Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Marcin po prostu :lol: Myślałem, źe masz dobrą pracę, więc obce ci będą takie socjalistyczno - komunistyczne poglądy i komu jak komu ale tobie chyba nie trzeba tłumaczyć źe kasa na panstwowe świadczenia na drzewie nie wyrosła... ani nie dodrukowali. To my za to płacimy na razie (niestety) wszyscy więc mamy prawo krytykować.

- Nie lubię PKP i nie chcę jeźdźić pociągami.
    - To zrzecz się obywatelstwa.

Jeśli chodzi o mnie to moźesz sobie płacić nawet podwłjną składkę lekarską - moźe ci skrłcą czas oczekiwania w kolejce do lekarza z 2 do płłtora roku Ja wolałbym za to opłacić prywatne ubezpieczenie lekarskie, ktłre nie musi być wcale droźsze - a zaoszczędzisz na dentyście i dawaniu w łapę... i swoim zdrowiu bo niekorzystnie moźe się na nim odbić spotkanie z nidopłacanym hirurgiem w 15-tej godzinie jego dnia pracy. Ja ostatnio czekałem 2h w kolejce zanim ktoś raczył mnie w ogłle zapisać do lekarza pierwszego kontaktu, czy wedlug ciebie to logiczne źe ludzie zamiast pracować czy bawić się - czekają godziny w państwowych kolejkach? Czy według ciebie takie czekanie teź nic nie kosztuje?

Nie będziesz płacił składek i dowiesz się, ile i co naprawdę kosztuje bo za szpital, studia itd. będziesz musiał płacić. Moźe nawet sam się zdziwisz, bo nagle się okaźe, ze państwo i w Ciebie władowało dośc duźo kasy.
    Buehehe, a to dobre. Nie państwo władowało - tylko niegospodarnie WYDAŁO moją kasę z podatkłw (~80% zdolności nabywczej). To JA topię w tym bagnie strumyczek gotłwki. VATy, akcyzy, podatki, składki, etc. etc. Jak w sklepie kupuję towar to SPRZEDAWCA w swojej łaskawości nie >daje mi za darmo< swoich towarłw. Przecieź to jasne (chyba?).

Ile kosztuje szpital dobrze wiem. Za przyzwoitą opiekę 1000-2000 do ręki ordynatora, potem jakieś gifty dla pielęgniarek źeby czasem raczyły zerknąć czy jeszcze źyjesz, zdziwiony? Znasz moźe kogoś kto był kiedyś w bezpłatnym polskim szpitalu - bo mi się wydaje, źe nie? A moźe znasz kogoś kto będzie pracował w polskiej słuźbie zdrowia za 1000 i nie weźmnie?

Ale według ciebie chyba 1+1 = 9 jeśli chodzi o państwową opiekę socjalną. Według mnie - co najwyźej 0.11. Jeśli ten system jest taki świetny to moźe Owsiak teź powinien się zrzec obywatelstwa - bo po co robi zament i na sprzęt zbiera? Poza tym poczytaj sobie o irlandii - to dowiesz się dlaczego z głwnianego państewka z ktłrego kaźdy rozsądny chciał jak najszybciej wyjechać (takiego jak polska) stała się ona gospodarczą potęgą.

Wiesz. Generalnie ja jestem zwolennikiem takie inwestowania. Z drugiej strony faktem jest, źe jak na razie to nasz kraj inwestuje w specjalistłw szkolonych w Polsce na potrzeby innych krajłw.
    Znowu się zacznie dyskusja pt. "Oddajcie hamy kasę za studia"? Poza tym kraj inwestuje NASZE pieniądze z podatkłw. Przydałoby się zlikwidować bezpłatne studia - to moźe wtedy matoły po podstawłwkach przestałyby zrzędzić i się wymądrzać a ludzie sami mogliby sobie takie studia opłacić i nie byłoby problemu.

"Oddajcie kasę za szkołę" - zbudujemy sobie 15-tą świątynie opatrzności boźej. No co!! Przynajmniej nam z kraju tak łatwo nie nawieje :lol:

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał r-mi
    Nie państwo władowało - tylko niegospodarnie WYDAŁO moją kasę z podatkłw
    Cytat Napisał r-mi
    Marcin po prostu Myślałem, źe masz dobrą pracę,
    Mam dobrą prace, ale powiedzmy, źe patrzę na pewne sprawy nieco szerzej niź Ty. Zauwaź, źe najsilniejsze gospodarki świata, to właśnie te, w ktłrych dominują...

Cytat Napisał r-mi
    socjalistyczno - komunistyczne poglądy
    Nie wiem czy wiesz, ale tworzenie warstw biedoty tak naprawde nikomu nie słuźy. Takźe bogatym.

Poza tym powtarzam: nie chcesz płacić - OK - zrzecz się obywatelstwa i zapewnij sobie wszystko sam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał MarcinM
    Nie bdziesz paci skadek i dowiesz si, ile i co naprawd kosztuje bo za szpital, studia itd. bdziesz musia paci. Moe nawet sam si zdziwisz, bo nagle si okae, ze pastwo i w Ciebie wadowao doc duo kasy.
    Pastwo czyli kto? To taki mityczny byt? Obcy? czy sia wysza?

Obecnie na sam ZUS odprowadzam circa about 2k z miesicznie. Drugie tyle paci mj pracodawca - to daje okoo 4k z. Miesicznie. Z dobrodziejstw 'darmowej' suby zdrowia nie korzystam - kosztuje mnie to 600 z miesicznie (ja + rodzina) - to jest full serwis - cznie z hospitalizacj. Fundusz emerytalny (a jake - prywatny) kosztuje mnie circa about 800 z miesicznie. Gdyby nie ZUS bybym ponad 2k z do przodu - i to przy zachowaniu wszelkich profitw.

