Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

bezprawie tpsa i poza nią

W grudniu, ub. roku, tj 10.12.2003 podpisałam umowę z tpsa o świadczenie telefonicznych usług powszechnych. Po ponad 2 miesiącach oczekiwania (w międzyczasie pisałam skargę na przewlekłość procedury instalacji - w budynku i lokalach mieszkalnych jest już linia od lat, nie trzeba było niczego instalować) - tak więc od 22 lutego 2004 zostałam szczęśliwą (później okazało się ze nieszczęśliwą) abonentką tpsa. Zdziwiona byłam brakiem przez 4 miesiące faktur za używanie telefonu. Gdy dopytywałam się, informowano mnie że nadejdą w późniejszym czasie. Niemniej telefon działał normalnie do dnia 20 maja 2004, kiedy to w tym dniu przestał działać. Z zewnątrz, gdy ja lub ktokolwiek próbował się dodzwonić na mój numer słyszy komunikat "nie ma takiego numeru". Począwszy od piątku 21 maja 2004 codziennie wydzwaniam od uprzejmych sąsiadów i z innych telefonów na numer 9393 (tzw błękitna linia - powinna zwać się "czarną linią" tpsa) codziennie zgłaszam ten stan i codziennie słyszę zapewnienia że awaria zostanie naprawiona. W tzw. telepunkcie w Gdyni na ul. Władysława IV oświadczono mi że reklamacje składa się pod nr 92393 lub osobiście do wojewódzkiego punktu obsługi klienta. W ostatni poniedziałek, tj 24 maja 2004 roku mąż mój pojechał do Gdańska na ul. Ciasną 2 i złożył pismo opisujące całą sprawę. Odebrała to pismo p. Teresa Kulka - "doradca klienta" - nr zgłoszenia 3632787. Poinformowała mnie że wysłała spec. polecenie aby włączyć telefon nz powrót, oraz że w ciągu najbliższych 2 dni awaria powinna być usunięta, i że przeprasza w imieniu tpsa itd. Od dnia bezprawnego odłączenia mnie, tj od czwartku 20 maja, codziennie wydzwaniam na nr "czarnej linii" tpsa czyli 9393 i składam telefonicznie monity - bezskutecznie. Złożyłam już około 18 (osiemnaście) tych codziennych monitów. W trakcie składania tych monitów dowiadywałam się kolejno od różnych operatorów "czarnej linii" że:
    - numer ten 622 9375 należy do innej osoby (do Jolanty Gralec-Urbańskiej)
    - że składałam rezygnację z tego telefonu w marcu br. (oczywista nieprawda)
    - nastąpiła awaria i do dnia 24 maja 2004 zostanie naprawiona
    - nastąpiła pomyłka w TPSA dotycząca dyspozycji tego numeru
    - jest błąd w bazie danych itp., itp.
    Począwszy od czwartku 27 maja 2004 notuję nazwiska operatorów "czarnej linii" 9393, a byli to:
    p. Marek Zasin, Wanda Kołtun, Piotr Ligęza (dwie ostatnie osoby ze Szczecina). Ostatnia osoba, p. Piotr Ligęza podał mi nawet nr przyjętego (kolejnego) zgłoszenia naruszenia warunków umowy.
    Wszyscy Bogu ducha winni operatorzy "czarnej linii" 9393,. od tygodnia potwierdzają zgłoszenie, obiecują że w ciągu 48 godzin awaria zostanie usunięta, przepraszają itd., itd.
    W marcu br. uległam nieszczęśliwemu wypadkowi (złamanie otwarte ręki) i teraz nie pracuję i nam utrudnioną możliwość poruszania się, tym bardziej telefon jest mi teraz niezbędnie potrzebny. Uważam że jest to skandal aby operator świadczący telefoniczne usługi powszechne w Polsce wykorzystując swoją monopolistyczną pozycję na rynku, bez uprzedzenia i bezkarnie łamał postanowienia l w/wymienionej, podpisanej przez siebie umowy.
    A teraz rzecz najważniejsza - domyślam się, ze powodem odłączenia mnie jest podpisane przeze mnie w dniu 19 marca 2004 r zlecenie preselekcji połączeń międzystrefowych, międzynarodowych i komórkowych przez sieć telekomunikacyjną firmy TELE2.
    Uważam że jest to kolejny skandal aby operator świadczący telefoniczne usługi powszechne w Polsce chytrze wykorzystując swoją monopolistyczną pozycję na rynku, bez uprzedzenia i bezkarnie łamał postanowienia l w/wymienionej, podpisanej przez siebie umowy, tylko z powodu tego, że abonent zawarł umowę preselekcji u konkurenta. Z powodu złamania umowy przez TPSA ponoszę wymierne materialne straty do których pokrycia zobowiązuję drugą stronę umowy, czyli TPSA.
    Przedwczoraj, tj 26 maja otrzymałam pierwszą fakturę za rozmowy (zbiorcza za 4 miesiące, począwszy od 22 lutego, z terminem płatności 4 czerwca 2004.) Niestety, telefon cały czas mam bezprawnie odłączony.
    Uważam, że "francuska choroba" trawiąca ten skorumpowany układ niekompetencji i bałaganu jakim jest tpsa, spowodowana została masowymi zwolnieniami (w ramach cięcia kosztów), zwolnieniami szeregowych pracowników, którzy pokrzywdzeni "na odchodne" powiększyli jeszcze ten obszar chaosu i elementarnego braku odpowiedzialności kilkuset (podobno) dyrektorów w tej "firmie". Stan telefonii stacjonarnej w Polsce (monopol tpsa) wpisuje się, niestety, w obecny ogólny upadek instytucji państwa polskiego, który może zostać przezwyciężony jedynie (jak wydaje się) przez wywrócenie tego (nie)porządku i na gruzach tego zgnitego do cna złodziejskiego i nierządnego systemu budowę od nowa instytucji IV Rzeczpospolitej Polskiej. Nie jest ważne, czy wykonawcą tego będzie jakaś oddolna masowa inicjatywa obywatelska czy skrajnie "populistyczna", "faszystowska" partia, czy jak ją będą nazywać zatrwożeni o swoje interesy beneficjenci tego systemu bezprawia czyli oligarchowie nakradzeni (zgodnie z prawem!) majątkiem państwowym trzęsący tym całym bałaganem pospołu z Aleksandrem i Wielkim Adasiem. Ważne by nastąpiło to jak najprędzej. Te ostatnie słowa piszę nie tylko w swoim imieniu, ale szerokich kręgów moich sąsiadów i znajomych.

