Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 62
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

A nie da się napisać programu, który powiedzmy co 10 min. sprawdzał userów? Gdyby się dało, jedyną wadą byłby trochę większy lag. Chociaż myślę, że to już przerabialiście.
    Ciężko wymyśleć coś nowego, w najgorszym wypadku można zaakceptować ofiary netcafe, wcześniej dając ostrzeżenie, że jak nie będą pilnować userów, to ban będzie stały.
    Mogłoby to w jakiś sposób pomóc.

---
    Wow, mógłbym serwer w mmo stawić

online jedyna rada to obostrzenia w SQLu, zakaz posiadania maxymalnych statow, itemow z pelnymi opcjami itd. w takim przypadku disconnect z serwera.
    kazde inne to proba ingerencji w kod zrodlowy..
    BTW tez to robimy ale to inna bajka

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hmm, co do itemów z innymi statami - A może by tak dać każdemu legalnemu itemowi etykiete i zdobycie itemu bez etykiety = disconnect? Gdyby istniała taka możliwość to załatwiłaby sprawe cheaterskich itemów
    A co do statystyk, też zastrzeżenie, że tylko tyle co lvl i w innym wypadku niż lvl disconnect? Coś w tym stylu.

Kwestią czy jest to możliwe tak by nie ingerować w kod gry :/

Cytat Napisał Black
    Hmm, co do itemów z innymi statami - A może by tak dać każdemu legalnemu itemowi etykiete i zdobycie itemu bez etykiety = disconnect?
    kazdy item ma swoj serial number. Po serialu jestem w stanie powiedziec skad sie item wzial [zostal kupiony, stworzony - bomozna towrzyc nowe itemy, czy zduplikowany - to juz jest cheaterstwo.]
    By to znalezc admin siada do muanalyzera i wyszukuje zduplikowane itemy. potem ewentualnie sankcje.

tylko to jest leczenie skutkow, a nie przyczyn.
    Doskonale wiem jak skonstruowac kilka niebezpiecznych zabawek, jak uderzyc by zabic ale tonie powod, by sie ta wiedza dzielic. W sensie publikowac.
    Jezli ktos napisal wirusa, to niech go sobie wpusci do kompa, pobawi sie i powiesi w ramkach na scianie. Ok , umie..ale to nie powod, by tym dreczyc innych.
    Moze kiedys dojdziemy do pewnych standardow i ip kopa bedzie polaczone z jego adresem, danymi itp.
    Jak sie jest uczestnikiem ruchu drogowego, to poprzez numer rejestracyjny mozna dojsc kto narozrabial.,.. a tu? Atu paranoja goni paranoje.. wczoraj czytalem, ze FBI pomoglo zamknac strone honor i cos tam.. do tego potrzeba FBI?
    W moim przypadku pewnie wystarczy biuro ochrony rzadu

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Aiki
    przeciez to nie jest moja opinia tylko adminow zagranicznych serwerow
    Bardzo się cieszę.

Cytat Napisał Aiki
    najpierw przypisywano mi,ze powoluje sie na netykiete, teraz,ze napisalem , ze Poalcy to ogolnie oszusci.
    Po pierwsze temat "Muonline, netykieta i Polacy" bardzo miło skomponował się z treścią.
    Po drugie
    [qoute]Mamy najgorsza opinie na świecie jako gracze Muonline. Bany na ip kraju, zawyżone ceny dla Polaków to zjawiska bardzo częste. Słowo Polak na zagranicznych serwerach jest synonimem złodzieja, [/quote]
    Po trzecie napisałem co myślę o tej łatce, nic Ci nie przypisywałem.
    Po czwarte zanim stwierdzisz, że coś Ci przyczepiam - najpierw się zastanów czy coś takiego zrobiłem.

I dlaczego temat nie brzmi "Muonline, netykieta i cheaterzy".
    No i gratulacje nazwania 14-letniego dzieciaka ze skryptem ściągniętym z Internetu hackerem:
    Słowo Polak na zagranicznych serwerach jest synonimem złodzieja,
    hackera,
    To cytat z Twojej wypowiedzi, więc nie marudź mi potem, że coś Ci przyklejam.

Jeżeli to co dzieje się na serwerach to łamanie prawa - zgłoś to do prokuratury.
    Tak jak napisał Nimitz, jeżeli problemem jest ingerencja w kod (btw, jak to się dzieje? Klient nie jest open source?), to ściganie takiej osoby należy do właściciela programu.
    Włamania na serwery prywatne to już raczej nie jest sprawa autorów programu (zwłaszcza, że i tak nie są naszym rynkiem zainteresowani?), tylko właściciela danego serwera.

W przypadku gier blizzarda - potrafił zamknąć strony tych złych przestępców, którzy oferowali dodatkowe programy wspomagające.
    Jeżeli właściciel Muonline też chce to zrobić, to niech się bierze do roboty.
    Jednak co do procesów sądowych, to słyszałem tylko o zabijaniu wolnych projektów, takich jak bnetd i freecraft.

