Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Twoja ocena: Yes No

BIOS: Jak ustawić w BIOSIE napęd CD jako główny?

W komputerze było dwa napędy: DVD-rom i nagrywarka. Spalił sie DVD rom. Chce ustawić drugi napęd (nagrywarkę) jako główny,by zainstalować Windowsa, jednakże o ile znam sie na Windowsie to o BIOSie wiem tyle że jak sie weźmie za niego "żółtodziub" to można sobie narobić biedy, zwłaszcza że nie ma jednej wersji BIOSu. Byłbym bardzo wdzieczny gdyby ktoś mógł mi napisać (przygotować taki "zestaw dla blondynki" nie umniejszając blondynkom oczywiście ) jak ustawić drugi napęd CD jako główny. Proszę o odpowiedz na forum lub na mail: comwriter@gazeta.pl

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Może to dziwne pytanie, ale dlaczego po prostu nie wywalisz tego DVD, skoro się spaliło?

W sprawnym napędzie zworkami ustawić jako master, spaleniznę wyrzucić.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Eee, a czym się różni napęd CD "główny" od "niegłównego"? Nie znam takiego określenia.
    Jeśli chodzi ci o to, żeby zabootować system z płyty, to nie ma żadnej opcji wybierania konkretnego napędu CD/DVD (przynajmniej u mnie). BIOS powinien próbować zabootować po kolei wszystkie napędy CD, jeśli włączone jest bootowanie z CD w BIOSie.
    Jeśli natomiast pytasz o to, jak włączyć bootowanie z CD, to szukaj w BIOSie opcji o nazwie "boot sequence", "boot priority" lub podobnej - w każdym BIOSie wygląda to trochę inaczej, ale trudno tu cokolwiek zepsuć. Ustaw CD jako "first boot device", jako "second" ustaw HDD0. Menu do wyboru może też wyglądać np "HDD0, FDD, CD" itd, z poprzestawianą kolejnością - wybierz odpowiednią. Chyba jasne?

Spaleniznę już dawno wyrzuciłem tylko trzeba przestawić na master w BIOSIE? Bo znajomy mówił że jest coś z tyłu napędu ale obejrzałem spalony napęd i na nim nic nie ma

Dzieki Wypróbuje wszystkie sposoby

Gratuluję konfigurowania BIOSu zworkami.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Z tyłu napędu jest kilka małych, wystających... pręcików. :] dwa z nich łączy takie małe nie-wiadomo-co, zwane zworką.obok powinny być napisy, które mówią, które zworki co oznaczają, MA - master, SL - slave i jeszcze coś. wyjmij zworkę i nałóż ją na te pręciki od mastera. Btw, te zworki są obok wtyczek na przewody. :]
    Zrobił bym zdjęcie, ale nie mam aparatu. ;]
    Powdzenia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ludzie jestescie wielcy!!Jak bios zworkami ustawiacie to nie mam wiecej pytan xD.Sadze ze trzeba przestawic bootowanie w biosie.Wchodzisz do biosu w zakładke boot.Tam wchodzisz w boot Priori....(nie wiem jak sie pisze)i zmieniasz na 1 ten naped ktory potrzebujesz.
    Zmieniając to zmieniasz kolejnosc wykrywania systemy win.Kopmuter pierwsze przeszuka plyte a dopiero potem hdd.Bedzie sie minimalnie dłuźej.:]

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Rafale: darmowa porada dnia: nie ma wielkiego sensu odpowiadać na pytania sprzed płł roku, kiedy pytający był "Ostatnio Aktywny: 16-08-2006 20:40", a na pytanie juź odpowiedziano.
    Poruszanie starych wątkłw ma sens, kiedy masz nowe pytanie związane z tym tematem, lub coś nowego do powiedzenia, co moźe się przydać osobom szukającym rozwiązania w przyszłości.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)