Do wiadomości: tpsa, tele2, netia, media oraz instytucje "państwowe" tego zgniłego systemu III

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No cóż w telefonach lepiej nic nie mieszać. Jak ja przeszedłen na tele 2 to nie dało się połączyć na komórki (ciągle było zajęte). Ale wykupiłem plan darmowe wieczory i łikendy i zmieniłem preselekcje na 1033 i wszystkojest ok. Osobiście uważam, że na kablach, które położyła jakaś firma (tu TP SA) nie powinno się dawać do użytków inych operatorów. Bo niby to dlaczego. Gdzie tu sprawiedliwość. A co do tego bajzlu to jest rzeczywiście, ale powoli się zmienia. Np. dziś można składać reklamacje za pośrednictwem internetowego formularza na stronie www.tp.pl

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jedi - ha, ha

Wiedziałem że ktoś z tepsy się odezwie... To teraz tak: sam pracujesz w tepsie czy masz rodzinę. tam są dobre zarobki od pewnego pułapu... No ale dobre i to, może za Twoim pośrednictwem gdzieś dojdzie ze firmie życzy większość Polaków pogrzebu... Moi znajomi mówią że gdyby pojawiła się konkurencja stacjonarna nawet droższa, DROZSZA rozumiesz Jedi, to natychmiast przechodzą... Co do grabieży studzienek i kanalizacji telekomunikacyjnej przez tepse to powinien być nie trybunał stanu tylko potrójne dożywocie dla skorumpowanych politykółw... Haniebną rzecza jest Twoja obrona firmy która zagrabiła np. linie telefoniczne kopane przez rolników po wsiach za mrocznych czasów komuny, za swoje rolników prywatne pieniądze... Jeśli masz kasę z tepsy to niech Ci ona szcześcia nie przyniesie...
    Smutbno pozdrawiam - a proppos jak tak bronisz tej bandy to podaj maila do rady nadzorczej albo zarządu tej firmy... Nie podasz? No widzisz. zakorkowałyby się serwery z "życzeniami"...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Henryk rozumiem Twoją wściekłość. W pełni ją uzasadniam. Wydaje mi się jednak, że przesadzasz w sprawie tych studzienek, trybunału stanu i dożywociu Wiesz, ja mam troszkę powiązań z TP.SA - rodzice mojej lubej są osobami pracującymi tam kawał czasu (ojciec zaszedł nawet całkiem wysoko). Chodzi mi o to, żebyś zrozumiał, że to jedyna firma, która ma kable. Oni je kładni, oni je kopali, oni płacili za robociznę, za materiały, za wszystko co jest potrzebne. To oni w to zainwestowali i teraz mają. A Netia, Dialog czy cokolwiek innego wpada im na rynek oczekując od nich, że będą się dobrowolnie za pół darmo pozbywali swojego rynku użyczając im kabli. To nierealne - oni zainwestowali kupę kasy przez wiele lat, jeszcze kiedy Telekomunikacja i Poczta Polska były razem, potem jak przejęli ją Francuzi. A Netia czy Dialog wpierdzielają się oczekując spektakularnego i szybkiego zysku na już. U nas potrzeba operatora który położy nowe kable, w nowej technologii, nowe nadajniki, nowe stacje przekaźnikowe. Jak zaiwestuje w ten sposób t wtedy mozna myśleć o poprawie. Niestety TP ma słaby sprzęt i ktokolwiek się na niego pcha automatycznie staje się tak samo "zawalaty" jak nasz Polsko = Frnacuski moloch.. Nic nie poradzicie panie Henryku

