Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Brzózki i Boże Ciało

Parę dni temu katole biegali po mieście śpiewając rzewne piosenki. Akurat mi wyskoczyła trasa do sklepu. idąc przeszedłem się koło jednego z ołtarzy i taka refleksja mnie naszła.
    Czy pani Krystyna i pan Zenon, co zbudowali ten ołtarz (notabene - życie takiego ołtarza przypomina życie cząstek elementarnych - pojawia się i - PUF! - znika!) nie potrzebują aby jakiegoś zezwolenia na wycinkę drzew - było-niebyło na budowę i obudowę poszło ładnych kilka drzewek (tak teraz z baśki licząc - ok. 12-20 drzewek ok. 2,5-3 m wysokości). Lub jakiegoś zaświadczenia, że drzewka pochodzą z legalnie przeprowadzonej wycinki.
    Lub inaczej zapytam - czy za rok widząc podobną sytuację mogę z czystym sumieniem zadzwonić po policję i domagać się wszczęcia postępowania w sprawie nielegalnej wycinki drzew i niszczenia naszego środowiska naturalnego?

Cytat Napisał Siriah
    czy za rok widząc podobną sytuację mogę z czystym sumieniem zadzwonić po policję i domagać się wszczęcia postępowania w sprawie nielegalnej wycinki drzew i niszczenia naszego środowiska naturalnego?
    Zadzwonić możesz, ale pamiętaj, że skończyły się czasy milicji, która czekała na takie haczyki, obecna policja klęczy razem z nimi i raczej trudno będzie rozbić te kółko graniaste.
    Mówisz o jakimś tam prawie do ochrony drzewek, a czy ktokolwiek kiedyś zrobił w sprawie legalność rozgłośni Rydzyka?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Siriah
    nie potrzebują aby jakiegoś zezwolenia na wycinkę drzew - było-niebyło na budowę i obudowę poszło ładnych kilka drzewek (tak teraz z baśki licząc - ok. 12-20 drzewek ok. 2,5-3 m wysokości).
    Zezwolenie jest potrzebne w przypadku drzew co najmniej pięcioletnich, a brzózki są drzewami szybkorosnącymi więc te 2-3 metry raczej nie podchodza pod zezwolenie.

Poza tym, gdyby rzeczywiscie dochodziło do łamania prawa leśnego, to uwierz mi, nie ty pierwszy być się zorientował.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

jeśli chodzi o Boże Ciało, najbardziej mnie denerwuje (nie wiem czy ten zwyczaj jest w innych regionach Polski...) właśnie stawianie drzewek w pobliżu ołtarzy...

barbarzyński zwyczaj polega na tym, że w pobliżu ołtarzy stawiane są brzózki z których wierni odłamują gałązki, które mają im przynieść szczęśćie w przyszłym roku i jak i chronić przed piorunami...

jak sie ta tłuszcza przejdzie tą procesją, to efektem są ogołocone wszystkie drzewa które rosną wzdłuż trasy przemarszu...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał stilgar
    jak sie ta tłuszcza przejdzie tą procesją, to efektem są ogołocone wszystkie drzewa które rosną wzdłuż trasy przemarszu...
    Spustoszenie nie jest większe niż po Love Parade, albo tym całym przeganianiu byków w Hiszpanii czy po święcie pomidorów.

OK, zgadzam się, że te głupie, nie mniej jednak nie najgłupsze zjawisko na świecie. Mówiąc szczerze, czepianie się tych procesji przypomina czasem to jak mohery czepiają się przystanku Woodstock.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Joosa
    Spustoszenie nie jest większe niż po Love Parade, albo tym całym przeganianiu byków w Hiszpanii czy po święcie pomidorów.

OK, zgadzam się, że te głupie, nie mniej jednak nie najgłupsze zjawisko na świecie. Mówiąc szczerze, czepianie się tych procesji przypomina czasem to jak mohery czepiają się przystanku Woodstock.
    ale w moim miescie nie ma love parade i gonitw byków, wiec nie ma po nich spustoszeń, za to procesje z dewastacją drzewek są, wiec sie tego czepiam...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

stilgar, nawet jak policja nic nie zrobi, to niech wiedzą, że komuś sie nie podoba to co robią. A nie, że oni widzą wlasny czubek nosa i nic wiecej.

Są roślinki muchołapki, a może są pożerające wiernych?
    Nasza przyroda sama musi się bronić przed głupotą ludu.
    Obecnie niech się broni przed chrześcijanami, paredziesiąt lat wcześniej musiała się bronić przed wędkarzami, ale co tam, na szczęście bambusy nie rosną w Polsce.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To ja pójdę pod prąd... Wszyscy mowią o tym by być tolerancyjnym... A cóż tu widzę? Jak chcą to niech świętują swój obrządek...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

kayo a nei wpadłeś na to, że tu nie chodzi o sam obrządek tylko o fakt niszczenia tych biednych drzewek? Tolerujesz niszczenie przyrody?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia