Strona 5 z 18 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 178
    Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

To teraz ja Wam co zaprorokuj...

W cigu kilkudziesiciu najbliszych dni, kiedy Soce wejdzie w znak Panny, do historycznej stolicy Dolnego lska przybdzie (pki co) jedenastu Serferw Globalnej Sieci Internet.
    Bd nawiedza ten prastary grd przez bite dwa dni, oprniajc miejscowe pub'y z wyrobw na chmielu... nie, to ju w sumie wiecie.

Inna...

Nim biay puch pokryje ziemie midzy Batykiem a Tatrami,
    nim akowie zasid midzy uczelnianymi awami,
    nim Ojciec Dyrektor wyklnie ojca Dyrektora,
    przestanie istnie forumowa zmora...

W zaktku Internetu, gdzie ciel si rwnie DI amy,
    nastanie pewien koniec, po ktrym si spotkamy.

Stanie si wiato nad forumowymi sesjami, logowaniem, przeszukiwaniem i innymi niedogodnociami.

:hmmm:

----------------------------
    Czytajc ten wtek, rwnie jestem ciekaw wyniku dyskusji Adam7 vs Veritas.
    Na koniec - okien, z uwagi na panujce upay nie otwiera, ale wczy klimatyzatory, wiatraki, albo pomacha sobie wachlarzem...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał WebLion
    Nim biały puch (...)
    :hmmm:

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

:kawa: kombinuj, kombinuj odstep:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Piana! :mrgreen: Z piwa! :mrgreen:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Piana! Mr. Green Z piwa! Mr. Green
    Nie chodziło mi o to czym jest biały puch, tylko o zdolności poetyckie WebLiona. Jestem pod wrażeniem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dziekuje Ci WebLion za niezwykle proroctwo i komentarz. Ja nie mam czasu na inne dyskusje, dlatego ograniczam sie tylko do tej strony. Ten temat wzbudza duze zainteresowanie i przyciaga uwage wielu osob. :idea:

Dziekuje kochani za tyle odpowiedzi. Dbacie o temat i widze, ze dbacie o mnie takze. Dziekuje :lol:

Jednakze ....Siriah prosze Cie bardzo, jesli chcesz mnie pouczac, to przedstaw mi fakty! Dajesz, mi wiele pouczen, ale powiedz mi, co mam z nimi zrobic, skoro sa w duzej czesci niewiarygodne, lub inaczej niskiej jakosci. Na przyklad pouczenia mowiace, ze Biblia mowi o powstaniu ziemi 5000 lat temu, lub ze ziemia jest plaska sa nieprawdziwe, lub ze CHRYSTUSA nie bylo na ziemi, itd. Powiedz mi, czy pragniesz bym przyjal takie pouczenia i abym porzucil prawde i fakty? Moglbym Ci przytoczyc wiele zrodel i faktow przeczacych Twym stwierdzeniom, ale nie jest to tematem tego forum. :roll:

Wracajac do Proroctwa Ostatnich Lat.

W poprzednim przykladzie bylo Proroctwo z jednego skraju, gdzie slowa milosci BOZEJ sa dominowane przez przerazajace Slowa Wyroku BOZEGO, Slowa bez kompromisu dla wrogow PANA BOGA.

Inna grupa proroctw zawiera Slowa jednostronnie budujace, zachecajace i optymistyczne.
    Dlaczego ta roznica wystepuje? My mozemy snuc rozne wnioski. Ja znalazlem odpowiedzi na to pytanie w Biblii. Sadze, ze kazdy moze znalezc odpowiedz dla siebie.

A oto to Proroctwo. Proroctwo to zamiescila Misja Pielgrzym na swojej stronie internetowej.
    ----------------------------------------

PROROCTWO DO POLSKI

CINDY JACOBS ; Londyn 2005

Ja wzbudzę wielką i potężną armię. To będzie największa armia Modlitewna jaką widział świat. Ona będzie burzyć warownie bałwochwalstwa. Pan mówi: nie mówcie, że żniwo jest dopiero za 4 miesiące, bo pola są już białe do żniwa. Nie ma dla Mnie niczego niemożliwego. Ja wzywam Polaków, żeby powstali. Tak jak stawialiście opór Hitlerowi, to stawcie opór diabłu, a on ucieknie. Dlatego, że Ja dałem wam namaszczenie, żeby stawić opór wrogowi tego narodu.

Wy jesteście moim ruchem oporu i będziecie stawiać opór dzieciom ciemności, bo szatan boi się polskich chrześcijan i będziecie stawiać opór diabłu w całej Europie, na Bliskim Wschodzie. Ja położyłem Moją dłoń na Polsce – mówi Pan. Nie myślcie, że jesteście małymi, nic nie znaczącymi ludźmi - mówi Pan. Dlatego, że w Moich oczach nie jesteście małym, nieważnym narodem. Jesteście źrenicą Mojego oka, jesteście Moimi umiłowanymi. Jesteście siłą na ziemi. I dlatego szatan starał się tak bardzo was zniewolić, bo tak bardzo się was boi. Pan mówi: jesteście wielcy w Moich oczach. Jesteście zwycięzcami w Moich oczach. Tak jak Hitler został obalony, tak Ja obalę bałwochwalstwo - mówi Pan. Ja wzywam to pokolenie, żeby walczyło. Jesteście w Mojej armii mówi Bóg. I nieprzyjaciel będzie jeszcze zaskoczony, dlatego, że oto czynię rzecz nową, mówi Bóg. Ja wzbudzę Mój lud w Polsce i powstaniecie i staniecie się wojownikami.

Stójcie spokojnie i oglądajcie zbawienie Boga, dlatego, że wielu z was znajduje się w miejscu wielu trudności. Ale Ja wam powiadam: to Morze Czerwone się rozstąpi i zajmiecie swoją ziemię obiecaną, dlatego, że Ja wywołuje Mój lud z niewoli, Ja wywołuje Mój lud z tradycji i mówię: Polska jest waszą ziemią obiecaną. Ja robię to dlatego, że was kocham. Ja wprowadzę ten wielki ruch znaków i cudów, bo w kraju powstanie wielka Armia ludzi, którzy będą czynić znaki i cuda. To przebudzenie przyjdzie nie Tylko do jednego miasta, dlatego, że Polska zapłonie dla Mnie - mówi Pan.

Polska będzie znana jako ogień Europy, będzie miejscem przebudzenia w Europie. Ponieważ Mój lud wołał do Mnie - mówi Pan - nie omijaj nas! Nie chcemy Tylko słyszeć o przebudzeniach w innych krajach. Chcemy, żeby Polska także Doznała przebudzenia! Ja słyszałem wasze wołanie, mówi Pan i nadchodzi Przebudzenie tak wielkich rozmiarów, takiej jakości, że trudno wam to sobie wyobrazić. Będę pracował z młodymi i starszymi i powołam Jozuów i Kalebów. Ja przychodzę do tego kraju - mówi Bóg. Ja przychodzę, aby dokonać przemiany tego narodu. Dlatego stawcie opór nieprzyjacielowi. Ja szukam takiej armii i to jest ten dzień, aby powstać i powiedzieć: oto jestem Panie poślij mnie. Nie tylko bałwochwalstwo upadnie, ale katedry będą pełne ludzi, którzy będą tańczyć i uwielbiać Mnie - mówi Bóg. Dlatego, że teraz następują zmiany warty. Ja pracuje wśród sfer rządowych - mówi Bóg. Patrzcie na przywództwo. Ja sprawię przebudzenie w polskim rządzie mówi Bóg. Oni skłonią swoje kolana i przyprowadzą naród do Chrystusa, bo nie ma innego imienia przez które można być zbawionym.

Ja zmienię rząd w Polsce. Ja postawię chrześcijan w rządzie i Moje imię będzie wywyższone w tym rządzie. Ja zmienię ten naród, Ja uzdrowię sytuację ekonomiczną Polski, jeżeli będziecie się modlić. Polska będzie ogniem Europy. Tutaj będzie płonąć ogień przebudzenia i ludzie Będą przyjeżdżać z całego świata. Iz. 22,22: I położę na jego ramieniu Klucz Dawida i gdy on otworzy, to nikt nie zamknie, gdy on zamknie, to nikt Nie otworzy.

--------------------------------

Co sadzicie o tym Proroctwie? :?:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Co sądzę o tym proroctwie?

Nigdy nie zostało napisane po angielsku.

Zresztą, nie mamy podanego miesiąca. O ile nam wiadomo, być może zostało napisane już po wyborach.

Poczytaj sobie Wikipedię, tam masz podane (w większości) fakty dotyczące powstania człowieka, powstania Ziemi, itd.

Siriah: O ile nam wiadomo w tej chwili, Jezus Chrystus istniał. Można go porównwać do Che Guevary, czy (bardziej polsko) Lecha Wałęsy, czyli "Wiara, za mną, a będzie nam dobrze!".

Właśnie, co do narodzin Jezusa. Adam7, cytat z Wikipedii:
    Ewangelia Mateusza mówi, że Jezus urodził się, kiedy Herod był królem Judei, czyli przed 4 rokiem przed naszą erą, Ewangelia Łukasza, że urodził się, kiedy Kwiryniusz był rządcą Syrii, czyli po 6 roku naszej ery
    Kiedy urodził się Jezus według "świętej" i "nieomylnej" księgi?

Moje trzy grosze: Jezus istniał i był wielkim człowiekiem. Bóg jest jedną z najlepszych postaci literackich, jakie kiedykolwiek stworzono, a sama Biblia jest cholernie dobrą książką, jedną z najlepszych, jakie w życiu przeczytałem.

Swoją drogą, zakładając, że Bóg istnieje, kiedy stworzył cywilizację pozaziemską? Przed Adamem i Ewą, czy po?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Adam7, zarzucasz mi argumenty "niskiej jakości", ale postępując jak każdy zagorzały fanatyk, sam nie używasz rzeczowych argumentów. Podpierasz swoje wypowiedzi tekstami typu "BIBLIA ŚWIĘTA, Bóg, Prawda"... Ale sam nie używasz ani rzeczowych argumentów, ani mózgu. Jedyne co potrafisz robić - to cytować, zresztą rzeczy niewiadomego pochodzenia. Nawet nie starasz się odpowiadać na zadane Tobie pytania. Również jak rasowy fanatyk, pięknym łukiem je pomijasz.
    Dopóki nie zaczniesz rozmawiać - polewam temat ciepłym moczem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Adam7
    ...przedstaw mi fakty
    W linku który podałem wcześniej Veritas zajmuje się właśnie przedstawianiem faktów. Wiem, że temat jest dość długi , ale mam nadzieję ,że chociaż kawałek przeczytasz i spróbujesz się do tego ustosunkować.

Prosiłbym także o wyjaśnienie dlaczego na religii byłem uczony o tym ,że:
    - cała fauna i flora jaka jest na ziemi powstała w 7 dni (a gdzie całe ewolucja ?)
    - wszyscy pochodzimy od Adama i Ewy (mieliśmy tu do czynienia z kazirodztwem ?)
    - Noe zabrał na swoją arkę przedstawicieli wszystkich gatunków (jak to możliwe ?)
    - itd.

Apropo proroctw to poczytaj trochę literatury science-fiction ,a zobaczysz ile zawartych w nich przepowiedni się już spełniło.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Adam7
    PROROCTWO DO POLSKI
    Tak, bardzo pasuje do naszej obecnej sytuacji: Rydzyk, Kaczki i Giertych. Wiedz jednak, że ta sytuacja może zmienić się po wyborach. Następnych bądź jeszcze następnych. ;]

Odnośnie jednak samych proroctw - dlaczego z miejsca bierzesz je do siebie? Czy muszę przypominać jakimi drogami Grecy pozyskiwali przepowiednie? Kapłanka nawdychała się oparów przeróżnego zielska i wieszczyła - ale co to za przepowiednie?
    Sam kościół podchodzi bardzo sceptycznie do wszelkich objawień. To nie średniowiecze i dość dobrze znamy pojęcie chorób psychicznych. Chodziłem do liceum katolickiego i temat przepowiedni wałkowaliśmy dość ostro - wszelkie widzenia traktuję się z duża rezerwą. Za bardzo wierzysz w to, co inni Ci naopowiadają. Moja babcia jest mocherową dewotką i aby osiągnąć swoje cele - często kłamie. Tak samo mogą postępować ludzie, którzy wciskają Ci przepowiednie - chcą tylko zyskać kolejnego błędnego rycerza. Zastanów się nad tym, jak łatwo Tobą manipulują. No chyba, że osobiście przeżyłeś wszystkie te wizje, wtedy nie będziemy dyskutować na temat ich bycia/niebycia. W innych przypadkach zalecam jednak chociaż trochę dystansu.

Cytat Napisał pyrion
    Prosiłbym także o wyjaśnienie dlaczego na religii byłem uczony o tym ,że:
    - cała fauna i flora jaka jest na ziemi powstała w 7 dni (a gdzie całe ewolucja ?)
    Zapewne miałeś katechetę/księdza, który dysponował starymi informacjami/poglądami. U mnie ksiądz tłumaczył, że to była tylko metafora i jak najbardziej uznawał ewolucję (nie mylić z ewolucją wg Darwina). Mimo tego część mojej klasy i tak upierało się, że to naprawdę było 7 dni i na nic zdały się tłumaczenia biednego księdza.
    Problem wywodzi się z braku w miarę obytej kadry nauczycielskiej. Część księży tak naprawdę nie wie jakie jest oficjalne stanowisko kościoła, więc nie dziwmy się wiernym. Mamy XXI wiek i erę Internetu. Watykan popełnia ogromny błąd, że tego nie zauważa. Strony www z dokładnym stanowiskiem kościoła we wszelkich możliwych kwestiach, adresy do nich podawane przez księży/katechetów, itd, itd. Nie wiem, dlaczego jeszcze tego nie ma. I dziwię się katolikom, że jeszcze tego nie zrobili. A tak mamy pomieszane masy, z których nikt nie jest tak na 100% pewny niczego. A nawet jak jest, to nie znaczy, że ma rację.
    Pamiętajcie, że ksiądz to tylko człowiek i nie sugerujcie się jego słowami na 100%. Naprawdę brakuje centrum wiedzy.

Cytat Napisał pyrion
    - wszyscy pochodzimy od Adama i Ewy (mieliśmy tu do czynienia z kazirodztwem ?)
    Słyszałem dwie różne wersje. Obie na religii i niestety nie wiem, która z nich jest prawdziwa. Wg starej szkoły - tak, wszyscy od Adama i Ewy. Dlatego wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami.
    Wg uznania kompletnej ewolucji - niekoniecznie właśnie od Adama i Ewy. Cóż, dokładniej nie wiem. Mogę wypisywać tutaj swoje teorie, ale nie o tym ten wątek. ;]

Cytat Napisał pyrion
    - Noe zabrał na swoją arkę przedstawicieli wszystkich gatunków (jak to możliwe ?)
    Ale ryb chyba nie brał, więc raczej nie wszystkich? :]

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)