Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Temat: www - za ile?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Pan Tadeusz to Twój tatko?...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Normalnie namaczałeś się jak cholera...

powered by Quick.Cart
    Ludzie tacy jak smalu psują rynek wszelkich usług. Za porządnie wykonaną pracę należy się godziwe wynagrodzenie. Opowiem Ci taką historię... Potrzebowaliśmy w firmie wlepek. Znalazł się taki oto jeden "grafik" który miał nam te wlepki zrobić za 50 zł netto. Wlepki robił dwa miesiące, wyglądały jakby wyszły z Painta. Miały być przygotowane do druku... Wiecie... spady, kolory miały być CMYK a nie RGB - oczywiście nie były. W drukarni wszystko nam poprawili. Ale jakoś nikt nie zauważył tego, że numer telefonu nie jest do nas do firmy - tylko do Pana szanownego grafika. I wydrukowaliśmy 300 takich wlepek. Chce ktoś troche? Leżą do wzięcia.

Gdybyśmy od razu zapłacili profesjonalnemu grafikowi a nie idiocie udającemu grafika - mielibyśmy gotowe wlepki dawno temu. Teraz mamy stos błędnych wlepek i stratę w wysokości 50 zł netto.

Ciągnąc temat dalej można by dużo powiedzieć o osiedlowych mechanikach w garażu którzy to ponoć za 30 zł całe auto Ci naprawią. Raz byłem z kumplem u takiego czarodzieja. Procedura wymiany paru pasków w Tico wyglądała mniej więcej tak: Otwarł maskę, otwarł browara, zajarał popka. Zanim znalazł klucz numer X minęło 10 minut. Potem łyczek piwka, ooops... śruba zapieczona i słychać tekst: Panie Marcinie, skocz pan do sklepu kup WD40... (Marcin to właściciel auta). Oczywiście po całej naprawie WD40 zostało u pana magika. Magik oczywiście podatków nie płaci, DG nie prowadzi - bo i po co.

Daje sobie rękę uciąć, że każdy kto oferuje cenę 50 zł za wykonanie całej strony nie da wam faktury. Biorąc 50 zł za stronę nie jest się w stanie utrzymać firmy. Cena bez vatu to już tylko 40,98 zł. Kolejne 19% odpada z racji podatku dochodowego. Żeby zebrać na zus (przez pierwsze dwa lata) trzeba by machnąć około 5 takich stron. A żeby zrobić porządnie 5 stron to przydało by się mieć więcej czasu niż miesiąc. Grafika, kodowanie, testowanie, korekta W3C... Żeby minimalną pensję zarobić (899 zł) trzeba machną 21 stron + jeszcze to co na zus. Czyli jakieś 26 stron miesięcznie. Nie ma szans i tyle. A jeszcze niech gdzieś jakiś błąd wyskoczy po miesiącu i trzeba by poprawić w miarę szybko... My w firmie za instalację Windowsa bierzemy 70 zł. I wcale nie narzekamy, że mamy mało roboty. Więc głupie teksty o 50 zł za stronę - lepiej wsadzić między bajki, a łebmajstruf którzy nam swoje usługi za te 50 zł oferują - posłać w cholerę.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Szjeszcze raz.

- strona gwna;
    - 4-6 podstron;
    - maa galeria;
    - formularz do wysyania mail'i
    - panel administracyjny
    - grafika

Zaleznie od widzimisie zleceniodawcy cena to 900-1200 PLN, moe przekroczyc te kwote w przypadku wiekszenia widzenia misiow

Do tego wliczony w cene 24 godzinny support dot. oskryptowania systemu pod telefonem. Czas reakcji maksymalnie do 2h.

Gratis doradztwo w wyborze firmy hostingowej, zakupu domeny.

Praca na umow-zlecenie w przypadku firm i "na gb" w przypadku zaprzyjanionych osob z forum

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

piotrg wiem o tym, pisałem kilka postów wyżej że ja narazie nie mam własnej firmy, nie płace zusu, podatków, nie mam żony która też musi mieć na kosmetyki, a nie tylko na waciki :wink:. Ja powiedziałem ile taka strona jest warta wg. mnie.

PS. jak ktoś się was zapyta dlaczego tak drogo to powiedzcie
    Dzisiaj za pieniądze, jutro za darmo

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dodam, że ja zajmuje się czescia programistyczno-logistyczną projektu, od grafiki jest zupelnie ktoś inny.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał smalu
    piotrg wiem o tym, pisałem kilka postów wyżej że ja narazie nie mam własnej firmy, nie płace zusu, podatków, nie mam żony która też musi mieć na kosmetyki, a nie tylko na waciki :wink:. Ja powiedziałem ile taka strona jest warta wg. mnie.

