P
    Jeśli źle myśle, popraw mnie proszę

Właśnie poszperałem w swoich bebechach systemowych i znalazłem "coś" co może Ci pomóc. Program ma dość prostą nazwe - autoruns. Jest darmowy i CHYBA(!) można w nim wprowadzić ścieżke klucza który ma być doklejony do rejestru.

Kwestią jest to czy dobrze zrozumiałem problem

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

hmm
    faktycznie z tymi dyskami to małe zamieszanie
    Tak czy owak przy starcie systemu się nie pojawia okno wyboru poniewaz to jest dysk "chwilowy", zato po uruchomieniu systemu mam 2dodadkowe partycje z systemem i bzdetami(tak jest podzielone) do Widnowsa dysku "chwilowego" mam full dostęp takze jesli znasz jakis plik który odpala przy starcie jakies programy do śmiało moge go bezproblemu dodać.

A co do programu to raczej tylko i wyłącznie skorzystam w ostatecznośći W kazdym razie thx za rade

Z tego co się na chwilę obecną orientuje to wystarczy edytować system.ini albo win.ini i tam nalezy dodać tą "magiczną" komęde aby jakis program się uruchamiał odrazu w autostarcie, rzecz w tym ze się na tym zbytnio nieznam i gdyby ktoś podpowiedział albo znał jakikolwiek inny sposób, to będe bardzo wdzięczny

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Spróbuj edytować plik win.ini (ew. system.ini) i dodać
    :arrow: run=sciezka_do_programu
    lub
    :arrow: load=sciezka_do_programu

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał pyrion
    Spróbuj edytować plik win.ini (ew. system.ini) i dodać
    :arrow: run=sciezka_do_programu
    lub
    :arrow: load=sciezka_do_programu
    Takie cos nie działa - próbowałem u siebie.

edit
    Czyli jednak nikt niewie... :twisted:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)