Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
    Zefir_psv
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Gry dołączone do sprzętu

Kupiłem sobie karty graficzne i były do nich dołączone gry. Po dwie do każdej karty graficznej. Podoba mi się tylko jedna, resztę chcę sprzedać Raczej się tym przejmować nie będę, ale czy to legalne? Bo z tego co wiem, to w pl nie moge sprzedać płyt dołączonych do czasopism bez tychże. Czy ktoś wie jak jest z grami dołączonymi do sprzętu? Żadnej licencji, żadnych napisów na płytach, w EULA też nic nie ma, a zainteresowałem się tym.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Oczywiście, że to nielegalne. Dziwi mnie jeszcze to, że na płytach nie ma napisów - czyli to są piraty :!: Kolesie ze skepu z kompami sprzedali ci pirackie gry :?: Trochę to dziwne.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Benq - nie do końca tak. Do niektórych kart graficznych producenci faktycznie dołączali/dołączają gry. Z tego co mi wiadomo - gra zachowuje swoją legalność pod warunkiem użytkowania jej na komputerze, w którym jest zamontowana karta do której ją dołączono. W każdym innym przypadku - jest nielegalna. Sprzedaż - równoznaczna ze sprzedażą "kopii zapasowej".

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wiem o tym że producenci dołączają gry do kart graficznych, ale czyste płytki bez napisów to są piraty, najprawdopodobniej nagrane przez kogoś ze sklepu. Nawet gdyby były oryginalnymi grami to zawsze jest gdzieś napisane że są tylko elementem promocyjnym i nie jest do sprzedaży.

Jeśli to oryginał to na 99,9% nie wolno Ci ich sprzedać.
    Jeśli to piraty to tym bardziej

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Gdzie te karty kupiłeś?
    Jeśli gry zostały do kart dołączone przez producenta (albo dystrybutora), to na pewno nie wolno ci ich sprzedać, ale powinien (a może nawet musi) być jakieś ostrzeżenie, cokolwiek. Jeśli nie ma, to dziwne.
    Istnieje możliwość (nie wiem, może tak bywa, może nie) że gry do kart dołączył sam sprzedawca (taka promocja, albo np. pozbył się egzemplarzy, które i tak miałby problem sprzedać), to chyba wtedy powyższa zasada nie musi obowiązywać. Zwłaszcza, jeśli nigdzie nie ma żadnych ostrzeżeń.
    Istnieje możliwość, że nie są to oryginały, tylko dobrze podrobione (wytłoczone i z nadrukiem) piraty. Trudno stwierdzić bez bardziej szczegółowych danych. Możesz poszukać informacji u producenta/dystrybutora, czy takie modele kart były sprzedawane z takimi właśnie grami. Niewiele widzę możliwości upewnienia się, co to właściwie jest i co ci wolno. Teoretycznie, jeśli coś nie jest (wyraźnie) zabronione, to jest dozwolone, ale w przypadku software ta zasada wydaje się nie być brana pod uwagę.

Zefir_psv
    Gość

---------- 08:23 12.08.2006 ----------

Sorki, chyba w pierwszym pocie wyraziem si niedokadnie - bez napisw, miaem na myli bez napisu na pycie typu "Sprzedasz bez grafiki - utn ci gow". Kupiem po prostu zestaw dwch GeForce'w Leadtek Winfast PX6600TD na NewEgg (sklep internetowy). Z tego co wiem to producent je dodaje, a obrazki z gier s na pudekach, razem z informacj, e "dalimy dodatkowo te gry i wogle jestemy wspaniali". No wic producent albo dystrybutor ma downa bo sprzedaje karty graficzne do systemu SLi z tym samym zestawem gier, a powinne by dwa. Albo po jednej grze (rnej) w kadym pudeku. A teraz mam 2x Splinter Cell: CT i 2x PoP: WW. SCCT to fajne to, pykam czasem i chc sobie jedno DVD zostawi. Dwch nie potrzebuje. No i Prince of Persia: Warrior Within - ta gra nie jest dla mnie i chc si jej jak najszybciej pozby. Tym bardziej, e mam dwie kopie.

---------- 08:25 ----------

Cytat Napisał Jurgi
    Jeli gry zostay do kart doczone przez producenta (albo dystrybutora), to na pewno nie wolno ci ich sprzeda, ale powinien (a moe nawet musi) by jakie ostrzeenie, cokolwiek. Jeli nie ma, to dziwne.
    No to wanie o tym mwiem, e napisu nie ma. No mi te si to dziwne wydao.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Czyli na pewno nie piraty. Wydaje mi się, że w takim razie, mimo braku odnośnych ostrzeżeń, popełnisz przestępstwo (a może tylko wykroczenie?) sprzedając te gry osobno. Wszelako może napisz do producenta z pytaniem "z głupia frant", że po olerę ci dwa takie same komplety gier i co masz/możesz z nimi zrobić. A nuż może zaproponują ci jakąś wymianę, a w każdym razie uzyskasz oficjalne stanowisko. E-mail nic nie kosztuje.

Zefir_psv
    Gość

Tak zrobię, dzięki. Jak odpiszą, wyślę posta z ich stanowiskiem. Pozdro.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja już to przerabiałem Gdy kupiłem karte, też dostałem dwie gry, które już notabene miałem. Z ciekawości, że nie znalazłem nic na temat ich dystrybucji, napisałem do producenta i w odpowiedzi, odpisano mi, że nie mogę ich sprzedawać, bo są integralną częścią zestawu bla, bla.
    Tak samo jak z gazetami.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)