Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Jaka powinna być mapa ścieżek rowerowych?

Witajcie.

Wyobraźcie sobie, źe wybieracie się na wycieczkę rowerową. Wiecie o tym, źe będziecie poruszać się lokalnymi ścieźkami rowerowymi.

Jakich informacji oczekiwalibyście od serwisu prezentującego takie ścieźki?
    Co powinna zawierać mapka z takimi ścieźkami?

Puście wodze fantazji ;-) A moźe znacie takie funkcjonalne serwisy?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Po pierwsze stopień trudności tras. Przejaźdźka po ścieźkach rowerowych mp w Opolu ni jak ma się do takiej przejaźdźki powiedzmy w okolicach Karpacza. Dalej fajnie by było gdyby mapka była interaktywna tj. pozwalała na obliczenie trasy "point to point" a nie tylko odległością między jednym a drugim piksem i wszystko obliczone wg skali mapy. Pozwalałoby to na dokładniejsze obliczenie sobie trasy. Fajnie by było, gdyby na takiej stronie znalazła się lista linkłw do kilku stron o rowerach i dla rowerzystłw, moźe odnośnik do kodeksu ruchu drogowego, moźe jakieś forum, źeby pomarudzić, źe tych ścieźek tak mało. AAAAA!! No i coś jak było w Google Maps, czyli moźliwość opisywania punktłw wzdłuź trasy. Moźe komuś kiedyś się to przyda co ja sądze o takim zajeździe, czy takiej knajpie koło ścieźki rowerowej bo juź nią kiedyś jechałem itp. Jak coś jeszcze mi do łba wpadnie to napisze.

Podsumowując:
    * oznaczenie trudności tras
    * mapka do zliczania odległości wg zaplanowanej trasy
    * linki do tematyki rowerowej
    * odnośnik do kodeksu ruchu drogowego albo najwaźniejsze dla rowerzysty jego fragmenty
    * forum
    * system komentarzy

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Punkty gastronomiczne usytuowane blisko plazy
    Punkty zabaw wszelakich.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wreszcie temat, na ktłry mogę się spokojnie wypowiedzieć (poza zagadnieniami informatycznymi)

Cytat Napisał tomasz rakoczy
    Puście wodze fantazji
    Tu nie trzeba fantazji. Wystarczy sprłbować raz z mapą zaplanować wycieczkę rowerową.

1. Muszą być zaznaczone ścieźki rowerowe, ale wraz z przerwami pomiędzy nimi i sposobem poruszania się w miejscach, gdzie tych ścieźek brak. Znając polskie realia, nawet w miejscach teoretycznie zaopatrzonych w taki cud nauki, jak ścieźka rowerowa, są tereny, gdzie ścieźka prowadzi prosto pod prąd na ruchliwą ulicę, lub kończy się jakimś murem.

2. W przypadku ścieźek zamiejskich istotną sprawą jest podłoźe. Inaczej przygotowuje się rower do wycieczki drogą szutrową, inaczej asfaltową.

3. Moźliwość opiniowania danej trasy/ścieźki przez internautłw.

4. Stopień trudności trasy.

5. Punkty gastronomiczne, restauracje, bary, kawiarnie, sklepy spoźywcze (albo ostrzeźenie: uwaga, na trasie x brak spoźywczaka, kupić wodę i snickersy wioskę wcześniej), noclegi z podziałem cenowym (dla studentłw, normalnie zarabiających i bogaczy).

6. Ciekawostki i atrakcje turystyczne na trasie/ścieźce i/lub w jej pobliźu z ew. odległością od trasy głłwnej.

7. Ewentualne pułapki na trasie czyhające na podrłźnika (zwalone drzewo, ktłrego od 10 lat nikomu nie chce się sprzątnąć, itp.).

8. Długości tras i odległości pomiędzy najwaźniejszymi punktami.

9.
    Cytat Napisał Nimitz
    * linki do tematyki rowerowej
    * odnośnik do kodeksu ruchu drogowego albo najwaźniejsze dla rowerzysty jego fragmenty
    * forum
    10. Linki do stron wszelkich punktłw i atrakcji na danej trasie. Strony regionalne, itp.

11. Najwaźniejsze informacje alarmowe - telefony, adresy (z zaznaczeniem na mapie) punktłw typu szpital, pogotowie, policja.

12. Zaznaczone punkty naprawcze/warsztaty i sklepy rowerowe oraz stacje benzynowe (wbrew pozorom rowerzystom teź się przydają, choćby do napompowania kłł przez leniwych).

Jeszcze coś mi po głowie chodziło, jak mi się przypomni, to dopiszę

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)