PS. jak ktoś się was zapyta dlaczego tak drogo to powiedzcie
    Dzisiaj za pieniądze, jutro za darmo
    W ogóle nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Na naszym polskim rynku pełno jest ludzi takich jak ty. Ty robiąc strony - okradasz kraj, mnie, konkorda i wszystkich innych obywateli. I teraz hipotetyczna sytuacja: Firma sprzedająca piły spalinowe w Koziej Wólce zamawia sobie u Ciebie strone. Szef stwierdza, że te 50 zł przecierpi - i zapłaci Ci z własnej kieszeni, bez faktury. Tani jesteś - oszczędzi. Gość nie pójdzie do Konkorda działającego legalnie bo ty zepsułeś rynek. Jakby nie było takich jak ty - zleceniodawca miałby porządną stronę z supportem, konkord by zarobił i mógłby np. zainwestować w najnowszego Photoshopa żeby działać jeszcze lepiej a kraj miałby jakieś tam wpływy z podatków które można by przeznaczyć np. na drogi, lekarzy czy nauczycieli. Między innymi przez Ciebie Panie smalu w tym kraju nigdy nie będzie normalnie. Uświadom sobie, że kraj - nawet mając wypasionych polityków (których teraz nie mamy) nie zrobi nic bez kasy.

Rozumiesz teraz o co biega? To nie chodzi o to, że Tobie wydaje się, że zrobienie strony jest tyle warte.

Produkując np. chleb, nie możesz sprzedawać bochenka po 30 groszy bo produkcja tego jest droższa! Musisz kupić piece, mąkę, drożdże, sól i inne rzeczy potrzebne do produkcji chleba. Musisz zatrudnić ludzi którym zapłacisz pensję, zus. Musisz zapłacić podatki. Musisz rozwieść towar do sklepów. Podlicz to wszystko, dołóż jakąś tam marżę i wtedy wyjdzie Ci cena.

W tej sekundzie przyszła mi do głowy myśl. To obliczenie które robiłem w poprzednim poście zmieniło by się zupełnie gdybym uwzględnił zakup komputera, do tego Windows XP, Photoshopa, Corela, Flasha.

Coraz bardziej wkurza mnie podejście do ekonomii w naszym kraju. W wydaniu niektórych - można powiedzieć nie o ekonomii a o antyekonomii...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

piotrg to ja daje sobie spokój z uczelnią... Wyłożyłeś w prosty i przystępny sposób coś, co nie jest zrozumiałe dla 90% społeczeństwa. Mistrzu, czy mogę iść za Tobą i słuchac Twych nauk?

P.S. Potwierdzam słowa Piotrka, tak działa mechanizm rynku.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Hej, ale gdzie ja napisałem, że robię strony/skrypty za pieniądze ?
    Jak słusznie Siriah ten sklep zrobiłem mojemu tacie, za darmo. Skrypty udostępniam na licencji cc, za darmo. Wyceniłem tą stronę na 50 zł, bo tyle jest dla mnie warta. Piotrg dziękuje za lekcje ekonomii, przyda się

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał smalu
    Hej, ale gdzie ja napisaem, e robi strony/skrypty za pienidze ?
    Jak susznie Siriah ten sklep zrobiem mojemu tacie, za darmo. Skrypty udostpniam na licencji cc, za darmo. Wyceniem t stron na 50 z, bo tyle jest dla mnie warta. Piotrg dzikuje za lekcje ekonomii, przyda si
    No bez przesady. Ja wiem, e masz 13 lat ale kama w ywe oczy? Quick.Cart jest dzieem goci z opensolution.org. Po drugie - Quick.Cart wydany jest na GPL'u a nie na Creative Commons.

By moe jak tp dziewczyn wyrwiesz na takie kamstwa. Tylko nie zapd si zbyt daleko bo wyjdzie, e Windows XP to te Twoje dzieo.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dyskusja może i potrzebna, ale trochę bezsensowna. Są różne potrzeby, różne oczekiwanie itp. Zrozumiałe że ktoś kto zrobi stronę za 100zł zrobi ją gorzej niż ktoś to zabierze 1000zł (choć nie zawsze ). Podobnie klient jeden jest ... biedniejszy a drugi jest przy kasie i oczekuje czegoś super. Nie zgadzam się że ci domorośli webmasterzy psują tak bardzo rynek, zwyczajnie, oni wypełniają lukę i robią strony dla tych biedniejszych.
    To co przytoczyłeś piotrg, jest głupotą i sknerstwem, dla mnie jest oczywiste że za 50zł nie można oczekiwać że wlepki będą dobre. Jak wnioskuje to zamówiła firma u kogoś ... to debilizm i tyle !

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia