Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Twoja ocena: Yes No

to po prostu zrezygnuje z tego forum i juz.
    Napisalem powazny temat, oczekuje powaznych odpowiedzi [smalu stanal na wysokosci zadania], a nie gdybania, pisania offtop itd. mam troche wiecej lat niz wy obaj do kupy. Jak bede sie chcial zadawac z dziecmi to zajrze do jakiegos przedszkola.

Admina prosze o usuniecie wszystkich offtopow.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ludzie, troch spokoju
    Mniej wicej rozumiem Aiki'emu o co chodzi, kto nie gra w MMO moe mie z tym kopoty. Czowiek szuka konkretnych odpowiedzi ma do tego prawo, ja go popieram w tym, e walczy z cheaterstwem, bo sam uwiadczyem tego w MMO i wiem jak to wkurzajce jest.

Z punktu widzenia prawnego, jeli hacki ingeruj w zawarto gry, to jest to o ile wiem przestpstwo, chyba, e producent jak najbardziej zgodzi si na ingerencje szkodliwe dla samej gry, ale nie mam pewnoci co do tego.
    Niestety, boje si, e zamknicie forum, nie wiele zmieni. To zjawisko byo, jest i bdzie. Zamknie si forum, to znajd si inne strony, a co bardziej odpowiednie rzeczy, bd i tak kryy wrd graczy, na privach, gg, etc.

Jedyne co, to zabezpieczenie gry, zamykanie for to imho prodek.
    Sprbuj poszuka czego o ingerencji w kod gry, jeli hacki jako to robi, to tak jak napisaem wyej - to jest raczej przestepstwo.

Na netykiete bym si osobicie nie powoywa, bo jest to raczej prawo "niepisane" i atwo odeprze argumenty powoujc si niby na demokracje i wolno sowa, co jest oczywicie bzdur.

Nigdy sie nie powolywalem na netykiete.. jakies 10 lat temu pisalem, ze jest to forma przestarzala i nie wytrzymala proby czasu.
    wlam na kompa, pozostaje wlamem na kompa i obojetnie pod jakimi szczytnymi ideami [vide "ulepszanie gry"] jest to robione. to niszczenie cudzej , ciezkiej pracy. Mam udzial w postawinieniu kikudziesieciu, moze wiecej muserwerow i czasem zal mi patrzec jak moja praca ginie dzieki jakiemus pajacowi z neostrada i zestawem hackow.
    do tej pory udalo mi sie zamknac kilka stron tego typu, ale byli tam admini, ktorzy rozumieja, ze internet jest dla wszystkich i nalezy go uzywac umiejetnie.
    Kazdy obecnie postawiony z moim udzialem serwer ma firewall , gameguarda + zestaw narzedzi do analizy sytuacji na serwerze. Pomaga? Niewiele.
    Jezeli chodzi o obrone to system jest niby prosty - blok na ip i z glowy. ale tu jest inaczej. gracz najpierw musi wejsc do gry czyli polaczyc sie z MS SQLem serwera. W tym momencie firewall juz jest psu na buty. Opracowalismy szereg narzedzi do wylapywania oszustow. sprowadza sie to do zmudnej analizy logow.
    anyway.. przyklad z forum posiweconemu produkcji fajerwerkow. Byl tam kiedys opis jak robic te co bardziejniebezpieczne. Po jakims czasie admini zorientowali sie , ze to wiedza, ktora moze byc niebezpieczna w uzyciu i usuneli te tresci.
    Tu jest podobnie. Oszusci dostaja do reki gotowe produkty i tylko wpisac ip i odpalic. Nie bylby to problem gdyby sie gralo na swoim lokalnym dysku ale w gre wchodzi cudzy komputer i inni gracze.
    Wspominalem o opinii jaka te go typu fora wyrobily polskim graczom na zagranicznych serwerach. I jest to smutna prawda. Przypadkiem znam wiekszosc adminow muserwerow w pl i "zagranica" [ w cudzyslowie, bo w koncu jakie granice ma internet?] i w wiekszosci mowia jednym glosem. Polacy? Nie dziekuje, nie chce stracic kompa.
    Nie mieszkam w pl ale jakos mnie boli tego typu sytuacja.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

to po prostu zrezygnuje z tego forum i juz.
    To zrezygnuj, dowidzenia. I nie wracaj nigdy więcej.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