No ale nie przedłużając, jeżeli firma nie jest zainteresowana naszym rynkiem i nie chce tutaj podejmować żadnych działań - więc jest jak jest. A zamykanie for na temat tej gry nie jest Twoim prawem. Niech sobie robią co chcą. W wypadku zniszczenia sprzętu zgłosić sprawę do prokuratury i tyle.

Cytat Napisał Tor
    I dlaczego temat nie brzmi "Muonline, netykieta i cheaterzy".
    dlaczego kobieta gotuje raz w mieciacy grochowke w 6 garnkach? Bo tak. I juz.
    problemami hackerskimi zajmuje sie moje forum i ja z racji pelnionej funkcji. Nie ma sensu poruszac, tego tutaj, botojak kwiatek do kozucha.
    Problem jest natury prawnej.. produkcja niebezpiecznych narzedzi i publikowanie wiedzy bedacej zagrozeniem cudzej pracy. Jezeli widze topickj " jak shackowac XX Mu serwer" to niech mi nikt nie mowi,ze to hobby i tak dla jaj.
    Cytat Napisał Tor
    No i gratulacje nazwania 14-letniego dzieciaka ze skryptem ściągniętym z Internetu hackerem:
    widze,ze wiek znasz.. moze jeszcze nazwiska i adresy? Jak mi moja prace zniszczy babcia , ktora ma 98 lat , to pewnei bedzie za stara? Czepiac sie moge wylacznie pracujacych, w pelnym wieku z odbyta sluzba wojskowa?
    Moja pragmatyzm mowi mi,ze obojetnie ile kto ma lat alejezeliniszczy cudza prace, to powinien byc nazwany po imieniu.
    I miedzy innymi po toszukam rozwiazania, by 14-letnie dzieci nie mialy skad sciagac "skryptow"

Cytat Napisał Tor
    Jeżeli to co dzieje się na serwerach to łamanie prawa - zgłoś to do prokuratury.
    To inna bajka - nie o tym rozmawiamy.

[quote="Tor"]Tak jak napisał Nimitz, jeżeli problemem jest ingerencja w kod (btw, jak to się dzieje?[/qoute]
    tlumaczylem powyzej - nie bede pisal 2 x.
    Cytat Napisał Tor
    Klient nie jest open source?)
    jest i mozna w nim grzebac do woli

Cytat Napisał Tor
    Włamania na serwery prywatne to już raczej nie jest sprawa autorów programu (zwłaszcza, że i tak nie są naszym rynkiem zainteresowani?), tylko właściciela danego serwera.
    tluamczylem powyzej - nie o tym rozmawiamy. Topick jest na zupelnie inny temat.

Cytat Napisał Tor
    W przypadku gier blizzarda
    blizzard ma przedstawicielstwo w Europie. Webzen nie ma - ile razy tojeszcze powtorzyc?
    Cytat Napisał Tor
    - potrafił zamknąć strony tych złych przestępców, którzy oferowali dodatkowe programy wspomagające.
    pisalem powyzej - zamknalem kilka takich stron.

Cytat Napisał Tor
    A zamykanie for na temat tej gry nie jest Twoim prawem. Niech sobie robią co chcą. W wypadku zniszczenia sprzętu zgłosić sprawę do prokuratury i tyle.
    Od kiedy to ustalasz co jest czyim prawem, a co nie jest? syndrom Boga?

nie chce byc zlosliwy ale jedna trzecia byla o tym jaki jest tytul topiku, a 2/3 nie na temat.

Od kiedy to ustalasz co jest czyim prawem, a co nie jest? syndrom Boga?
    Zamknąć to forum może w uproszczeniu admin i jakaś szycha z powodu łamania prawa. Admin może zamknąć spowodu naruszenia regulaminu. To forum nie narusza regulaminu boo.

Problem jest natury prawnej.. produkcja niebezpiecznych narzedzi i publikowanie wiedzy bedacej zagrozeniem cudzej pracy. Jezeli widze topickj " jak shackowac XX Mu serwer" to niech mi nikt nie mowi,ze to hobby i tak dla jaj.
    Sorry, niebezpiecznych? Dublowanie przedmiotów jest niebezpieczne? Jak już napisał Tor jeżeli ktoś ci robi coś niezgodnego z prawem zgłoś to na policji czy gdzie chcesz a nie żalisz się nam tutaj. Człeku wyzwałeś mnie od trolla, narzekasz na syndrom boga ale ty tutaj jest bogiem i ty próbujesz decydować co jest dozwolone a co nie. Ty tutaj chcesz się bawić w boga a nie chce ci się zakasać rękawów i po prostu poprawić bugi i weryfikować konta - śmieszna postawa.

