Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

zmiana wielkości pamięci ram na karcie graficznej

Witam! Mam problem: otóż chce zmienić wielkość pamięci ram na karcie graficznej: przyjmijmy że mam kartę zintegrowaną z płytą gł. która posiada 256 MB ram i 512 MB pamięci operacyjnej. I chce aby pobierała np 128 MB ram tak abym miał na karcie 128 MB a pamięci operacyjnej 640 MB Wiem że to sie gdzieś w BIOSie ustawia ale nie wiem gdzie jest taka opcja. Dodam że mam BIOS AMI

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Zamieszałeś. Zapewne masz zintegrowaną kartę graficzną, która współdzieli pamięć systemową. W takim wypadku z 512 MB pamęci aż połowa przeznaczana jest dla grafik. Można to zmienić w BIOSie.

Napisz co to za płyta/notebook.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Dygnitarz
    Napisz co to za płyta/notebook.
    Od tego zdecydowanie należało zacząć ten wątek.

Cytat Napisał janszatan
    przyjmijmy że
    Masz problem, chcesz konkretnych odpowiedzi - nie filozofuj i pisz jak jest.

Cytat Napisał janszatan
    kartę zintegrowaną z płytą gł. która posiada 256 MB ram i 512 MB pamięci operacyjnej.
    Zintegrowane grafiki nie posiadają własnej pamięci RAM (chyba, że przegapiłem jakieś nowinki) a jedynie współdzielą tę pamięć.

Dodam że mam BIOS AMI
    Do tej pory nie spotkałem się z płytą, na której BIOS pozwala przypisać do zintegrowanej grafy więcej niż 128 MB, co do samego BIOSu AMI to są raczej przejrzyste, bez udziwnień (jak np BIOSy na płytach Gigabyte), a przez to banalne w obsłudze. Wszystkie ustawienia podstawowych parametrów płyty (z reguły) znajdują się w pierwszej zakładce. Wystarczy poszukać.

Moja rada - wejdź na stronę producenta płyty i ściągnij manual - tam na 100% znajadziesz opisane wszytkie funkcje BIOSu oraz jakie parametry możesz przy nich ustawić.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał szary_user
    Zintegrowane grafiki nie posiadaj wasnej pamici RAM (chyba, e przegapiem jakie nowinki) a jedynie wspdziel t pami.
    Do tego to adnych nowinek nie cza... Kiedy (w zamierzchych czasach, kiedy Ati Rage II byo wypasem nie z tej ziemi) byway pyty (ja si spotkaem z PC Chips'em albo Zid - nie pamitam ju ) na ktrych po prostu byo wlutowane 8 MB pamici i tyla.. .

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał szary_user
    Zintegrowane grafiki nie posiadają własnej pamięci RAM (chyba, że przegapiłem jakieś nowinki) a jedynie współdzielą tę pamięć.
    Jednak przegapiłeś. Są grafiki korzystająze z własnej pamięci, np mobilne radeony 9600, 9700, x700 itd.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)