Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Neostrada

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Neostrada

Oto treść mego maila do TPSA. Ciekaw jestem, czy zareagują, choć swego czasu po umieszczeniu na tym forum mego problemu miałem odzew, co wprawiło mnie w osłupienie, że ktoś oprócz automatów tam pracuje.

Od dnia 1.06.2006 roku od godziny 00.00 powinienem mieć świadczoną usługę Neostrady z prędkością 1024 kB. Niestety jest dziś 02.06.2006 r. godz. 7.20 i jej nie mam. Już dwukrotnie rozmawiałem z konsultantami z pomocy technicznej, ale tylko rozkładają ręce i zrzucają to na techników, którzy naprawiają jakąś usterkę.

Nie jest to pierwsza sytuacja z Neostradą. Co chwila mam jakieś problemy. Poprzednio posiadałem SDI i praktycznie nie wiedziałem, że takie coś mam. Działało non stop. Od chwili wprowadzenia wynalazku zwanego Neostrada, to zarówno trzeszczy mi w telefonie (mimo założenia 2 filtrów) jak i co chwila jakieś problemy z łącznością z Internetem występują (o notorycznym zrywaniu łączności nie wspominając). Moje prośby nie poprawiają pracy Neostrady (choć konsultanci są grzeczni, ale nic poza to). Ja za taką sytuację płacę podwójnie: nie otrzymuję produktu, który zamówiłem, nie mogę pracować w Internecie w sposób umożliwiający mi odebranie większej przesyłki, gdyż co chwila wyskakuje, że czas połączenia z serwerem został przekroczony (przy pełnej prędkości tego nie ma), nie mogę wykonać pracy, która uzależniona jest od otrzymywanych przeze mnie dokumentów za pośrednictwem poczty (ze względu na powyższe).

Zachodzi pytania, czy TPSA nie nadużywa swej monopolistycznej pozycji na rynku oferując klientom niesprawdzony i nierzetelny produkt za spore pieniądze nie dając w zamian nic, natomiast klient w stosunku do TPSA musi wywiązać się ze wszystkich swych zobowiązań?! Kto mi zwróci pieniądze za dostarczanie usługi sprzecznej z mym zamówieniem? Kto mi zwróci pieniądze za poniesione przeze mnie straty? Proszę o natychmiastowe wywiązywanie się TPSA ze swych zobowiązań i o zwrot poniesionych przeze mnie kosztów, które ponoszę za niezgodną z zamówioną przeze mnie usługą Neostrady 1024, a której TPSA się nie wywiązuje.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

bork powiedziałbym tak - masz ogromnego pecha, bo znajdujesz się w tym odsetku ludzi, którzy mają problem z Neo+, ja od jakichś 6 miesięcy pracuje na DSL 4Mbit/s, ale wcześniej miałem Neo 640 (tą bez limitów). Problemów poza ogólnymi awariami nie było. To samo tyczy sie wielu znajomych zarówno z regionu jak i z całej Polski. Przyczyną problemów może być kiepska jakość linii na której to wszystko pracuje, albo np kiepski modem dostępowy który posiadasz. Nie jestem w tej dziedzinie ekspertem więc poczekaj na wypowiedź kogoś technicznego, może akurat się uda.

P.S. Dzwoń na bezpłatną infolinię i zgłaszaj, że nie działa - nie będziesz musiał płacić za niedziałające łącze. Ja dzwoniłem czasem po 2 razy dziennie jak awarie mieli ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Tak o dziwo czasem na lini nawet powiedzą dlaczego nie działa (była u nich jakaś awaria) i kiedy zacznie najprawdopodobniej. Czasem faktycznie warto zadzwonić. Jednak w przypadku takich problemów jak posiadasz naprawdę musieliby się pofatygować i coś zrobić a na to trudno liczyć niestety.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

borok: a zwiększyłeś limit połączeń w systemie?? Bo prze standardowych 10 to niewiele da sie zrobić.... robisz to w najnowszym xpAntiSpy

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

---------- 14:35 02.06.2006 ----------

W tym p[roblem, że się ich pytałem na linii pomocy technicznej a odpowiedź była taka: jest awaria i technicy pracują. kiedy usuną? nie wiadomo. Czyli jakość typowa dla TPSA. Każą płacić za usługi która jest do chrzanu, nie wywiązują się z umów, a jak użytkownik zawini to go natychmiast ukrócą. Mało tego jak na 9393 zadzwoniłem i poinformowałem kobietę tam pracującą, żeby mi nie naliczali za neo kasy tak jakby było wszystko OK, to odpowiedziała, że nie może przyjąć reklamacji, gdyż jeszcze nie wystawiono faktury za ten okres. W TPSA świat na głowie stanął! Za wszystko jest winny klient, bo przeszkadza w sciąganiu haraczu z użytkowników, którzy nie mają wyboru i muszą korzystać z TPSA.

---------- 14:37 ----------

Cytat Napisał macol
    borok: a zwiększyłeś limit połączeń w systemie?? Bo prze standardowych 10 to niewiele da sie zrobić.... robisz to w najnowszym xpAntiSpy
    z mojej strony wszystko już sprawdziłem, wina leży po stronie TPSA. limit mam zwiększony.

Ja tam nigdy nie miałem problemów z neostradą ale z ich kontaktem mailowym owszem!

Napisałem swego czasu pytanie: "Czy transfer to upload + download, czy sam download?" - po dniu nie przyszła odpowiedź więc napisałem następnego dnia, jak kamień w wode, o całej sprawie zapomniałem sam sprawdziłem w warunkach domowych Po 4 dniach od wysłania pierwszego przyszła odpowiedź...

"
    [Cytat mojego maila]

Infolinia Neostrady: 123-123-123
    Pozdrawiam Jan Kowalski"

Spojrzałem na odpowiedź, na swoje pytanie i nie zrozumiałem zbytnio o co chodzi. Po kolejnych 4 dnaich przyszła odpowiedź na drugiego maila taka sama jak powyższa...

Sprawa z przed roku.

W moim przypadku neostrada 2mb działa bez zarzutu, kiedyś miałem SDI i też nie narzekałem.
    Cytat Napisał Mirthall
    Ja tam nigdy nie miałem problemów z neostradą ale z ich kontaktem mailowym owszem!
    Nigdy nie pisałem do nich bo nie miałem też powodów, ale ostatnio mail do abuse na klienta neo, który nagminnie próbował włamać się do mojego kompa załatwiony pozytywnie.
    Gość już nie jest klientem neo i ma jakieś konsekwencje, nie wnikałem.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)