Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Twoja ocena: Yes No

Muonline, netykieta i Polacy

Witam
    Jestem szefem Muonline Community Poland http://aiki.4bit4.pl/forum/. Zajmujemy się tam problemami związanymi z gra Muonline – Continent of Legend,. W skrócie Muonline albo Mu. Poza pomaganiem w rozwoju gry, odkrywaniem jej tajemnic, pomagamy w zakładaniu własnych muserwerów i zabezpieczeniu ich przed włamaniami.
    To ostatnie to najtrudniejsze zadanie, bo wśród 50 mln rzeszy graczy jest ogromna liczba tych, którzy chcą się „dorobić” szybko i bez wysiłku. Uzywają więc przeróżnej maści hacków, obejść i innych wodotrysków, by obejść zabezpieczenia serwera.
    Uparliśmy się, by walczyć z tego typu ludźmi, którzy ewidentnie psują wizerunek Polski w Internecie (ban na ip z Polski nie jest rzadkością), niszczą cudza pracę, łamią zasady gry itd.
    I teraz tak. Dyskutuje od kilku dni z administratorem boo.pl, gdzie znajduje się forum poświęcone hackom do gry Muonline (http://www.muonlineforum.boo.pl ). W regulaminie boo.pl jest jako rzecz główna do przestrzegania wymieniona Netykieta ale nie dokument RFC 1855. Netykieta dotyczy zachowań w Usenecie, wysylania emaili, IRC-a itd. Wg. Wikipedii: „Większość zasad netykiety wynika wprost z ogólnych zasad przyzwoitości, aczkolwiek jest też sporo zasad specyficznych, wynikających z natury danej usługi Internetu.”. Netykieta jako narzędzie prawne jest mocno nieaktualna, jeżeli chodzi o np. gry online.
    Doszedłem z administratorem boo.pl do porozumienia, że zamknie to forum pod warunkiem ,ze ja znajde jakiś punkt prawny pozwalający na prawne zamkniecie tego i innych miejsc tego typu vide http://www.mu-online.jpf.pl/hacki/ .
    I tu moja prośba – jeżeli, ktoś wie jak przekonać administratorów for internetowych do permanentnego zamykania takich miejsc, to niech się ta wiedza podzieli.

Admin argumentuje, że to ‘produkcja’ hacków rozwija te gre. Moja odpowiedź poniżej:
    Całosc produkcji tego forum polega na ominięciu gameguarda czyli wbudowanego strażnika, który "pilnuje" czy gracz nie uzywa niedozwolonych metod. Na tym forum sa opisane metody jak to ominac.
    Jak dla mnie jest to w przypadku duplikowania itemów, włamanie się do cudzej bazy SQL. Jeżeli admin ustawia taki, a nie inny poziom zabezpieczeń [firewall, gameguard] i ktoś włamuje mu się na kompa to dla mnie jest to działanie niezgodne z netykieta. Muserwer powoduje poważne obciążenie komputera ,dość powiedzieć, że założenia minimum to procek 2 GBH i 512 MB RAM. Znam przypadki spalenia dysku poprzez nieumiejętne używanie produkcji tego forum.Porównajmy to do rzeczywistości.. to jakby panu , ktoś wszedł do kompa i zmienił ustawienia quoty dla danego forum. Udostępniając komputer w necie, robimy to na tyle, na ile chcemy, a rzeczą niepożądana jest to, by ktoś zmieniał nam ustawienia pod hasłem, ze szuka dziury w całym.

Na koniec administrator boo.pl zasłonił się demokracją :
    Boo.pl> Racej nie będzie. Mamy ustroj demokratyczny i wolnosc prasy i wypowiedzi.Od uzytkownika zalezy czy i jak wykorzysta tak zdobyta wiedze.
    Moja odpowiedź:
    USA, Chiny, Chile, UK, Salwador, Arabia Saudyjska, Somalia, Kuba - niektóre z tych państw nigdy nie słyszało o demokracji, a Netykieta jest dla nich obowiązująca. W Pl jest obecnie [moja własna ocena] ok. 1 mln grających w Muonline. Mamy najgorsza opinie na świecie jako gracze Muonline. Bany na ip kraju, zawyżone ceny dla Polaków to zjawiska bardzo częste. Słowo Polak na zagranicznych serwerach jest synonimem złodzieja,
    hackera, to mniej więcej taka sytuacja jak w Niemczech, gdy słysząc język polski, Niemiec ud razu się chce upewnić, czy jeszcze ma portfel i jego samochód nadal stoi tam gdzie stal. Jest to wynik słabego systemu prawnego, dania do reki dzieciom łącza o zmiennym ip [ bo, gdy admin muserwera banuje ip hackera, a ten uparcie wraca - banuje wiec ip kraju i ma spokój]. I w końcu miejsc takich jak to forum, gdzie calkiem spokojnie w świetle prawa można rozwijać sposoby na niszczenie cudzej pracy. W tej dziedzinie jesteśmy w czołówce razem z Ghana i innymi krajami Afryki.

