Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał r-mi
    skoro władza zbudowała nam nowy.
    Nowy, Lepszy.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał miron73
    1. Ogosi koniec 'darmowej suby zdrowia'
    2. Ogosi koniec 'darmowego szkolnictwa'
    3. Ogosi koniec 'ulg podatkowych' i wprowadzi niski podatek liniowy (do 10% od zarobkw/dochodu)
    FYI - my nie mamy darmowego szkolnictwa ani darmowej suby zdrowia. Poza tym rozbraja mnie naiwna wiara w to, ze jak zabierzemy kase najbiedniejszym to ta kasa pjdzie na rozwj gospodarki.

A poza tymzgadzam si z PaneQiem

Cytat Napisał PaneQ
    Tak oto temat zacz si od obozw a koczy jak zwykle na beznadziejnych rzdach i emigracji.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał MarcinM
    Cytat Napisał miron73
    1. Ogosi koniec 'darmowej suby zdrowia'
    2. Ogosi koniec 'darmowego szkolnictwa'
    3. Ogosi koniec 'ulg podatkowych' i wprowadzi niski podatek liniowy (do 10% od zarobkw/dochodu)
    FYI - my nie mamy darmowego szkolnictwa ani darmowej suby zdrowia. Poza tym rozbraja mnie naiwna wiara w to, ze jak zabierzemy kase najbiedniejszym to ta kasa pjdzie na rozwj gospodarki.
    Ale ja doskonale wiem o tym, e nie ma darmowej suby zdrowia i szkolnictwa. Wszyscy si skadaj na t 'darmowo'. cznie z najuboszymi.

Poza tym - gdzie wyczytae, e chc odebra kas najbiedniejszym? Ja nic im nie chc zabiera - chc aby przestano oszukiwa ludzi wmawiajc im 'darmowo' rnych instytucji. Chc aby kady si ubezpieczy (jeli chce) prywatnie na wypadek choroby, aby sobie wykupi fundusz na rzecz ksztacenia dzieci, itepe. No sorki - niby dlaczego mam paci za kogo kto woli 'pobeta w wypacie' zamiast odoy kas na ksztacenie dziecka? No sorry - to moje dziecko czy jak?

To tak jak z AC - chcesz to masz. Nie wykupie, bo szkoda Ci byo kasy, to w razie problemw masz kopot (i ew. wydatki wiksze ni skadki).

Po prostu obecnie system traktuje WSZYSTKICH jak bezrozumne bydo, ktremu trzeba zabra kas bo jest za gupie aby ksztatowa przyszo swoj i swoich dzieci. A to mi bardzo nie ley. Do tej praktyki trzeba dorzuci armi urzdnikw, ktrzy kontroluj sposb wydawania tych pienidzy - to te jest koszt ktry Ty take ponosisz. Pomyl ilu ludzi pracuje w ZUS, o ilu urzdnikw jest za duo w US z powodu porbanego prawa podatkowego, ilu urzdnikw siedzi w rnych miejscach z powodu rnego rodzaju koncesji, licencji i pozwole. Przecie to s wszystko 'martwe etaty' - ludzie, ktrzy bior pienidze za to eby realizowa papierkow robot, ktra tak naprawd nie jest nikomu do niczego nie potrzebna.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał miron73
    Po prostu obecnie system traktuje WSZYSTKICH jak bezrozumne bydło
    Ale znacznej części to odpowiada… Być owieczką, brykać po łące, zdać wsio na pasterza, a źe ten raz do roku strzyźe i raz w źyciu przerabia na kotlety… :roll:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi
    Ale znacznej części to odpowiada…
    Dlatego właśnie demokracja jest terrorem większości wobec mniejszości. To idiotyczny system, ktłry traktuje kaźdego "tak samo" chociaź tacy sami nie jesteśmy. Bez sensu.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Tyle, źe to nie problem polityczny. To odwieczny problem filozoficzny, pokazany w micie o zerwaniu owocu z Drzewa Wiadomości (nie mylić, brońcie Bogowie, z Wiadomościami TVP :/). Człowiek wybiera wiedzę, czyli rozum, czyli rozwłj, czyli świadome i samodzielne decydowanie o sobie. Zyskuje moźliwości. W zamian ma piekło dylematłw, wątpliwości i ponoszenia skutkłw swoich decyzji. Nie wszystkim to odpowiada, niektłrzy woleliby stan przedrozumny, zwierzęcy. Dostać koryto, podu… sobie i nie musieć myśleć.
    To samo młwi mit o Prometeuszu. Człowiek zyskuje świadomość (symbolizowaną przez ogień), za cenę zemsty bogłw, ktłrym nie podoba się, źe Człowiek zyskuje (choćby potencjalnie) coś, co było zastrzeźone dla nich - moźliwość doskonalenia się.
    Odbiłr tego mitu (bo moźna te dwa mity potraktować jako wariację tego samego archetypu - błg uczący Człowieka buntu przeciw innym bogom/przekazujący mu zastrzeźoną wiedzę występuje w większości (wszystkich?) mitologiach/religiach świata, nazywa się go Tricksterem, czyli bogiem-oszustem, czy jest to biblijny Wąź, Prometeusz, czy teź indiański Błg-Kojot) jest tak rłźny, jak stosunek człowieka do własnej wolności - od potępienia (Biblia) po uznanie za największe dobrodziejstwo (odbiłr Prometeusza w star. Grecji). Moźna by ciekawie podywagować na temat wpisania stosunku do wolności w struktury poszczegłlnych cywilizacyj przez mity, ktłre fundamenta tych cywilizacyj tworzą…
    Tak czy owak, warto zwrłcić uwagę, źe dwa (z trzech) filarłw naszej europejskiej kultury - Antyk i Biblia - zawierają całkowicie odmienne i sprzeczne oceny tego mitycznego aktu. Moźe stąd wynika rozdarcie naszej europejskiej kultury/cywilizacji? Ma trzy nogi (za trzecią uznaję humanizm), a kaźda ciągnie w inną stronę. :roll:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Poza tym rozbraja mnie naiwna wiara w to, ze jak zabierzemy kase najbiedniejszym to ta kasa pjdzie na rozwj gospodarki.
    To moe zabierzmy wszystkim 2 albo 5 razy wicej. Skoro to i tak bez rnicy to tym lepiej. I dajmy za to np. wszystkim "darmowe jedzenie" w postaci chleba i mleka. Po co ludzie maj si mczy, przecie teraz w sklepach taki wybr e wira mona dosta.

