Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Koniec z działem KSIĄŻKI...

Dział książki umarł. Wiem, że we współczesnym świecie nie ma za dużo czasu, ale czy tylko ja czytam dla przyjemności? Czyżbym był ostatnią osobą na forum, która kocha ciszę biblioteki, zapach nowej książki i radość po przeczytaniu ciekawej historii? Hmmm, zrobiło mi się smutno... Ludzie piszcie coś proszę. Napiszcie "Nie zamykajcie tego działu!" albo przynajmniej, że czytacie, że jest nadzieja...

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Chyba lubisz panikować i tragizować :roll:
    Nie widzę tu żadnego upadku działu. Podejrzewam, że wiele osób lubi czytać i czyta, natomiast gorzej z czasem na rozpisywanie się o tym co się przeczytało.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie, ale jest to jedyny dział w którym praktycznie tylko ja coś pisze.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Prawdopodobnie masz najwiecej czasu z wszystkich osob, ktore udzielaja sie na forum :-). Na pocieszenie powiem Ci, ze obecnie jestem w trakcie czytania 6 czy 7 ksiazek. Nie wiem czy to dobrze czy zle zaczynac tyle ksiazek naraz... Ciekawe jak tam u reszty to wyglada :?:
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja studiuje bardzo ciekawą ksiazke od polskiego. Sredniowiecze, Renesans, Barok : - P I jak narazie mam dosc : - P

Czytanie nie umiera. Raczej zamiera.
    I nie ma się czemu dziwić. Sam uwielbiam czytać, ale niestety robię to coraz rzadziej. Przyczyna jest prosta - brak czasu. Aż mi się żal robi, gdy patrzę na swoją półkę z książkami, których jeszcze nie przeczytałem. :/

Niestety - teraz mamy takie czasy, że ludzie żyją w nieustannym biegu. Smutne jest to, że trzeba szukać źródeł zarobku na chleb, a nie zawsze starcza czasu na te duchowe przyjemności.

Za to nóż mi się otwiera w kieszeni, gdy słyszę wszelkie pseudoraporty nawiedzonych wydawców itp., którzy lamentują, że Polska jest na skraju przepaści kulturalnej. Proszę bardzo - niech sprezentują ludziom trochę wolnego czasu, niech kupią książkę (która nierzadko jest warta tyle, co kilkudniowe wyżywienie dla jednej osoby). Wtedy zobaczymy, jak to jest z tym czytaniem.

Wiem, trochę przekolorowałem. Ale wydaję mi się, że to właśnie tutaj trzeba szukać przyczyny, dlaczego liczba czytanych książek maleje.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja mam troche odmienne zdanie do ksiazek co niektorzy.
    ja nie moge sie na nie patrzec, a co juz czytac tak to juz mam w tym technicznym i zabieganym swiecie.

jak dla mnie tez dzial jest nie potrzebny :twisted:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał dauser
    ja mam troche odmienne zdanie do ksiazek co niektorzy.
    ja nie moge sie na nie patrzec, a co juz czytac tak to juz mam w tym technicznym i zabieganym swiecie.

jak dla mnie tez dzial jest nie potrzebny :twisted:
    Gadasz gociu delikatnie mwic wierutne bzdury. Co ty mylisz, e przykadowo programowania w Perlu nauczysz si z jakiego idiotycznego kursu na jakiej gwnianej stronie www? Mnie pka wygina si od literatury technicznej! I korzystam z niej naprawd czesto! A co do czytania 'dla przyjemnoci' to na to jest czas tylko podczas jazdy autobusem / tramwajem - niestety

Zamiera, nie zamiera - zależy jak na to patrzeć.

Ja nie czytam książek dla przyjemności - więc można powiedzieć że zamiera. Za to, czytam książki do webmasterki (html, php, js, standary sieciowe), do programowania (c++, pascal, delphi). Oprócz tego niestety muszę też czytać trochę książek mniej ciekawych (dawniej elektroniki itp. a teraz cyfrowe przetwarzanie sygnałów).

Myślę, że za jakiś czas książki w takim zupełnie papierowym sensie znikną zupełnie - każdy będzie nosił ze sobą ekran, który będzie można skłądać (już teraz są taki hmm chyba klawiatury), a oprócz tego będzie nosił ze sobą na jakichś kartach pamięci wybrane książki. W ten sposób będzie można mieć przy sobie nawet 100 książek i nie umierać z przedźwigania.

Obecnie, jak dla mnie nie ma to jak papierowa książka, wygodniej się czyta, chociaż niektóre netowe manuale są wyjątkowo przydatne, użyteczne i pod pewnymi względami lepsze od książek (np. ten do PHP)

Pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dla mnie coś takiego jak ebook nie istnieje. Przeczytaj takiego przykładowo Władce Pierścieni z monitora - będzie to ostatnia książka jaką przeczytacz przed oślepnięciem.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)