Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

najlepszy komunikator , alternatywa gg

Heh ... ja zawsze w roli zadającego pytanie
    Otóż , używam gg 6.0 -> 7.0 jest irytujące ...
    Ale słyszałem iż używanie tego komunikatora nie jest najlepszym rozwiązaniem ... Nawet tu na forum ktoś mi radził jego zmianę ... Ale jak wiemy , większość osób używa niestety , bądź stety GG ... Moje pytanie brzmi : Jaki komunikator jest najlepszy ... Posiada podobną funkcjonalność do oryginalnego klienta GG , oraz umożliwia przesyłąnie Obrazków , plików między użytkownikami , a jednocześnie nie jest trudny w konfigurowaniu ... i "upiększaniu" Obecnie próbuje konnekta i powiem szczerze iż mnie troszkę odstrasza ... :roll:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wybór klienta raczej zależy od gustów, ale to prawda, że gg jest no cóż - syfne.

Osobiście polecam tlena (www.tlen.pl) całkowicie bezproblemowy komunikator, dwie, trzy wtyczki i mamy pełno opcji łącznie z protokołem jabbera. (gg jest od razu)

Nie musisz jednak nic wgrywać, ja w sumie wtyczki dla estetyki wgrałem Niektóre są ciekawe, inne nie. W każdym razie, sam program moim zdaniem jest bardzo dobry
    Z punktu estetyki, ma możliwość modyfikacji wyglądu praktycznie każdego elementu, są już gotowe skiny jak i możliwość zrobienia własnych. Osobiście polecam, bo nigdy się nie zawiodłem na tym programie. Dobre dla laika jak i eksperta, który lubi dłubać

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No tak , ale np w telnie użytkownik gg nie prześle mi wiadomości graficznej , czy też deerwującym jest wylatujące okienko jak ktoś do Ciebie pisze ... zdazyło mi się że np pisałem coś do kogoś , a tu ci pech poleciało do kogo innego tylko dlatego ze wywaliło kogoś mi na pulpit hmmm...

A co sądzicie na temat AQQ ??

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Osobiście używam tlena od 2001 lub 2002 r. (nie pamiętam) i jestem zadowolniony ponad wszelką miarę. A już to , że nie muszę się babrać z listą kontaktów to już w ogóle odlot. Gdzie go nie zainsta;luję - od razu wszystko na miejscu. Od roku (czyli od czasu jak się pokazał) używam równolegle gtalka(http://google.com/talk) i muszę przyznac, że fajnie przesyła pliki przez firewalle (od jakiegoś tygodnia) nie jest zbyt popularny ale jest niezły. Do komunikacji z zagranicą : tlen i tylko tlen. Rzadko kiedy coś gubi. Gtalk juz jest ciut słabszy, GG się nie liczy. Innych komunikatorów nie testowałem. Aha, no i mój faworyt : Yahoo Messenger. Odpada ze względu na brak polskich liter i idiotyczne podpięcie komend pod kombinację ALT+klawisz. W rezultacie zamiast napisać Ą kasuję sobie cały wprowadzany tekst. Poza tym - bezkonkurencyjny (rozmowy głosowe, wideokonferencje, przesyłanie plików i ogólnie środowisko : super. Wszystko działa ekstra) Niestety, kombinacje z ALT i brak polskich liter wywaliły go z kręgu mojego zainteresowania

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hmmm teln mnie odrzuca bo wyskakuje okno ... Aqq ma wszytko jakos pokręcone, nie ma opcji wylaczenia rozmów w zakładkach itd. nie ma przesyłania plików i wiadomości graficznych miedzy gg ... w konnekt nie można normalnie ustawić listy ... albo jest szeroka albo nie pokolei albo inne duperele ... ehh ... I co uzytkownik mało doswiadczony robi ?! Instaluje GG ... :? :?

Cytat Napisał Franio
    Hmmm teln mnie odrzuca bo wyskakuje okno ...
    Przed chwilą zainstalowałem tlen i póki co sobie go skonfigurowałem i widziałem w opcjach możliwość ustawienia jak ma być wyświetlana nowa wiadomość - poszukaj!

Mam pytanie odnośnie tlena czy ma możliwość pokazywania osób które mnie mają na liście chociaż że ja ich nie mam? Taką funkcjonalność ma miranda którą troche używałem ale ogólnie wygląda dość biednie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mirthall--> Jest, kwestia wtyczki tak samo jak wysylanie gg'owe obrazkw.
    Polecam za'ha'dum (tak, to nazwa pluginu :P) Ma w sobie juz kilkanacie najbardziej popularnych dodatkw, te mniej popularne niestety trzeba poszuka
    Franio--> Patrz opcje tlena, wszystko da si zrobi/wyaczy !

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Konnekt pod windowsa, pod linuksa...Nie wiem co pod linuksa, szukam czegoś podobnego do konnekta.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał smalu
    Nie wiem co pod linuksa, szukam czegoś podobnego do konnekta.
    - Gaim (AIM and ICQ (Oscar protocol), MSN Messenger, Yahoo!, IRC, Jabber, Gadu-Gadu, SILC, Novell GroupWise Messenger, Lotus Sametime, and Zephyr networks.)
    - Kopete (AIM, ICQ, MSN, Yahoo, Jabber, IRC, Gadu-Gadu, Novell GroupWise Messenger, and more.)
    z tych uniwersalnych. Jeżeli szukasz czegoś pod jeden protokół, to masz:
    - Kadu (Gadu-Gadu)
    - PSI (Jabber)
    - Tleenx (Tlen.pl + podobno GG i Jabber)

Pod Windowsa do obsługi GG niestety tylko o oryginalnym kliencie nie mogę się pozytywnie wypowiadać. Często pada, do tego tak mocno obciąża system, że otwarcie nowej wiadomości powoduje zatrzymanie całego systemu na co najmniej kilkanaście sekund.
    Bardzo dobrą alternatywą jest Konnekt i Miranda, sporo czasu używałem Tlena (da się go bardzo ładnie skonfigurować, dobrać parę wtyczek, zmienić wygląd i jest cacy ), przez jakiś czas miałem nawet wgrane AQQ. Nie używałem nigdy i nie znam komunikatorów, które oferują WP i Interia. Ten Interii jakoś kretyńsko się nazywa, ale z tego co wiem, oba obsługują protokół GG.

Cytat Napisał Franio
    zdazyło mi się że np pisałem coś do kogoś , a tu ci pech poleciało do kogo innego tylko dlatego ze wywaliło kogoś mi na pulpit
    To się nazywa konfiguracja Można wszystko ładnie poustawiać.

A co sądzicie na temat AQQ ??
    Robi się komunikatorem dla dzieciaków, którzy wymagają jedynie darmowych dzwonków i tapet na komórkę (właścicielem AQQ jest Wapster) i wodotrysków w komunikatorze, nie zwracając w ogóle uwagi na jego jakość. Spada na psy w strasznym tempie i jak tak dalej pójdzie, to jeszcze w tym roku dogoni beznadziejnością, obciążeniem systemu, awariami i paroma innymi rzeczami Gadu-Gadu.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)