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Aiki
    zaczyna sie zastanawiac czy jakis moderator to czyta.
    Czyta, choć dziś nieco później

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Aiki--> Nie do końca to miałem na myśli Chodziło mi o program, który automatycznie po wyszukaniu w logach (jeśli są aktualizowane z każdą chwilą) dublikat albo jakiś inny, którego normalnie nie ma, mógłby od razu informować i wyrzucać dane osoby z serwera. To powinno w miare możliwości pomóc

---------- 23:03 07.07.2006 ----------

Cytat Napisał Mirthall
    Zamknąć to forum może w uproszczeniu admin i jakaś szycha z powodu łamania prawa. Admin może zamknąć spowodu naruszenia regulaminu. To forum nie narusza regulaminu boo.
    ta formulka jest w moim pierwszym poscie. do tego wpominam,ze admin powoluje sie na netykiete, ktora nie ma zadnych odniesien do gier online.
    jaki jest sens pisania tego co napisalem w pierwszym poscie?

Cytat Napisał Mirthall
    Sorry, niebezpiecznych? Dublowanie przedmiotów jest niebezpieczne? Jak już napisał Tor jeżeli ktoś ci robi coś niezgodnego z prawem zgłoś to na policji czy gdzie chcesz a nie żalisz się nam tutaj. Człeku wyzwałeś mnie od trolla, narzekasz na syndrom boga ale ty tutaj jest bogiem i ty próbujesz decydować co jest dozwolone a co nie. Ty tutaj chcesz się bawić w boga a nie chce ci się zakasać rękawów i po prostu poprawić bugi i weryfikować konta - śmieszna postawa.
    tak, jest i nie dublowanie, a duplikowanie. Nie masz pojacia o czym piszesz. Jedyne co widze to czepialstwo, wyrywkowe czytania [ a czasem i tego brak vide powtarzanie mojego pierwszego postu. ]
    Pisanie ,ze chce sie tu bawic w boga, jest hmm. smieszne? zalosne? anyway garbate. Nie ja probuje ustanawiac tu jakies prawa vide "nie twoim prawem jest zamykanie tego forum". Moze sie komus pomerdalo prawo z obowiazkiem ale tak dla scislosci sa prawa boskie [o ile ktos wierzacy] i ludzkie. Te pierwsze tez napisali ludzie. Anyway kazda dziedzina prawan ma jedna wspolna ceche - reguluje zachowania ludzi w danej dziedzinie zycia. Rzymianie uwazali ,ze lepiej jest miec zle prawo i dobrych sedziow , niz odwrotnie. Interpretacja prawa daje instancji wykonawczej wladze i mozliwosc egzekwowania prawa wg zalecen Sedziego.
    Jezeli prawo jest dziurawe, beda sie tworzyly zwyrodnienia, zle zachowania i patologie. "Dana woda napotykajac na dziure bedzie sie lac.. wezykiem Jasiu".
    Muonline Community Poland , to wspolnota graczy, ktorzy maja dosc oszustw na serwerach, dosc wsyydzenia sie za granica faktu,ze sie jest Polakiem. Wypowiedzielismy wszelakiej masci "14-latkom ze skryptami" wojne, by moc z duma powiedziec - jestem Polakiem.
    Prawo? Nie, nasz obowiazek, bo tak chcemy. jakbysmy byli harcerzami , to pewnie przeprowadzalibysmy staruszki przez ulice, bo harcerz pomaga slabszym..
    Pisanie, ze ja tu jestem bogiem.. hmm smieszne? zalosne? garbate?
    zale sie tutaj? heh chlopcze mam 2 razy tyle lat co ty i w zyciu sie nikomu nie zaliłem.
    Nazwa tego dzialu to prawo i bezprawie. Pokazalem sytuacje, gdzie mie ma regulacji prawnych, bo netykieta lub jak kto woli dokument RFC 1855 nie jest dokumentem prawnym.
    Jestem przekonany, ze administracja forum gdyby uznala,ze w jakims stopniu przekraczam tutejsze ustalenia - topick zostalby, skasowany lub zamkniety lub jedno i drugie.
    Reasumujac - szukam mozliwosci interwencji prawnej tam, gdzie prawo nie obowiazuje.

---------- 23:09 ----------

Cytat Napisał Black
    Aiki--> Nie do końca to miałem na myśli Chodziło mi o program, który automatycznie po wyszukaniu w logach
    uhumm.. program nazywa sie admin muserwera i wlacza sie go skrotem CTRL+F.

ale zarty na bok.. robilismy testy sprawdzanie stanu gry przez wpisanie formul w SQL np. co 3sek , 10sek, 1 min i 10 min. obciaza serwer do tego stopnia,ze powoduje lagi* przy ktorych nie daje sie grac.

*lag - opoznienie w wysylaniu raportow z klienta gracza do serwera SQL. Z reguly objawia sie poprzez brak interakcji z otoczeniem, ignorowaniem mapy na ktorej sie jest lub w przypadku dluzszego czasu czekiwania - rozlaczenie z serwerem

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)