Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał MM
    Własnie, że przejmują. Nie przejmują jedynie tzw. praw osobowych.
    No chyba, że tak. Ale przejmują całkowicie? Tzn. nie mogę np. potem opublikować takiej pracy lub jej fragmentów w np. czasopiśmie fachowym?
    No i czy wtedy nie powinna być podpisana jakaś umowa? Klauzula? W przypadku mojej pracy dyplomowej w technikum na pewno nie podpisywałem niczego takiego… Przy licencjacie również (choć tu były specyficzne warunki, więc nie jest to miarodajne - pisanie pracy licencjackiej miało formę zbliżoną do egzaminu).

No, ale wracając do tematu, nie ma to znaczenia, jeśli napiszę coś komuś na zlecenie i nie było to nigdy nigdzie wcześniej publikowane.

Cytat Napisał bodo31415
    Moje zdanie: nawet w przypadku odpowiedniej umowy, podpisanie się pod cudzą pracą zawsze będzie dla mnie oszustwem.
    Etycznie, oczywiście że tak, ale czy prawnie?

Od siebie dodam, ze na mojej uczelni ostatnio wykryto kilka plagiatów prac zaliczeniowych (nawet nie dyplomowych). Przyznam, że mnie to cieszy.
    Mnie raczej również, nigdy nie lubiłem oszukiwania, a plagiatów w szczególności. Choć w sumie łatwo mi to to nielubienie przychodziło, bo zawsze pisałem sobie wszystko sam.

Natomiast zjawiska pisania prac przez "murzynów" nie wyeliminuje się, dopóki na studiach będą bogaci kretyni i dopóki będą źle zarabiający ludzie inteligentni. Czyli zapewne nigdy.

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał Jurgi
    Tzn. nie mogę np. potem opublikować takiej pracy lub jej fragmentów w np. czasopiśmie fachowym?
    Uczelnia ma prawo do pierwszej publikacji.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi
    Choć w sumie łatwo mi to to nielubienie przychodziło, bo zawsze pisałem sobie wszystko sam.
    masz z tym problem? :wink:
    Cytat Napisał Jurgi
    Etycznie, oczywiście że tak, ale czy prawnie?
    prawnie też (przecież to TY jesteś oceniany, TWOJA wiedza, a nie zasobność kieszeni), ale udowodnienie oszustwa może być problemem.

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał bodo31415
    ale udowodnienie oszustwa może być problemem
    IMHO gdyby stworzyc ogólnopolską, elektroniczną bazę prac, to byłby bat na plagiatorów. Ale to juz materiał na inny topic.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

MM - tak się zastanawiam, czy przypadkiem nie jest to przyzwyczajenie niemal od najmłodszych lat? Na dobrą sprawę wszelkiego typu ściąganie też jest oszustwem. Przecież niemal obowiązkiem są choćby ściągi na maturze (media też kilka razy mówiły o maturze "czas pisania ściąg"). Ale skoro od podstawówki stajemy się oszustami, to właściwie jaka różnica, czy odpiszę od koleżanki/kolegi na klasówce w szkole podstawowej czy zapłacę za pracę magisterską/doktorską itp?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał bodo31415
    Na dobrą sprawę wszelkiego typu ściąganie też jest oszustwem.
    No jest i na zachodzie za to się wywala ze szkoły. Ja uważam, ze powinno sie karac surowo, a co o tym powie MM, to strach powtórzyć ;-)

Cytat Napisał bodo31415
    Przecież niemal obowiązkiem są choćby ściągi na maturze
    MM Ci powie, ze nie ściągał na maturze (co zresztą pewnie jest prawdą).
    Ja przyznam, że ściągi miałam, ale nie użyłam ani jednej.

Cytat Napisał bodo31415
    Ale skoro od podstawówki stajemy się oszustami, to właściwie jaka różnica, czy odpiszę od koleżanki/kolegi na klasówce w szkole podstawowej czy zapłacę za pracę magisterską/doktorską itp?
    Generalnie w naszym kraju wszelka konspira jest w modzie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Joosa
    No jest i na zachodzie za to się wywala ze szkoły.
    hmm może inaczej, bo z podstawówki wyrzucić ... (niektórym byłoby to na rękę), ale coś na zasadzie "wilczego biletu" to jestem za.
    Cytat Napisał Joosa
    Ja przyznam, że ściągi miałam, ale nie użyłam ani jednej.
    no dobrze, już się nie chwal :lol:
    Poważnie - jeżeli umiesz, to po co ściąga? Chyba dla pewności siebie lub "mody".

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Giełda prac dyplomowych itp...

Ja bym polecił zainteresowanym również usługi firmy pisanieprac-online.edu.pl, tanio solidnie i na temat.

Piotr Benet
    Gość

Nie wiem po co iść na studia skoro później nie jest człowiek samodzielnie napisać pracy mgr...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jeżeli szukacie specjalistów, którzy wykonają dla was analizę statystyczną danych zagadnień niezbędnych do opracowania pracy dyplomowej to warto sprawdzić ofertę na stronie https://nauka.metodolog.pl/analizy-statystyczne/.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)