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Chyba nie czytałeś mojego długiego tekstu. Przeczytaj.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Czytałem. Choć przyznam, że na 2 raty. Coś musiało mi umknąć Jednak obstaję przy swoim zdaniu, że TP nie jest wszystkiemu winna

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Re: Jedi - ha, ha

Cytat Napisał Hen295
    (...)
    firmy która zagrabiła np. linie telefoniczne kopane przez rolników po wsiach za mrocznych czasów komuny, za swoje rolników prywatne pieniądze... (...)
    Wojtek chyba umknął Ci powyższy fragment.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

No mówie że czytalem w 2 fragmentach. Jestem wczorajszy
    Henryk masz racje Dzisiaj jestem pokojowo nastawiony tylko klikajcie ciszej
    Ale pozostaje pytanie - kiedy pojawi się alternatywa która stworzy swoją sieć szkieletową i będzie godnie traktowac klientów

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Haha nie ębdzie alternatywy, bo jak w większości krajów wstępujących do UE narodowe telekomy wprowadziły agresywną politykę kilkakrotnie powiększając liczbę użytkowników łączy internetowych co zniechęci konukrencje na inwestycje na tym rynku 8) Telekomunikacja jako pierwsza wprowadziła internet ADSL, jako jedyna wprowadziła taką gamę planów taryfowych TP, a teraz nastąpiły lepsze czasy dla klienta, bo stary zarząd jest już na kuroniówce , a nowy chce odbudować zaufanie dla firmy.
    A co do tego "zagrabienia" do kompletna bzdura. Nigdy nie było miejsca takiej rzeczy poza tym nikt by nie pozwolił kopać rolnikom dziur na państwowym terenie szczegulnie w czasach demokarcji ludowej. Nie wiem czy pamiętacie, ale w "komunie" nie było studzienek , ale drewniane słupy, na których wisiały kable Cosik Henio masz słabe informacje. Niby jak by to rolnicy wybudowali? Wzięli by drut leżąćy za stodołą wykopali dziure i puścili by kabel to słupa z telefonem? No tak to bardzo logiczne

Burp. I telekomunikacja jest POLSKĄ firmą. France Telekom ma tylko 47,5 procent udziałów. JAkby kogoś to interesowała telekomuna jest sprywatyzowana od 1998 roku

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Panie TeletpsaJedi- A kto ma resztę udziałów w tpsa? Co? No bank. A bank panstwowy polski, co? Nie pompuj i nie broń bandy która jest nie do obrony. Referendum niejedno na necie było na temat tej tepsotelebandy - z marnym wynikiem dla Ciebie i tpsy. Za komuny prędzej mogli rolnicy pociągnac linię niż teraz ha, ha... Vide pazerność bandycka trpsa przy podłączaniu sieci osiedlowych własnym sumptem bufdowanych.
    A studzienki w miastach to żadna tpsa nie robiła tylko:
    1. Wielka cześć jest sprzed 1945
    2. Powojenne to żadna tpsa nie zrobiłą tylko państwowa firma Polska Poczta Telegraf i Telefon tylko że Ty TpsoteteJedi wtedy na stojaco pod stół wchodziłeś, to skąd masz wiedzieć jak czytasz tylko gazetę Wielkiego Adasia ha, ha...
    Konkluzja:
    Podobnie jak większość Polaków którzy z żalem patrzą na wyprzedaż i zwykłe rozkradanie polskiego majątku (podobno komuna pozostawiła zgliszcza...) -a wiec jak większość Polaków jedyny wyjątek zrobię i z satysfakcją bedę patrzył na agonię tpsy gdy wejda Niemcy czy (daj Boże) inni Amerykanie czy Hiszpanie. I wtedy może zbliżymy sie choć na tym polu do Japonii, gdzie - słuchaj TepsoJedi - jest troje stacjonarnych operatorów (tak jak u nas w komórkach) konkurujacych ze sobą, i gdzie przez ostatnie 30 lat ceny nominalne (tak) usług telekomunkacji stacjonarnej TANIEJĄ czyli spadają... A teraz powiedz Wujkowi czy Cioci z Tepsy - spadaj... A jeśli sam pracujesz w Tepsie (na 90 % w/g mnie) to sam spadaj... A telefon w dalszym ciągu mam nieczynny bo Twoja banda Jedi olewa klienta takiego jak ja... Ha, ha... Przyjdzie czas i na tepsę...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)