Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Domyslne urządzenie audio - Bluetooth

Witam,

Od pewnego czasu korzystam z rozmow poprzez Skype za pomoca sluchawki podlaczonej do Bluetooth. Problem jest taki ze w momencie uzyskiwania polaczenia ze sluchwaka (komputer-Bluetooth) system Windows automatycznie przestawia sie tak aby urzadzeniem domyslnym audio byla wlasnie ta sluchawka. Ja chcialbym aby tak sie nie dzialo, a jedynie recznie zeby dalo sie zmienic w konkretnej aplikacji (np. Skype).
    Czy ktos wie jak to zrobic?

Pozdrawiam,
    wdylag

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

To zależy od aplikacji, a nie znam Skype.
    Coś takiego bezproblemowo działało w Tlenie, mając dwie karty dźwiękowe mogłem jedną wybrać do rozmów głosowych, pozostałe dźwięki normalnie szły przez drugą - domyślną. Ba, mogłem nawet ustawić w Tlenie, żeby mikrofon był podłączony do jednej karty, a słuchawki do drugiej.
    Spróbuj w opcjach multimediów (panel sterowania) zaznaczyć opcję "używaj tylko preferowanych urządzeń" - może coś da (nie wiem, nigdy nie korzystałem z tej opcji, więc nie wiem, jak działa, czy w ogóle zablokuje dostęp do innych urządzeń, czy tylko dla systemu?).
    A, może się u ciebie nazywać inaczej, albo nawet być gdzie indziej, ja mam 98SE.

Cytat Napisał Jurgi
    mogłem nawet ustawić w Tlenie, żeby mikrofon był podłączony do jednej karty, a słuchawki do drugiej.
    Dokładnie tak samo da się w Skype, mam 2 karty dźwiękowe, główna (jakiś Sound Blaster) podłączona do kolumn, dodatkowa (zintegrowana z płytą) do słuchawek z mikrofonem służąca jedynie do rozmów VoIP, Skype, Tlen i inne...
    W opcjach Skype menu Audio i wybierasz co chcesz.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dziekuje za odpowiedzi... jednak nie do konca o to mi chodzilo.

Otoz nie mam problemow z uruchomieniem Bluetootha i rozmowa przez niego na Skye, jednak problem jest w tym ze po kazym uruchomieniu zostawu i polaczeniu z komputerem, Windows domyslnie przestawia audio na Bluetooth (wszystkie aplikacje przez niego dzialaja). Nie byloby to bardzo denerwujace, gdyby nie fakt ze po wylaczeniu sluchawki wcale te ustawienia nie wracaja do karty muzycznej. Musze za kazdym razem recznie to przestawiac w Panelu sterowania, a to szczerze mowiac troche mnie denerwuje...

Chcialbym ustwaic system tak, aby mogl korzystac tylko z jednego wskazanego przeze mnie urzadzenia, a podlaczenie noweych urzadzen nie powodowaloby zmian w systemie.

Pozdrawiam!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Miałem ten sam problem.
    Po kilkunastu razach zmieniania za każdym razem domyślnego urządzenia audio system zrozumiał i od pewnego momenu działał normalnie. Jednak po pewnym czasie zaczęło się od nowa. Poddałem się. Myślę, że należałoby ten błąd zgłosić do Skype, niech coś z tym zrobią.
    Ja sobie z tym nie poradziłem i nie znalazłem w necie rozwiązania.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał krYsti Zobacz post
    Myślę, że należałoby ten błąd zgłosić do Skype, niech coś z tym zrobią.
    Z tym, że Skype nie ma najmniejszego związku z tym problemem. Nawet nie mając zainstalowanego Skype problem będzie dalej występował. A najgorsze jest to, ze mam ten sam problem

Nikt nie znalazł sposobu, aby "zabronić" systemowi zmieniania domyślnego urządzenia audio?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)