Uff.. na koniec jeszcze jedna „perełka” . Od kilkunastu miesięcy walcze z adminem serwisu www.er.pl o zamkniecie aliasu http://www.muonline.er.pl/. Dlaczego?
    Bo jakiś oszust założył sobie ten alias i wsadził w ramki moja WWW [ http://homepage.eircom.net/~aiki/MU/ ] i podpisał własnym imieniem. Proszę zwrócić uwagę na tytuł strony. Poza wysłaniem chyba kilkunastu maili do tego serwisu, nie bardzo wiem co mogę zrobić.

Niestety nie mam dostępu do forum i nie mogę ocenić czy postępują zgodnie z netykietą. Dla mnie to że ktoś pisze hacki do gry nie jest łamaniem netykiety, jeżeli dyskutują o tym jak oszukiwać w grze z kulturą i według ogólnie przyjętych zasad to nie ma w tym nic złego. Wkońcu jeżeli użytkowniką forum nie przeszkadza treść na nim znajdująca się to nie ma w tym nic złego.

:lol:

Cytat Napisał Mirthall
    Niestety nie mam dostępu do forum i nie mogę ocenić czy postępują zgodnie z netykietą.
    to po co zabierasz glos i marnujesz moj czas? Nie wiesz, to nie pisz.
    Przedstawilem same konkrety i mam nadziej,ze ktos nas wesprzewiedza. Pisanie,ze sie nie wie .. khemm trolling?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Hmm, zrobiem dla ciebie kod php, wstaw go na strnie gwnej :
    Kod:
    <?php
    if &#40;$_SERVER&#91;'REMOTE_HOST'&#93;!='http&#58;//homepage.eircom.net/~aiki/MU/'&#41;
    &#123;
    echo 'dostp zabroniony';
    &#125;
    else
    &#123;
    ?>
     <html>
       <head>
       </head>
      <body>
      </body>
     </html>

<?php
    &#125;
    ?>

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Zgadzam się co do tego że hackowanie na serwerach to beznadzieja i debilizm bo sam kiedyś grałem w MU - żadnej satysfakcji z gry.
    Ale mylisz pojęcie netykiety i hackowania. Netykieta nie ma nic wspólnego z hackowaniem w grze. Netykieta to przecież zasady etyki i kulturalnego języka...

Cytat Napisał Aiki
    to po co zabierasz glos i marnujesz moj czas? Nie wiesz, to nie pisz.
    Przedstawilem same konkrety i mam nadziej,ze ktos nas wesprzewiedza. Pisanie,ze sie nie wie .. khemm trolling?
    tu moja prośba – jeżeli, ktoś wie jak przekonać administratorów for internetowych do permanentnego zamykania takich miejsc, to niech się ta wiedza podzieli.
    Dlaczego chcesz zamknąć tą strone? Przecież nie naruszają netykiety itd. itp. . Dyskutują we własnym gronie o hackach do gry. Ktoś lubi niech sobie czyta i stosuje, proszę bardzo!

Coś w stylu zamykania stron partii której program mi się nie podoba... Nie lubisz nie odwiedzaj. Zamiast walczyć z wiatrakami ( jeżeli zamkniesz tą strone przeniosą się na inną ) udoskonal serwer i załataj bugi.

---------- 16:36 05.07.2006 ----------

Cytat Napisał smalu
    Hmm, zrobiłem dla ciebie kod php, wstaw go na strnie głównej
    hmm, dzieki.. ale z tego co widze to mam wsadzic strone w html-u w php?
    jak to bedzie pozniej dzialac? jako index.php?