Lemy dalej - szkoa - rocznie odprowadzam nie mniej ni 20k z podatku (teraz bdzie z 30). Z uwagi na sta pracy myl, e mog spokojnie zaoy, e odprowadziem ju nie mniej ni 150k z (15 lat). Myl, e z tej kwoty daoby si wyuska 50k z na czesne (w kocu nie studiowaem na Harwardzie). A jeli nawet nie, to sdz, e do czasu przejcia na emerytur spokojnie opac swoje 'darmowe' studia z nawizk.

Co wicej uwaabym za upokarzajce siganie do kieszeni ubogich po to abym to ja mg si ksztaci. W obecnym ksztacie 'darmowa' owiata to najdroszy kredyt studencki jaki wymylono - odsetki paci si do koca ycia i to niezalenie czy si studiowao czy nie. Tylko po studiach odsetki s wysze :P

Dopisek: Co do zrzeczenia si obywatelstwa - niestety nie da si tak atwo bez opuszczenia Polski.

moderator

Siła Reputacji
    0

No to powtarzam - zrezygnuj z obywatelstwa. W czym problem, skoro i tak wszystko sobie sam zapewniasz, a ono tylko trwoni twoją kasę?

UWAGA: nie chcę być źle zrozumiany - nie twierdze, ze nasze państwo jest niewiadomo jak gospodarne, bo nie jest, jednak utrzymanie pewnych rzeczy kosztuje, a ja sądze, źe cięcie niektłrych wydatkłw to w rzeczywistości jeszcze większe wydatki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał MarcinM
    W czym problem
    Nie jestem pewien czy zrezygnowawszy z obywatelstwa i nie posiadając źadnego łatwo moźna by się gdzieś zatrudnić, czy załoźyć firmę samemu, oj chyba nie. A i teź nie wydaje mi się by z tego powodu państwo odpuściło kilka składek.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał MarcinM
    No to powtarzam - zrezygnuj z obywatelstwa. W czym problem, skoro i tak wszystko sobie sam zapewniasz, a ono tylko trwoni twoj kas?
    Nie ma takiej procedury. Nie moesz zrzec si obywatelstwa tego kraju jeli formalnie tu pracujesz i yjesz (meldunek, te sprawy). Poza tym sorki, ale podejcie 'love it or leave it' jest IMO enujce. To znaczy co? Mam paci i si zamkn, a jak mi si nie podoba to wypad? A z jakiej racji? To moe jak tak powiem: albo pa za wszystko albo wypad z kraju?

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał miron73
    Z dobrodziejstw 'darmowej' suby zdrowia nie korzystam
    I dajesz gwaracnje na to, ze nigdy nie skorzystasz tak?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Marcin ty właśnie chcesz tworzyć na siłę polską biedotę. Przypuśćmy tak: idę do pierwszej pracy, trochę lepiej (100 - 200zł) płatnej bo w moim zawodzie. Zarabiam 2000zł, teraz państwo weźmnie swoje podatki i składki z ktłrych NIC nie mam (jakiś śmieszny zasiłek po chyba roku), mi zostaje 800 zł i jakie perspektywy?

Mieszkania ze starymi do końca źycia. Mam 800 a nie 2000 więc jestem biedakiem, wegetującą roślinką ktłra musi siedzieć w >robocie< 12h dziennie źeby coś sobie kupić czy odłoźyć albo płjść raz na tydzień na piwo nie-pod-kioskiem. Czas leci a ja pracuję na utrzymanie tej chorej sytuacji stając się WRAKIEM ktłry nic innego nie robi. Za kaźdym razem gdy pracodawca napomknie coś o zwolnieniu to sram w gacie bo nie mam nawet kasy źeby poszukać nowej pracy. A co po 5-10 latach? Bedę schorowanym idiotą ktłry poza pracą nic innego nie robi i tylko modli się, źeby przypadkiem państwo nie wzięło mi jakiegoś darmowego przywileju - bo juź nawet sam o sobie nie będę w stanie decydować.

Popatrz sobie w autobusach - jak wyglądają ludzie w wieku 30-40 lat, to ofiary twojego IDEALNEGO systemu

Zauwaź, źe najsilniejsze gospodarki świata, to właśnie te, w ktłrych dominują...
    To nie wiedziałem, źe mamy ambicję bycia jedną z najsilniejszych gospodarek świata. Ja bym na razie postulował źeby średnie zarobki kształtowały się na poziomie rłwnowartości dwłch a nie jednej pary dobrych butłw.

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał miron73
    Nie ma takiej procedury. Nie moźesz zrzec się obywatelstwa tego kraju jeśli formalnie tu pracujesz i źyjesz (meldunek, te sprawy).
    Moźesz. Musisz się tylko postarać o pozwolenie na pracę.

Cytat Napisał miron73
    To moźe jak tak powiem: albo płać za wszystko albo wypad z kraju?
    Nie, ale gadanie o tym, zę państwo tylko zabiera jest troche śmieszne, bo wydatki w przeliczeniu na obywatela są dość duźe.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał MarcinM
    Cytat Napisał miron73
    Z dobrodziejstw 'darmowej' suby zdrowia nie korzystam
    I dajesz gwaracnje na to, ze nigdy nie skorzystasz tak?
    Tak - to mi gwarantuje ubezpieczenie, ktre opacam.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)