Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Chyba nasz rząd upadł na ryj

Życie Warszawy

Popaprało ich całkiem. Coraz częściej myślę że oni nie mają co robić i zajmują się pierdołami. Przecież nawet gdyby chcieli takie coś wprowadzić to od razu zostaną podani do trybunału sprawiedliwości (czy czegoś w tym stylu), nie mówiąc już o protestach producentów sprzętu.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

http://forum.di.com.pl/viewtopic.php?p=29600#29600

wycofał z projektu ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zmianie innych ustaw, zmiany dotyczące ochrony technicznych zabezpieczeń uniemożliwiających kopiowanie utworu przez użytkownika.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Do tego ten tekst pisał kompletny kretyn, pozwolę sobie zacytować samego siebie z komentarza pod informacją na DI:

"urządzenia, ich komponenty lub programy komputerowe, których jedynym albo głównym przeznaczeniem jest niedozwolone usuwanie lub obchodzenie skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem lub zwielokrotnianiem utworów lub przedmiotów praw pokrewnych"
    - No przepraszam, jak oni odróżnią "niedozwolone usuwanie" od "dozwolonego usuwania"? Jak program będzie miał wielki napis, że służy tylko do "dozwolonego usuwania" to już OK? Czy może inaczej?
    - Wg jakich kryteriów będą oceniać, czy oweż "przeznaczenie" jest głownym, czy pobocznym? Wh widzimisię?
    - Jakie będą kryteria oceny, czy zabezpieczenie jest skuteczne, czy nie? Zapewnienie producenta?
    - "obchodzenie skutecznych technicznych zabezpieczeń" - dobre sobie, jak zabezpieczenie da się obejść, albo złamać to chyba nie jest skuteczne, no nie? Zatem jego obchodzenie lub łamanie nie jest niezgodne z prawem.
    Głupi edytor heksadecymalny można uznać za narzędzie do łamania zabezpieczeń (sam takowe do takich celów stosowałem w dawnych, ośmiobitowych czasach). Może faktycznie upadli na ryj, a może poprostu celowo chcą stworzyć przepisy, które można interpretować wg własnego uznania w każdym przypadku. Można wtedy na każdego znaleźć haka. Stare metody wszelkich reżimów, zwłaszcza komunistycznych.

wp.pl

PS. Właśnie otrzymaliśmy informację, iż pod naciskiem mediów, Minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Ujazdowski, wycofał się z niezwykle kontrowersyjnego projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, dotyczącej technicznych zabezpieczeń, które miały uniemożliwić kopiowanie utworu przez użytkownika.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Na ryj? Nie powiem ze to niestosowne slowo bo przy tym co sie dzieje to to jest prawidlowe slowo. Pie*dolic konwenanse.

Powiem tak. Moze i jestem sfrustrowany sytuacja i mam prawo i nie jest to bez pokrycia.

Praca nad ustawa o delegalizacji nagrywarek? To..., nie wspomne o karaniu za OpenOffice z powodu bubla...MAŁO....tydzień temu slyszymy ze Estonia staje sie tygrysem gospodarczym - dzieki wstapieniu do UE...wczoraj slyszymy ze Czechy maja zdumiewajacy wzrost gospodarczy - tez korzystaja na wejsciu do UE ...

a u nas? Walka na teczki, nieznajomosc hymnu narodowego przez "znaczacą" postać polityczna ITD. ITD. ITP.

Przysięgam, że wyprowadze się stąd bo szkoda sobie marnowac zycia w tym kraju.

Mecz był...przegralismy z EKWADOREM(sic!) z powodu głupich błędów - analogicznych do działań rządu itd.

Ja juz luzuje i przestaje sie interesowac PL. Koniec z tym...a bylem kiedys takim patriotą dzialajacym aktywnie - niestety głupkiem nie jestem (jak to okreslaja polakow na zachodzie czesto slusznie) i przejrzalem - ze NIE WARTO.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

ludzie.... kto tych ****, ****, ****, ***, ***, ***, ****, ***, ***, ***, ***, ***, ***, ***, ***, wybra?? oni upadli na ryj ju jaki czas temu... teraz tarzaj ten ryj w gwnie.... a nasz prezydent wybrany przez ... ??wikszo narodu?? wanie zlikwidowa WSI... i po ch***?? po co niszczy co co jako tako dziaa i tworzy co co nie ma adnych szans eby dziaa kiedykolwiek chocia tak jak WSI... ah racja!! cywilni szpiedzy PiS'u... kolejny twr pisu po CBA ktry ma suy czyszczeniu pastwa, a bdzie suy do niszczenia pastwa przez pis...

Cytat Napisał Jurgi
    Może faktycznie upadli na ryj, a może poprostu celowo chcą stworzyć przepisy
    Na zdrowy rozsądek taki przepis nie ma racji bytu i nie ma szans na wdrożenie.
    Cytat Napisał Major Frankel
    Walka na teczki, nieznajomosc hymnu narodowego
    Mamy rząd taki jaki demokratycznie wybraliśmy, jeśli nie pasuje (mnie też) to znaczy, że nie dorośliśmy do demokracji i olewając wybory (uczestniczyłem we wszystkich, ale mojego głosu nie zauważono) oddaliśmy władzę oszołomom i moherom, chociaż to jedno i to samo.
    Przysięgam, że wyprowadze się stąd bo szkoda sobie marnowac zycia w tym kraju.
    Majorze, nie podejmuj decyzji pochopnie, na nasze szczęście ten rząd nie utrzyma się długo, najwyżej kolejne 3,5 roku i dzisiejsze sławne nazwiska polegną obok Krzaklewskiego (czytaj: politycznego trupa)
    Mecz był...przegralismy z EKWADOREM
    Dziwi Cię to? Polska reprezentacja nie ma motywów, o ile się nie mylę Niemcom obiecali 30 tys. € na łeb za zwycięstwo, Ja_nas dobre słowo i chyba mszę. :twisted:
    Także nie ma motywacji, a śledzenie wyników naszych sportowców olałem 30 lat temu i chyba dobrze zrobiłem i dzięki temu nie narzekam na brak włosów jak moi rówieśnicy, po prostu nie wyrywam ich z przerażenia.
    a bylem kiedys takim patriotą dzialajacym aktywnie
    Nie porzucaj swoich idei, właśnie teraz potrzebujemy wsparcia normalnych Polaków i właśnie dzięki takim obywatelom mamy szansę na walkę z idioceniem władz.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Zgadzam się z Alarmusem właśnie teraz potrzeba nam jest prawdziwych patriotów. Jak już kiedyś pisałem, opuścić kraj to jest dosyć proste, ale myślę że powinniśmy się postarać coś z tym zrobić co się dzieje w naszym kraju. Wszyscy się z tym zgadzamy? Co do sportu to wolę pooglądać jak grają Niemcy - bo piłkę nożną lubię ze względu na to że jest to świetny sport, a nasz drużyna no cóż...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dajcie spokój. Każdy kraj ma swoje brudy, o których nie mówi się głośno za granicą. Stereotypami o Polakach też nie ma co sie przejmować, bo każdy się w końcu przekona, że stereotyp jest tereotypem. A to, że nasz rząd próbuje swoich sił w legalizowaniu działań w Internecie to dobrze. Jeszcze tylko musi to robić dobrze, a nie źle. I w tym życzę mu realizmu i profesjonalnego spojrzenia na cudo neta.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)