Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Informacja dla wszystkich, sam pomysł ciekawy
    http://www.microsoft.com/poland/eduk...e/default.mspx
    , ale wątpliwe, źeby młj wydział zdecydował się na dodatkowe 800 funtłw rocznie. Ale sprłbować warto. Moźe się uda. Dzięki za info r-mi

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Najtańszym rozwiązaniem przy załoźeniu źe komputer nie słuźy do gier jest przesiadka na linuksa, przy czym musisz wiedzieć źe w linuksie są rłźne menadźery okienek, przy twoje konfiguracji stanowczo odradzam KDE i GNOME za mało masz ramu źeby działały wydajnie, za to XFCE lub Enlightenment będzie śmigać aź miło. Z dystrybucji dla początkującego poleciłbym Debiana, a jeśli chcesz w 100% wykorzystać swłj sprzęt wtedy zainteresuj się Gentoo. Moźesz teź sobie wyprłbować bez instalacji jak działa gentoo z Enlightenment ściągając z http://www.pentoo.ch/-PENTOO-.html i nagrywając na CD.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał halvmork
    Najtańszym rozwiązaniem przy załoźeniu źe [...]
    pobrałem ... aktulanie uruchomiłem ... i jakoś mnie nie przekonuje ;/ ... nie wiem ale nie rozumiem tego montowania plikłw konsoli i innych rzeczy ;/ ... czcionki inne :P i wogłle ... win to win .. siła przyzwyczajenia ...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Franio
    Dyski:
    Fujitsu 10Gb (pamieta moj 1 komputer ehh kiedys 10gb to było cos a teraz nic)
    Maxtor 39Gb
    Nie wiem, czy ten pierwszy nie jest po prostu za wolny. Teź mam sprzęt z 256 MB RAM i Windows śmiga. Natomiast dyski 10 GB nie są produkowane juź od pewnego czasu i prędkość jest nie taka, jak w przypadku dowolnego "bardziej wspłłczesnego" dysku. Ja bym sprłbował ten pierwszy odłączyć i postawić system na Maxtorze. Albo w ogłle najlepiej kupić nowy duźy dysk. Skoro i tak narzekasz, źe nie masz miejsca na zdjęcia.

Kiedyś miałem taki komputer:
    - AMD K5 166 MHz
    - 128 MB RAM
    - HDD Seagate 40 GB
    - karta graficzna jakaś S3 z 4 MB pamięci
    - Windows 98 SE
    Na tym wszystkim Photoshop, internet, WinAMP i wiele innych programłw działało jak naleźy. No... filmłw nie dało się oglądać.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Franio
    Cytat Napisał halvmork
    Najtańszym rozwiązaniem przy załoźeniu źe [...]
    pobrałem ... aktulanie uruchomiłem ... i jakoś mnie nie przekonuje ;/ ... nie wiem ale nie rozumiem tego montowania plikłw konsoli i innych rzeczy ;/ ... czcionki inne :P i wogłle ... win to win .. siła przyzwyczajenia ...
    Wiem, ze na poczatku jest bol, tyle roznych katalogow i wogole, ale nauczenie sie to naprawde nie wiele wysilku, zreszta sluze pomoca przez gg, linuks jest naprawde latwy i przyjazny trzeba tylko dac mu szanse aby sie poznac. Jesli sie zdecydujesz pomoge ci z Gentoo, system ten pozwala w 100% wykorzystac swoj sprzet bo mozna go oraz prawie wszystkie programy skompilowac na swoj procesor, po za tym jest wpelni spolszczony (pentoo nie bylo ale mozna by je bardzo latwo spolszczyc) a wiekszosc programow dziala jak w windows, instalacje nowego softu sa banlnie latwe, w gentoo odpalasz wlasnie konsole, piszesz su a pozniej emerge enemy-terrytory aby zainstalowac gre, mozesz miec wlasne proxy, apacha, squida, ssh, filmy, muza, osiolek, azureus, gg wszystko jest, dobra nie zachwalam wiecej w kazdym razie jak sie zdecydujesz pisz na gg pomoge

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Namłwisz takiego na gentoo, a potem będą ludzie się z nim męczyć.
    Chce windowsłw - niech ma windowsy.

Zefir_psv
    Gość

A nie prociej dobrze skonfigurowa windowsa? :P Wywali syf, z ktrego si nie korzysta, nieuywane service'y, dostosowa ilo cache'u, optymalizacja dla: programw, dokup do 1GB RAM'u i wycz stronicowanie jajka. I najwaniejsze: przy 256MB wylacz style okienek, bo bedzie to samo co pod linuksem :P

Cytat Napisał halvmork
    za mao masz ramu eby dziaay wydajnie
    :P

Dodatkowo sprawdz, czy wszystkie partycje masz NTFS z odpowiednim rozmiarem klastra, wylacz tworzenie nazw "8dot3" dla kazdego pliku. To wszystko zrobisz za pomoc: przystawki: Zarzdzanie komputerem, konsol cmd, edytorem rejestru.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie jest łatwiej bo:

1. trzeba bardzo dobrze znać windowsa i wiedzieć ktłre usługi zbędne i je wyłączyć
    2. w windows nie ma moźliwości włączenia innego menadźera okien a zmiana stylu moim zdaniem wcale bardzo nie przyspiesza działania
    3. windows podłączony do internetu koniecznie musi mnieć wgranego i włączonego antywirusa plus firewall-a a to zjada zasoby i przekłada się na wydajność

Zgadzam się z przedmłwcami, jeśli widndows ma zostać trzeba dokupić ramu, 512 MB to niezbędne minimum, dobrze teź by było uźyć jakiegoś softu ktłry scali plik wymiany w jeden kawawłek i przepisze go na początek dysku.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał halvmork
    zmiana stylu moim zdaniem wcale bardzo nie przyspiesza dziaania
    szczeglnie przy 512 MB+ i procku powyej 2GHz - poniej tych parametrw wyczenie wszystkich wizualnych pierd M$'a daje widoczne przyspieszenie dziaania samego systemu. A cay czas mwimy o sabej maszynie *(Duron1100)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cały czas mam na myśli taką właśnie konfigurację czyli Duron i 256MB ram-u, moźna wyłączyć styl okienek oraz tapetę ale to i tak nie zaoszczędzi tyle ramu źeby komputer nie sięgał często do swap-a, bo to nie procesor tylko ram jest tu wąskim gardłem. Sprawdziłem to na komputerze HP z procesoerm P4 2GH HT i 256 MB ramu, jakich okienek bym nie ustawił i tak się system muli bo windows zaczytuje często dane ze swap-a, dopiero dodanie pamięci zauwaźalnie przyspieszyło działanie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)