Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Początkujący
    Mieszka w
    Olsztyn
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Strona z ogłoszeniami korepetycji

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich serdecznie ;-)

www.korepetycje.nauczaj.com <-- proszę o ocenę tej strony pod każdym możliwym względem: wygląd, kod itp. Cokolwiek co przyjdzie Wam do głowy i może pomóc w jak najlepszej rozbudowie strony. Chciałabym przerobić ją na php (a tym samym zmienić formę wyglądu ogłoszeń) i tu mam do Was pytanie, gdyż najważniejsze jest aby odwiedzający nie pogubili się na stronie i wiedzieli od razu czego gdzie szukać. Jak według Was powinny być rozplanowane te ogłoszenia?
    1. Czy podział na przedmioty ścisłe i humanistyczne jest w ogóle potrzebny? Chcę go zlikwidować.
    2. Będzie oczywiście wyszukiwarka, ale poza tym muszę jakoś pogrupować ogłoszenia. Lepiej będzie dać spis województw, kiedy to po wybraniu np. warm.-maz. pokażą się przedmioty, czy najpierw przedmioty, a po rozwinięciu województwa i czy te rozwinięcia będą dobrym rozwiązaniem? Może lepiej byłoby gdyby od razu dostępna była pełna lista:
    1. język angielski:
    - woj. mazowieckie (12)
    - woj. warmińsko-mazurskie (7)
    2. język niemiecki
    - woj. mazowieckie (6)
    - woj. warmińsko-mazurskie (3)
    itd. Co proponujecie?

Jeszcze małe pytanko do osób korzystających z IE - nie macie żadnych problemów z wejściem na tę stronę? Ja wczoraj sprawdzałam i albo pokazuje się okienko pytające o to czy chcę zapisać plik, albo robią się krzaczki ze strony - białe tło i mnóstwo czarnych znaków.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Lexy
    Będzie oczywiście wyszukiwarka, ale poza tym muszę jakoś pogrupować ogłoszenia. Lepiej będzie dać spis województw, kiedy to po wybraniu np. warm.-maz. pokażą się przedmioty, czy najpierw przedmioty, a po rozwinięciu województwa i czy te rozwinięcia będą dobrym rozwiązaniem? Może lepiej byłoby gdyby od razu dostępna była pełna lista:
    To zależy do czego dążysz w serwisie. Masz co najmniej kilkanaście konkurencyjnych serwisów, zobacz jak to jest u nich rozwiązane, poszukaj czegoś, przejrzyj bazę i wybierz najlepsze Twoim zdaniem rozwiązanie.
    Cytat Napisał Lexy
    Czy podział na przedmioty ścisłe i humanistyczne jest w ogóle potrzebny? Chcę go zlikwidować.
    Szukam dla dziecka nauczyciela od np. zastosowań kulek od długopisów w medycynie naturalnej. Muszę mieć możliwość łatwego znalezienia takiego przedmiotu i odpowiedniego miasta. Nie musi mnie wcale interesować do jakiej kategorii przedmiotów ten akurat ma przyjemność należeć. Ważne jest, żeby szybko i sprawnie znaleźć przedmiot i miasto. Musi być też możliwość znalezienia nauczyciela z konkretnym stażem, wykształceniem, albo żądającego kwotę nie większą nić ileśtam. Itd.
    Zajrzyj do konkurencji jak sobie z tym radzą.

Początkujący
    Mieszka w
    Olsztyn
    Siła Reputacji
    0

Patrzyłam u innych i prawdopodobnie będę robić samą wyszukiwarkę i ewentualnie 3 ostatnie ogłoszenia na stronie głównej, chociaż nadal zastanawiam się nad spisem takim jak tu http://www.nauczanie.info np. w prawym menu zamiast reklamy. Początkowo chciałam coś w stylu tego http://www.ang.pl/korepetycje.php jednak przy dużej ilości przedmiotów to wcale nie byłoby czytelne. Poza tym dokładny spis będzie w mapie strony, więc jak ktoś będzie chciał to przejrzy korepetycje z wybranego województwa. Zrezygnuję z podziału na humanistyczne i ścisłe. Chyba już mniej więcej wiem jak to będzie wyglądać ;-) Dziękuję za rady i chętnie przyjmę kolejne. Myślę, że w najbliższych dniach skończę przebudowę i wtedy poinformuję o tym.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

witam cie lexy :P strona bardzo przyzwoita .. menu po prawej stronie .. dlaczego .. nie dało by się go przenieść na drugą stronę

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

0 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

A co w tym złego że jakaś strona ma menu po prawej, a nie po lewej stronie? Czepiasz się byle się czepiać, strona jest jedną z tych, pojawiających się w tym dziele, co jest lepiej wykonana.

Pierwszy minus - reklama flashowa. Reszta wygląda w miarę OK. Chociaż dodałbym jakieś konkretniejsze CSSy do menu po prawej. Szare tło formularza kontaktowego trochę nie pasuje - może jakiś inny kolor? "* - informacje wymagane" - też tak dziwnie - wyrównane do prawej (firefox).

ratel83
    Gość

Osobiście nie podoba mi się to brązowe tło (ale to kwestia gustu), w menu powtarzają się jezyki czy nie było by czytelniej stworzyć jedną kategorie jenzyki i w niej je wypisać...?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Żarówiaste menu po prawej i białą czcionka na menu po prawej. Kuje mnie to w oczy trochę ale zamieszczę tam swoje ogłoszenie ;]

Interfejsy aplikacji powinny być projektowane tak, aby użytkownik się w nich nie gubił, najlepiej jak naśladują to co już ludzie znają. Skoro wiele stron ma menu po lewej, to po co wprowadzać zamieszanie? Jak nawigacja na stronie leży, to użytkownik może się tym zniechęcić.

Ocena strony

Reklama w banerze flashowym przyprawia o ból głowy. Ponadto za dużo tego zielonego. Nie ma elementów np. przycisków, które prowadziłyby użytkownika do konwersji w postaci zarejestrowania się w serwisie. Każdy button jest takie sam... skąd użytkownik ma wiedzieć czego od niego oczekujesz?

Na pewno ten ostry zielony nie pomaga w konsumpcji treści ponieważ czytanie czegokolwiek z takim tłem strasznie męczy oczy.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)