To zrezygnuj, dowidzenia. I nie wracaj nigdy więcej.
    Konrad, masz już 18 lat, zachowuj się stosownie do tego wieku... Co do gier MMO to swojego czasu grałem w Tibię. Najwięcej "chakerskich" stronek, programów i innego stuffu reklamowali nasi rodacy. Najwięcej typowych kretynów internetowych to byli przedstawiciele naszego kraju. Smutna prawda - kombinator, raptus to ciągle określenia z jakimi jesteśmy kojarzeni. Aiki co do hackowania samej gry MU - to jest ingerencja w chroniony kod i jeśli ktokolwiek może coś poradzić to tylko właściciel praw czyli jeśli mnie pamięć nie myli firma z Zen w nazwie :-) Namierzyć, zdobyć dowody, wytoczyć proces, wygrać go i po krzyku :-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jest tak jak piszesz Nimitz, ingerencja w kod jest zakazana.
    Tylko tak jak napisałem powyżej, to nie wiele zmieni. Już lepiej co się da zamknąć, to zamknąć, to co nie, to wniknąć do środka tego społeczeństwa i w miarę możliwości, podczas prezentacji nowości reagować odpowiednio modyfikacją serwera. Niby lepiej przeciwdziałać niż leczyć, ale w tym wypadku, to jest rak, którego nie da się wykorzenić. Można się tylko bronić, a znając możliwości cheatów jest to imho łatwiejsze.

Hmm tibia? "Tibia stop' jedna z naszych akcji
    zaczyna sie zastanawiac czy jakis moderator to czyta. U mnie taki troll by dostal bana na miesiac na wniosek uzytkownikow. Wiek tunie ma nic do rzeczy.. mam w ekipie moderatorskiej ludzi grubo ponizej formalnej granicy doroslosci, sa moderatorami od kilku lat inie mieli wpadki. Tonie zalezy od wieku.. albo ktos ma mentalnosc trolla, albojest dorosly. Anyway.. uprzedzam z gory, ze nie dam sie sprowokowac. {szkoda,ze tu nie ma jakiegos "ignore" lub cus..

anyway konczac ten uroczy offtop i poranna kawe to kilka slow wyjasnien. Sytuacja prawna na obecny dzien jest nijaka. Wlasciciel praw czyli firma Webzen z Koreii nie ma przedstawicielstwa w Europie i nie dochodzi tu swoich praw. Nie jest zainteresowana tym rynkiem. W swietle prawa prywatny muserwer jest legalny . Poza tym zastrzezenia zawarte w pliku licencyjnym Webzenu dotycza tylko i wylacznie ingerencji w kod gry.
    Nikt z nas nie ingeruje w source, a grzebanie w ustawieniach gry [zmiana xp, dropu, i innych ustawiennie podpada pod ten paragraf.]

Jako szef MCP mam doscdobry kontakt z webzenem i powiedzielimi otwarcie, ze by scigac tego typu oszustow musieliby zalozyc przedstawicielstwo w Europie, co jest nieoplacalne. Jedyne co dostalem to ich duchowe wsparcie i jestem w sytuacji rycerza szukajacego sw. Graala.
    A, ze czasy sa szlachetne ale nie ludzie.. od czasu do czasu musze wlaczyc z najprzerozniejszej masci trollami..

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A co do cheaterstwa to nie lepiej wprowadzić punk bustera ?
    http://comar.gry-online.pl/art_punk_buster.php

---------- 11:31 06.07.2006 ----------

cenny pomysl,dzieki.. wiem.. mam kilknac

---------- 14:49 ----------

sprawdzielm.. to jest zamknueta paczka i tego sie nie da adoptowac do muonline

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

---------- 17:14 06.07.2006 ----------

Tak, trzeba zapłacić $$$...

---------- 17:15 ----------

Albo się z nimi dogadać...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)