Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

skonfiskowanie urządzenia(pda/tel/..) przez nauczyciela

Ostatnio u mnie w szkole stao sie modne straszenie uczniw konfiskat sprztu elektroniczego- telefony, konsole, pocket pc, palm, mp3 player'y czy innego sprztu przez nauczycieli...
    Raz usyszaem o zatrzymaniu telefonu, spisaniu protokou i zamkniciu sprztu w sejfie, na szczcie do faktu nie doszo, innym razem juz kompletna samowolka nauczyciela - po prostu zakosi pocketa i A. powiedzia e wychowawca zwrci pod koniec roku na koniec roku, B. matce wychowawca powiedzia e ten nauczyciel zamierza sprzt zamkn w sejfie i zatrzyma do koca edukacji w szkole... na szczcie znowu do niczego nie doszo, pda odzyskany tego samego dnia.

Moje pytanie brzmi, jak to wyglda ze strony prawnej.

Czy nauczyciel/wychowawca/dyrektor moe ten sprzt zakosi z powodu swojego widzi mi si? Do tej pory zdawao mi si e mamy pastwo prawa i ze do zatrzymania mojego sprztu sa odpowiednie suby i to tylko z odpowiednim dokumentem wydanym przez prokuratora/sdu... i z jakim sensownym pretekstem... "bawi si telefonem na lekcji" lol

PS.Tylko prosz bez tekstw e w szkole naley sie uczy a nie zajmowa gadetami

PS2. jeli kto jest bardziej zorientowany do by bym wdziczny za konkretne odnoniki do odpowiednich dokumentw... na razie straszenie, ale kiedy moe doj do tego e kto sprbuje tego dokona...

Moliwe ze topic bardziej pasuje do offtopik.. mi si wydaje ze tu jest dla niego lepsze miejsce, jeeli tak nie jest to prosz o przeniesienie

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Mogilno
    Siła Reputacji
    0

IMHO jeżeli w regulaminie szkoły/uczelni nie ma żadnego zapisu regulującego korzystanie z takich dobrodziejstw techniki to jest to po prostu kradzież (wymuszenie) czy jak to tam nazwać i wypadało by wtedy taki incydent zgłosić do odpowiednich organów (112 z kom., 997 stacjon.)
    Za późniejsze relacje z uwikłanym wykładowcą nie odpowiadam hehe

BTW: oczywiście pozostaje jeszcze sprawa tzw. kultury czy powinno się z tym wchodzić na zajęcia ale to już odrębny temat.

Siła Reputacji
    0

W statusie szkoły jest zapis o zakazie używania telefonu na pewno.. możliwe że rozciąga sie to na inne urządzenia elektroniczne... tego nie pamiętam... ale jak to się ma do trzymania sprzętu przez okres dłuższy niż do końca zajęć danego dnia... bo z sali niestety zgodnie z prawem ucznia nikt wyrzucić nie może...

Właśnie przejrzałem ten status i nic nie znalazłem o telefonach... możliwe ze w sieci jest nieaktualna wersja

Update:
    wolałbym tego właśnie z policją nie załatwiać... po prostu gdy będzie problem poinformować o odpowiednich kodeksach, ewentualnie pokazać wydruki ich fragmentów.... czeka mnie jeszcze rok w tej szkole

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał macol
    Tylko prosz bez tekstw e w szkole naley sie uczy a nie zajmowa gadetami
    OK. Bdzie tekst, a nie podtekst
    W szkole naley sie uczy a nie zajmowa gadetami.

Zabranie sprztu do koca roku to przegicie, ale prby ograniczania zabaw czyms takim w szkole wcale mnie nie dziwi. Nie wiem jak to wyglda od strony prawnej, ale osobicie ograniczanie uywania gadetw na lekcjach uwaam za dobry pomys. Palm, komrka, odtwarzacz MP3, zegarek z pozytywk, nie s to artykuy pierwszej potrzeby ucznia.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wnerwiajce jest dzwonienie komrki, gdy prbujesz wyoy jaki materia, albo ukadanie pasjansa w chwili tumaczenia jakiego trudnego zagadnienia. Na szczcie karier belfra zakoczyem zanim komrki zaczy by sprzedawane w przystpnej dla kadego cenie. Teraz nauczycieli, ktrych ucz pytam, czy chcieliby aby na ich zajciach co 2 minuty dzwoni dzwonek czyjego telefonu. Czasami pomaga i ostatnio nawet po tygodniu gadania udao mi si doprowadzi do sytuacji, e kilka osb wyczyo dzwonki w telefonach.

W takich chwilach jedyn myl jest zabranie dzieciom zabawek i odesanie ich do dyrekcji szkoy z adnotacj "Pana dzidziu by niegrzeczny na zajciach i wkurwia wykadowc dzwonkami w komrce".

A' propos: liczce si na wiecie uczelnie chc zablokowa korzystanie z laptopw podczas zaj. Nie dziwi wic prba ograniczenia komrek w szkoach.

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Przegldajc pierwszy napotkany w Google szkolny Regulamin, nie odnalazem informacji o zakazie posiadania wskazanych przez macol'a sprztw...

