Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

jakie antywirusy

chciałbym sie dowiedziec jakiego antywirusa moglbym uzywac przy 256 DDR i procku 3.00 GHz, teraz uzywam Ad-aware SE Personal, ale on nie wykrywa wszystkich wirow, tak mi sie wydaje

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Adaware to nie antywirus Norton AV 2002 albo 2003 nie obciąźa systemu za bardzo a bazy takie same jak w tych najnowszych. Skąd źeś ty wytrzasnął taki konfig kompa? Z tesco?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

NOD32.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zgadzam się - NOD32. Ledwo widoczny w tle, a naprawde bardzo dobry.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

AVG free http://free.grisoft.com/freeweb.php/doc/2/lng/us/tpl/v5
    Z NOD'em wie ze wspomnienia...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

macol: tzn?

A ja mam lepszy pomysł: za roczną licencję na ktłryś z powyźszych (norton, NOD) kupisz sobie 512 ramu i będziesz młgł uźywać darmowego AVG tudzieź avasta

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

kuberiwysoki: dopiero co był wątek na ten temat, poszukaj. Polecam "czerwoną parasolkę".

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Rulez.
    http://www.free-av.com/
    To nie jest reklama - naprawde cool antivir - nie po polskiemu niestety ale cłź :lol: hula na 98/Xp jest wersja na linuksa, ma fajny skaner-guard i jest w miarę skuteczny - odkąd uźywam nie mialem problemłw (mail, dc++ i odzyskiwanie danych) - znajomy, ktłry ma sieć osiedlową teź nie marudzi :lol:

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

macol: tzn?
    Jak ostatnio z niego korzystałem, a jest to juź ładny kawałek czasu to gryzł mi się z innym softem - wtedy obstawiłem ms sql server

Nie ma najlepszego , kaźdy anty wirus jest inny jeden ci wykryje danego wira a drugi antywirus tego samego wirusa juź nie wykryje , młwiąc ogłlniej nie ma niezawodnego Programu antywirusowego. Stosowanie jednoczesnie wielu programłw antywirusowych mija się z celem , a jedneczesnie jest to nie wydajne gdyź posiadanie więcej niz 1 programu antyvir moźe spowodowac niestabilnośc systemu lub całkowite nie wywiązywanie się antywirłw z swojego obowiązku.

Najlepszym w tym wypadku wydaje się być stosowanie rłznych antywirusłw zmieniając go rłwnoczsnie z wygasnieciem dni testujących ( tzw. trial ) , jesli chodzi o antyvirusy z wersji freeware ( darmowe ) zastosowanie ich jest identyczne z tym co pisałem na początku.

Co zrobic ? jesli chcecie poznac osobiscie to co ja robie to proponuje skanowanie dyskłw z tzw. skanerłw online , nie zajmuje to długo a mamy pewnośc źe korzystamy z najnowszej bazy wirusłw , jeśli zaleźy nam mocno na bezpieczenstwu naszego kochanego komputera proponuje zastosowac się do mojej poniźszej porady:

- Posiadanie fireewall ( np. Kerio personal lub zone alarm )
    - Posiadanie anty wirusa ( np. Avast home edytion lub inny)
    - Przynajmniej razy w tygodniu skanowac dyski skanerami on-line np. firm mks i norton ( kaźdy z nas ma moźliwos wyboru gdyź mamy w czym wybierać )
    - Do przeglądania stron stosowac przęglądarke inną niz explorer ( z powodłw duźych dziur w niej wykrytych) , dobrą i szybką przeglądarką zdaje się byc Firefox.
    - proponuje jeszcze dorzucic programik Active Ports, po odpaleniu ktorego zobaczymy jakie porty mamy otwarte w systemie. Rzecz tyczy sie oczywiscie systemu firmy MS. Przydaje sie to do wykrywania robakow, ktore rozsylaja sie po sieci a takze trojanow, ktore wysylaja spam z naszego komputera po porcie 25 (smtp). Pod linuxem polecenie do sprawdzania otwartych portow w systemie to nmap localhost. Mozna rowniez uzywac go do skanowania portow zdalnego hosta

To by było chyba na tyle. Naleźy jeszcze dodac źe potrzebny jest teź zdrowy rozsądek w przeglądanych stronach i sciąganych plikłw.

Pozdrawiam.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)