Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Zakaz palenia na balkonie

Wczoraj usłyszałem w radiu i umieściłem w Skype tekst, że na jednym z poznańskich osiedli wprowadzono zakaz palenia... na balkonie. Dzisiaj tekst pojawił się jako humor dnia w newsletterze DI. Widać Krzysiek nadal uważnie przegląda podpisy w komunikatorach

Ale nie o tym chciałem.

ja bym tego nie nazwał humorem dnia. Jestem osobą palącą, jednak doskonale rozumiem zakazy palenia w miejscach publicznych, typu budynki użyteczności publicznej, przystanki, tramwaje, pociągi, szkolne toalety. Sam nawet staram się nie palić idąc ulicą (chyba, że poza mną na tej ulicy nikogo nie ma). jednak uważam, że zakaz palenia na balkonie, to już przegięcie. Do tego jakie świetne uzasadnienie: bo sąsiadom może przeszkadzać. A czy zabronią mi pomalować drzwi na zielono? Sąsiadom może przeszkadzać ich kolor, gdy będą przechodzić obok. Może także używanie dezodorantów będzie zabronione, bo być może komuś nie będzie podobał się zapach w windzie.

BTW Czemu nie zabronią poruszania się po ulicach tzw. dziadom dworcowym (kto to taki, to na pewno wiedzą wszyscy, którzy mieli okazję być kiedyś wieczorem na jakimś dworcu PKP). Oni bardziej zanieczyszczają powietrze i są bardziej szkodliwi dla zdrowia innych, niż papieros wypalony na balkonie. Tym bardziej, że balkon należy do mieszkania i jest miejscem prywatnym.

Palę w samochodzie, chyba zakazu jeszcze nie ma i o ile dobrze się orientuję to on nie jest miejscem publicznym.
    Palę też w domu przy komputerze, na wszelki wypadek wyłączę kamerę. :twisted:
    Na balkonie nie palę z prostego powodu, nie mam tam komputera.
    W kraju coraz więcej zakazów, niedługo będzie wskazana aplikacja do telefonu z posegregowaną listą zakazów oraz z wyszukiwarką.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Alarmus
    Palę w samochodzie, chyba zakazu jeszcze nie ma i o ile dobrze się orientuję to on nie jest miejscem publicznym.
    W samochodzie palić chyba też nie można. Przynajmniej nie podczas jazdy. :twisted:
    Cytat Napisał Alarmus
    niedługo będzie wskazana aplikacja do telefonu z posegregowaną listą zakazów oraz z wyszukiwarką.
    Niestety niektóre telefony mają zbyt małą pamięć, żeby pomieścić wszystkie zakazy.

O ile dobrze pamiętam były jedynie próby zakazania kierowcom palenia, ale nigdy nie doszły do skutku, no chyba, że coś przeoczyłem.
    Z resztą, mam w samochodzie popielniczkę, zapłaciłem za nią chciałem czy nie i będę z niej korzystał.

Jestem nałogowym palaczem i jestem z tego dumny 8)
    O ile rozumiem zakazy palenia na przystanku, w biurze (chociaż u siebie pale ) czy innym miejscu gdzie mogą przyjść niepalący o tyle zakaz palenia na balkonie zakrawa o absurd. Sam nie pale na balkonie tylko dlatego, ze go nie mam : ) Kolejny przejaw dyskryminacji palaczy, kto korzysta z usług mini-lotniska Okęcie wie o czym mowie. Zjeździłem (żeby nie powiedzieć, że przeleciałem :lol: ) kawał globu i na żadnym lotnisku nie ma takiej sytuacji jak w naszym pięknym kraju czyli brak wyznaczonych miejsc dla palaczy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wbrew pozorom nie jest to tak absurdalny pomys. Co zrobicie z ju wypalonym papierosem na balkonie ? Jestem przekonany ,e zdecydowana wikszo go po prostu wyrzuci za balkon. Przy odrobinie 'szczcia' wiaterek odpowiednio zawieje i taki niedopaek lduje u kogo na balkonie i moe wywoa poar.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał pyrion
    Co zrobicie z już wypalonym papierosem na balkonie ?
    Wrzucam do słoiczka, który po zapełnieniu trafia na śmietnik. Nic nie ląduje na trawniku.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wiadomo, że nie wszyscy w takiej sytuacji wyrzucają niedopałek na trawnik. Nie jestem zwolennikiem wszelkiego rodzaju uogólniania ale niestety tak to już jest na tym świecie, że się płaci za cudze grzechy. Niestety jeszcze długo się to nie zmieni.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

IMO powinna obowizywa zasada: 'wolno Tomku w swoim domku'. Niestety, jak susznie zauway Alarmus, nasza wadza wie lepiej od nas samych, co dobre i suszne. Ale nie przejmujmy si - zostao jeszcze tylko 3 lata

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

No to jak w Grodzie Kopernika też wpadną na taki debilny pomysł to mojej Kasi odbiorą argumenty, gdyż moja ukochana wygania mnie własnie na balkon :brawo:

Co do "pstrykania" przez balkon to trzeba być wyjątkowym brudasem. U mnie na balkonie stoi popielniczka i jest to dla mnie jasne jak słońce, że pet trafia właśnie tam.

Czasem (w chwili braku innych domowników) zapalę przy komputerze, ale zawsze z "odpaloną" na USB popielniczką-samochodzikiem, która zasysa dymek

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)