Jednak wszelkiego rodzaju regulaminy uzupeniaj wewntrzne postanowienia dyrektora/ki szkoy, ktry/a osobicie lub poprzez wychowawcw podaje ich tre do wiadomoci uczniw, najczciej na lekcjach wychowawczych.

Ju kiedy ja pobieraem nauki obowizywaa zasada, e przedmioty rozpraszajce uwag uczniw, bd odbierane i przetrzymywane w szkole do najbliszych wakacji.

Jak kto mia syf zamiast mzgu i nie zrozumia tej prostej zasady, e na lekcji naley uwaa, a nie np. sucha radyjka to rozstawa si z onym na czas okrelony.

Czy to si komu podoba czy nie, do szkoy idzie si przede wszystkim po to, aby pobiera nauki, a nie la nauczycieli jak w przypadku kilku popapracw z Torunia, czy tumaczy komu menu w nowym telefonie, albo puszcza przeboje z MPtrjki...

Co innego uywa tych zdobyczy techniki na przerwach, ale zapewne sprzt odbierany jest wanie na lekcjach, bo inaczej tematu przecie by nie byo...

By moe dyrektor/ka wyda/a bezwzgldny zakaz przynoszenia telefonw i innych bajerw do szkoy. Wcale by mnie to nie dziwio. W kocu czego Romek si nie nauczy, Roman nie bdzie umia...

---------------
    Temat do zamknicia. Nie rozumiem nad czym tu debatowa...

Siła Reputacji
    0

No niby za czasów byłej dyrekcji powstało jakieś zalecenie, ale po dokładnej analizie regulaminu/statutu nie odnalazłem tam wyrazów zaczynających się na telef-, urządze-, elektroniczn-, drog-(ocenne)...

tu nie chodzi o dzwonki włączone w telefonach, bo to się zdarza sporadycznie, nauczycielom częściej...

uczniowie mniej renomowanych, a pewnie i renomowanych także pewnie wiedzą jak wyglądają nie które zajęcia, a już zupełnie pod koniec roku.... co prawda z tym pda to było przegięcie... w dodatku u nauczyciela który jest dość ok...

Zabranie sprzętu do końca roku to przegięcie, ale próby ograniczania zabaw czyms takim w szkole wcale mnie nie dziwią.
    mnie też... czasami mam dość jak staram się słuchać nauczyciela a ktoś ma słuchawki tak cicho że pół klasy słyszy.... i nie mam nic do tego, nawet jak nie będzie to zgodnie z prawem jak sprzęt zostanie zatrzymany do końca lekcji, czy zajęć danego dnia... ale na tym koniec...

Debatować niema nad czym... na pewno nie nad moralnością... bo to jest oczywiste.. ale zaczynam się bać że jak będzie lekcja w stylu wszyscy robimy co chcemy(patrz nad cytat) to starce pda...

WebLion, ten opis to jakaś aluzja... czyje się zaszczycony że został mi poświęcony ale chyba nie bardzo potrafię/chcę zrozumieć

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Do zaknięcia? Ależ łojcze, ostatnio każdy w miarę aktywny uczestnik wyraża swoje zdanie więc proszę mi jeszcze pozwolic bo będę się czuł niespełniony :mrgreen:

Moim zdaniem wprowadzenie takiego zakazu jest słuszne i sam chętnie jako dyrektor wprowadziłbym zakaz wnoszenia takich rzeczy do szkoły. Nie chodzi o to, że jedni szpanują a innym jest żal Nie chodzi też o to, że nie wiedza a gadżet decyduje o pozycji w tej sforze. Chodzi o to, że jak jednemu buchną iPoda to po co mi policja (nasłana przez układowych rodziców którzy potrafią być naprawdę dziwni) w szkole. A już nie daj Boże jak będzie temu towarzyszył rękoczyn. Wiem, mam dziwne podejście. Staroświeckie ale chyba nie takie złe. Po prostu lepiej zapobiegać niż leczyć. Ot wystarczy że jeden gnojek drugiemu podstawi nogę , gówniarz się wywroci a w kieszeni będzie miał iMate albo Communicatora. I po co to? Przecież dyrektor nie dopilnował i chuligani nogi innym podstawiają. Więc niech teraz dyrektor oddaje kasę. Bo tacy ludzie też się zdarzają, potrafią ciągać potem po sądach. Po co...

Siła Reputacji
    0

Ale ludzie.

PS.Tylko proszę bez tekstów że w szkole należy sie uczyć a nie zajmować gadetami Very Happy
    Moje pytanie brzmi, jak to wygląda ze strony prawnej.
    To w krótszym czasie odeszło od tematu niż topik iksemelowy, i to w stronę w którą autor(ja ) prosił żeby nie poszło...

Obiecuje nie przekazywać dalej zdobytej wiedzy... więc niech inni się boją... ja chce mieć pewność że jak nauczyciel będzie przynudzał, wyjmę pda to nie okaże się ze odzyskam go dopiero za rok, bo na 112/997 dzwonić nie będę, z wiadomych przyczyn...

To nie jest podstawówka/gimnazjum gdzie ludzie sobie nogi podkładają...

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał macol
    ja chce mieć pewność że jak nauczyciel będzie przynudzał,
    Przynudzał? Tak też mówiły elity obecnie rządzące i co mamy?

Temat zamykam...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)