Ja po prostu nie chc paci tych skadek, a najbiedniejsi, najbogatsi... mnie nie interesuj. Niech oni sobie te skadki pac jak chc i kas podziel. Jak wyjad to i tak nic z tego nie zapac - to logiczne - nad czym tutaj debatowa

Poza tym - gdzie wyczytae, e chc odebra kas najbiedniejszym? Ja nic im nie chc zabiera - chc aby przestano oszukiwa ludzi wmawiajc im 'darmowo' rnych instytucji.
    Dokadnie. Ledwo kto prbuje ograniczy ten zbrodniczy system to od razu cz spoeczestwa podnosi lament... e chce si zabiera kas, zamiast nazwa to po imieniu - e ludzie ktrzy cho raz skorzystali z darmowego systemu leczenia, wiedz jak dziaa szkolnictwo i ZUS... po prostu nie chc si da okrada. Bzdury, e spoeczestwo upadnie zaraz potem gdy zniesiemy skadki a biedacy popadn w jeszcze wiksz ndz mona byo gosi za komuny - teraz kada usuga zapewniana przez pastwo ma swj komercyjny odpowiednik, duo lepszy i taszy dziki konkurencji. To e konkurencja jest lepsza od monopolu wiedz ju dzieciaki w pierwszej gimnazjum.

Z reszt taki stan rzeczy dotyka najbardziej najbiedniejszych - bo te skadki niekiedy przewyszaj wysoko... tego co po odprowadzeniu im zostanie.

Ale znacznej czci to odpowiada… By owieczk, bryka po ce, zda wsio na pasterza, a e ten raz do roku strzye i raz w yciu przerabia na kotlety…
    Nie porwnuj zap*** przez 10h dziennie za 900z/m do beztroskiego brykania po ce :lol:

Nie wszystkim to odpowiada, niektrzy woleliby stan przedrozumny, zwierzcy. Dosta koryto, podu… sobie i nie musie myle.
    To niech oni sobie pac skadki i jedz pomyje z koryta, a ja sobie wezm t kas i sam ugotuj, jak bdzie lepsze to mj zysk, jak si zygam to moja decyzja i moja wina! Co kto lubi.

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał r-mi
    Ja po prostu nie chcę płacić tych składek,
    No to zrzecz się obywatelstwa i po sprawie.

Nie będziesz płacił składek i dowiesz się, ile i co naprawdę kosztuje bo za szpital, studia itd. będziesz musiał płacić. Moźe nawet sam się zdziwisz, bo nagle się okaźe, ze państwo i w Ciebie władowało dośc duźo kasy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał MarcinM
    No to zrzecz się obywatelstwa i po sprawie.
    Żeby to było takie proste prawda?

Nie będziesz płacił składek i dowiesz się, ile i co naprawdę kosztuje bo za szpital, studia itd. będziesz musiał płacić. Moźe nawet sam się zdziwisz, bo nagle się okaźe, ze państwo i w Ciebie władowało dośc duźo kasy.
    Szpital z ubezpieczenia moźe zostać pokryty, na ktłre gdybyś nie płacił składek ZUS itp młgłbyś płacić prywatnie.

A studia: Faktem jest, źe państwo w tym momencie w nas inwestuje, tylko jeśli idziemy na dobre studia to czemu inwestycja w nas jako ludzi nie miałaby się opłacać innym instytucją? Dlaczego nie miałyby one nam udzielić kredytu na studia, ktłry spłacalibyśmy po nich, tak by one na tym zyskiwały?

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał PaneQ
    czemu inwestycja w nas jako ludzi nie miałaby się opłacać innym instytucją?
    Wiesz. Generalnie ja jestem zwolennikiem takie inwestowania. Z drugiej strony faktem jest, źe jak na razie to nasz kraj inwestuje w specjalistłw szkolonych w Polsce na potrzeby innych krajłw.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)