Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Ja tu mówie o pracy na Umowe Zlecenie. Dzisiaj bylem w młodzieżowym biurze pracy i zgadnijcie co mi powiedzieli ?? Że nie mają czasu i żebym przyszedł pózniej ;/ :x

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zastanowiłem się chwile - i doszedłem do paru wniosków. Z perspektywy pracodawcy nie ma sensu zatrudniać legalnie nieletniego i to jeszcze z umową. Dlaczego? Ja z kumplem prowadzę firmę. I przykładowo potrzebujemy na wakacje paru instalatorów sieci. Dzieciaka nie wezmę bo jak sobie wiertarką dziure w dłoni zrobi - będzie moja wina. A po cholere mi problemy. Inna rzecz - czy gość mający 15 lat ma na tyle fachu w dłoni żeby zrobić samodzielnie to czego będę wymagał. Nie potrzeba mi pracownika który zrobi coś źle, brzydko, niezgodnie z normami (niepotrzebne skreślić) bo potem ja będe przed klientem oczami świecił i poprawiał po dzieciaku. Zatrudnianie nieletnich to praktycznie same problemy. Jeśli ktoś Cię zatrudni to na 100% na czarno i przy robocie która wymaga IQ na poziomie larwy muchy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał piotrg
    na 100% na czarno i przy robocie która wymaga IQ na poziomie larwy muchy
    Nawet jeśli potrafisz pisać programy, jesteś bardziej oczytany niż 80% społeczeństwa, masz lepsze oceny itd itp. No sorry takie życie. Taki system sobie ludzie wymyślili i zbudowali. Nikt Cię nie zatrudni na legalu nawet jeśli potrafisz więcej niż nie jeden dorosły, a przynajmniej tak Ci się wydaje. Smutne.

Niemniej najłatwiej chyba coś zdobyć pytając się wokół każdego znanego członka rodziny. Zwykle oni najlepiej wiedzą na co mogą Ci bez problemów pozwolić, na ile Cię stać i czy zrobisz to dobrze i na czas. Spróbuj...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie chodziło mi o prace w jakiejś firmie zakładającej serwery czy sieci. Chodzi mi o zbieranie owoców itp.. a tak pozatym znalazłem pracę i legalnie, potrzebna była zgoda rodziców na tą prace... 8) a co to za praca to nie powiem ;P

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)