---------- 16:40 ----------

Cytat Napisał benq
    Netykieta nie ma nic wspólnego z hackowaniem w grze. Netykieta to przecież zasady etyki i kulturalnego języka...
    przeciez nie ja myle. To admin boo.pl zaslania sie netykieta. Jej zasady stosuje u mnie na forum.. ale w sumie to i tak w wiekszosci ufam swojemu zdrowemu rozsadkowi, bo jak juz wspomnialem netykieta to zabytek.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

---------- 18:45 05.07.2006 ----------

Kod:
    <?php
    if &#40;$_SERVER&#91;'REMOTE_HOST'&#93;!='http&#58;//homepage.eircom.net/~aiki/MU/'&#41;
    //kiedy  adres strony jest inny ni
    http&#58;//homepage.eircom.net/~aiki/MU/ to blokuje dostp i wykonuje polecenie
    &#123;
    echo 'dostp zabroniony';//w tym wypadku wywietla komunikat dostp zabroniony
    &#125;
    else //kiedy wszyatko jest ok, wykonuje polecenie
    &#123; //klamerka ktora zaczyna polecenie, a pod tym jest koniec pracy dla interpretera php - wyswietli kod html
    ?>
    tu dajesz kod html, nie przejmuj si niczym &#58;&#41;
    <?php
    &#125; //klamerka konczaca 
    ?>
    i teraz klikasz [pomg] :wink:

---------- 18:45 ----------

Tak, i zapisz to jako index.php

---------- 16:47 05.07.2006 ----------

Cytat Napisał Mirthall
    Dlaczego chcesz zamknąć tą strone? Przecież nie naruszają netykiety itd. itp. . Dyskutują we własnym gronie o hackach do gry. Ktoś lubi niech sobie czyta i stosuje, proszę bardzo!

Coś w stylu zamykania stron partii której program mi się nie podoba... Nie lubisz nie odwiedzaj. Zamiast walczyć z wiatrakami ( jeżeli zamkniesz tą strone przeniosą się na inną ) udoskonal serwer i załataj bugi.
    Pisalem wczesniej, nie wiesz - nie pisz. Kiedy to zrozumiesz?
    Powtorze po raz kolejny - w netykiecie, ktora "chroni" via regulamin wspomianego forum nie ma nic o grach online.
    Tu chodzi o poszanowanie cudzej wlasnosci. Jezeli postawie pol litra na stole, to jak wroce za dwa dni to ma tam stac. Inie mam ochoty sluchac durnych tlumaczen ,ze syn sasiada, uczy sie na slusarza i odkryl, ze zamki wmoich drzwiach mozna otworzyc w 5 min.

"udoskonal server i zalataj bugi" - nie masz kompletnie pojecia o czym piszesz.

---------- 16:54 ----------

Cytat Napisał smalu
    i teraz klikasz [pomógł] :wink:

Tak, i zapisz to jako index.php
    bywam upierdliwy , wiem.. ale nie szloby obyc sie bez zmieniania na index.php? ta strona jest podlinkowana w tylu miejscach, ze zmiana zajmie 2-3 miesiace

Netykieta nie ma nic wspólnego z hackowaniem w grze. Netykieta to przecież zasady etyki i kulturalnego języka...
    przeciez nie ja myle. To admin boo.pl zaslania sie netykieta.

Admin argumentuje, że to ‘produkcja’ hacków rozwija te gre. Moja odpowiedź poniżej:
    (...)
    Jak dla mnie jest to w przypadku duplikowania itemów, włamanie się do cudzej bazy SQL. Jeżeli admin ustawia taki, a nie inny poziom zabezpieczeń [firewall, gameguard] i ktoś włamuje mu się na kompa to dla mnie jest to działanie niezgodne z netykieta.
    Na koniec administrator boo.pl zasłonił się demokracją (...)
    Moja odpowiedź:
    USA, Chiny, Chile, UK, Salwador, Arabia Saudyjska, Somalia, Kuba - niektóre z tych państw nigdy nie słyszało o demokracji, a Netykieta jest dla nich obowiązująca.
    (...)
    1. Chwila nie ty się powołujesz na netykiete w przypadku hakowania?
    2. Na jakiej podstawie admin ma zamknąć strone? Regulamin boo.pl strona narusza prawo polskie czy netykiete?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)