Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Dorota-->

O ile wiem, sprzęt w MM można wymienić do 7 dni.

Z Twoich wyborów, radziłbym wybrać wymiane kompa. Dlaczego?

Też kupiłem komputer z MM kiedyś, też szajs (chociaż w sumie cena nie byla za duża wiec imho nie czuje sie oszukany :P ) ale bez problemy się wszystko instalowalo (jedyne co, zasilacz od początku padnięty był)

Najlepiej wymienić. Po prostu, pewnie sprzęt dobry tylko coś tam trzeba dodatkowe i bynajmniej wiem, że to problem. A tak oszczędzisz sobie kłopotów, bo raczej na drugim (ale nie tym samym) powinno ruszyć.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał dorota
    pojechałam do media , ale gość z serwisu mówił, że nie mogę skorzystać z prawa rękojmi gdyż w naszym kraju mają do tego prawo tylko firmy
    Ja bym go spytał o nazwisko i powiedział, że wytoczę mu sprawę o oszustwo. Poprosiłbym też o zawołanie jego przełożonego. Bzdura straszna! Jak można taką ciemnotę ludziom wciskać. KAŻDY ma prawo zwrócić kupiony towar i skorzystać z rękojmii.

Wracając do wczytywania systemu: czy fdisk /mbr nie będzie rozwiązaniem?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

fdisk co prawda został wykopany z WinXP ale spróbuję wytłumaczyć:

fdisk /mbr świetnie się sprawdza na FAT, przepisując po prostu Master Boot Record z dyskietki/bootowalnego CD .
    Różnica jest dość spora : fdisk /mbr kopiuje rekord rozruchowy z nośnika na którym się znajduje, więc wszystkie kompy świata tego mają ten sam rekord rozruchowy, co dla FAT nie ma zresztą większego znaczenia.
    Inaczej jest z NTFS, dane subkanałowe (np te same, które nie pozwolą Ci wejść do dokumentów pozostałych po starym systemie) muszą być zainicjowane dość długą procedurą. Zresztą nie tylko one
    I do tego służy oddzielne polecenie NTFS: fixmbr

A fixmbr jest bardzo bliski unixowi : operuje nie tylko na logicznych partycjach, ale także bezpośrednie w HAL (Hardware Abstraction Layer) więc można np. zapodać coś takiego :

fixmbr DeviceHardDisk0

co naprawia błędy nieosiągalne dla standardowego fdiska : uszkodzenia w pliku ntldr (NT Loader) inicjującego najniższą warstwę HAL i sterującego poniekąd ustawieniami BIOSu

Tak więc teoretycznie można używać fdisk /mbr pod warunkiem, że wszystko jest na FAT, ale i tak mija się to z celem

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

osiaq, mam do Ciebie pytanie bo widze, źe jestes obcykany w temacie... kupiłem dysk 250 GB Seageta... spartycjonowałem go na 3 partycje ca 80 GB... na dyskach 120 GB bez problemu instalowałem na FAT32 Win98 i XP.. na tym 250 mimo formatowania jednej partycji na NTSF nie mogę posadzic XP.. przeformatowałem go na nowo, zrezygnowałem z XP i posadziłem win98 SE i tez na ostatniej partycji foldery robia sie dziwne, wyskakuja podfoldery systemowe z jakimis krzaczkami i nie sa do odczytania.. nie wiesz co sie dzieje? w ten spossłb straciłem troche danych... a wszystko zaczęło sie od WD 160 GB na ktłrym zaczęła sie sypać partycja (badectory) .. troche danych nagrałem, ale sporo przepadło... ale podstawowe pytanie.. jaki system zainstalować, bo cos z tymi dyskami od 160 GB w głre jest nie tak... czy wiesz cos sensownego na ten temat?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jak stary masz komputer? Podaj w miarę moźliwości model płyty głłwnej, wersję BIOSu, itd. Starsze płyty/BIOSy miewały ograniczenia pojemności HDD.
    Seagate oferuje jakieś programy, ktłre pozwalają to obejść. Zajrzyj na stronę poroducenta, moźe jest tam coś napisane.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)