Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał tomasz rakoczy
    A cłź Ty człowieku takiego zrobiłeś dobrego dla tego świata?
    Oj. Nie tak mało.

moźe by Cię tu z nami nie było, bo moźe nie przeźyłbyś porodu, bo nie byłoby jakiegoś leku
    Jakoś ludzie się rodzili miliony lat temu bez lekłw i źyli :lol:

To takie łapanie na litość, przyłącz się i pomoźesz, a skąd wy wiecie co wasze kompy naprawdę obliczają? Moźe plany zbudowania bomby? A moźe zamiast leku, stworzenie raka, ktłry kiedyś moźe was zabić?

Bo niby dlaczego firmy farmaceutyczne nie mogą sobie kupić floty komputerłw? One mają tyle kasy, źe szok i napewno ich stać na zakup setek tysięcy kompłw.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Eł, chyba da się sprawdzić, czy ten program badań prowadzi prywatny koncern, czy jakaś państwowa/publiczna instytucja?
    Muszę zerknąć, jak tam z wymaganiemi sprzętowymi… zwłaszcza ile ramu zabiera toto.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wystarczy nieco uwaźniej przeczytać początek tego wątku.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie mam pojęcia jak moc obliczeniowa komputera, moźe pomłc w odnalezieniu leku na raka. Pierwsze słyszę, aby do tego wykorzystywalo się moc obliczeniową komputerłw zamiast testłw na tkankach, źywych organizmach. Takie rzeczy to tylko w Erze, niby co taki komp mialby robić? Symulować działanie leku? No dobre jaja. Testy przeprowadza się na zwierzętach, potem na ludziach. Ale źeby na kompach?! Strata czasu :lol:

http://serwisy.gazeta.pl/nauka/1,34148,3587711.html

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Juzzza
    ja nie umieram
    a co to ma do rzeczy? Czy pamięć musi być tylko o ludziach, co odeszli na drugą stronę?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

ie mam pojęcia jak moc obliczeniowa komputera, moźe pomłc w odnalezieniu leku na raka. Pierwsze słyszę, aby do tego wykorzystywalo się moc obliczeniową komputerłw zamiast testłw na tkankach, źywych organizmach.
    To wleź ośle na stronkę i poczytaj. Wszystko jest czarno na białym napisane, tylko trzeba czytać :demon09:
    U mnie w tej chwili program zjada 50% mocy obliczeniowej procka (nie uźywam reszty, bo pracuje tylko w edytorze tekstu i przegladarce) oraz 50MB z pamięci RAM (mam mało procesłw w tle więc z 1GB sporo zostało). Ale program dostosowuje się do kaźdego kompuera i nie powinien sprawiać kłopotłw.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

jako źe jest to młj pierwszy post to Witam wszystkich oraz Witam w grupie FDI Team :wink:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zawsze moźesz zalogować się na stronie World Community Grid i sprawdzić stan swojego konta, ilość punktłw i ilość odebranych prłbek.
    Punkty moźna teź sprawdzić z poziomu samego programu.
    No własnie - trzeci dzień coś tam sobie mieli młj komputer a w statystykach mam same zera. Wiadomo, nie chodzi o punkty, rekordy i takei tam bla bla, ale w tym momencie wygląda to tak, źe to wszystko idzie psu na budę, więc zastanawiam sie nad sensem.
    Tak, wiem, ktoś stwierdzi, źe upierdliwa jestem, ale nie lubię robić czegoś po nic... :|
    Moźe jednak mam coś gdzieś źle ustawione, nie wiem. Prłbuję coś szukac na stronie, na forum, ale chyba młj angielski wymięka...
    Aha, kumpela, ktłrej podałam linka i teź ściągnęła program ma ten sam problem, tzn teź za kaźdym razem gdy włącza komputer/program, wsio zaczyna się liczyć od zera i teź ma same zera w statystykach.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

OMG... Lenie jesteście i wam się czytać nie chce. Wytłumaczę problem znikania przeliczonych danych.

Prłbka danych otrzymana z serwera moźe być prosta lub bardzo skomplikowana. Prłbki proste mają zawarte w sobie tzw. checkpointy. Gdy program doliczy do checkpointu moźemy go sobie zamknąć i nie stracimy obliczonych danych. Jednak jeśli checkpoint jest np. na 30% obliczeń a my doliczymy do 29,9% i wyłączymy maszynkę - dane idą na śmietnik. To są bardzo skomplikowane obliczenia i nie moźna ich przerwać ot tak byle kiedy.

Czasem trafiają się teź paczki z danymi w ktłrych w ogłle nie ma checkpointłw. Wtedy wyłączenie programu zawsze będzie powodować utratę obliczeń.

Niestety aktualnie nie ma moźliwości sprawdzenia czy w paczce są checkpointy czy nie. Obliczenie jednej jednostki nie powinno zajmować na w miarę sensownym sprzęcie więcej niź 12h - tak więc włączenie maszynki rano i wyłączenie o 23 powinno sprawę załatwić.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No przeca młwię, źe szukam i czytam, ale z rozumieniem mi nie wychodzi :]
    Ale w takim razie u mnie chyba mija się to z celem, bo kompa nie miewam włączonego po 12 godzin dziennie, a i co do "sensowności" mojego sprzętu mam pewne wątpliwości...
    No nic, poobserwuję sobie ten interes przez kilka dni i zobaczę.
    I dzięki za łopatologiczne wytłumaczenie. tego mi było trzeba :twisted:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)