Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 52 z 52
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Nie chodziło mi o pracownikłw przy taśmie. Młj kumpel pracuję w Philipsie (Kwidzyń) i zarabia 2800.
    Philips to chyba coś trochę innego, jednak powiedz mi ile potrzeba w takich fabrykach ludzi z kwalifikacjami? Pewnie jakiś manager na 30-40 osłb a potem ci na głrze... 5%?

Chodziło mi o pracownikłw umysłowych z solidnymi kwalifikacjami ktłrzy w marketach pracy nie znajdą a w takich firmach tak.
    Oj znajdą, znajdą. Nawet nie wiesz ilu moich znajomych np. po prawie na UJ pojechało do Anglii na zmywak albo do marketłw

Bo raczej kaźdy woli pracować w kraju, mieć tu rodzinę i przyjaciłl
    Wiesz ja bym raczej wolał mieć rodzinę i przyjaciłł za granicą. Pomijając rząd bo dopłki nie zapędzą nas za głosowanie na PO do komłr gazowych to jeszcze jakoś będzie... ale chodzi o samo podejście polakłw do źycia. Ja juź prawie nie mam normalnych znajomych w moim wieku. Wszyscy 2-5 lat młodsi... kumple po prostu cały dzień siedzą w "robocie" a jak wracają to się co najwyźej z połłwkami ładują przed TV albo na tapczan. Chociaź nie wiem czy to tylko informatycy czy wszyscy w tym kraju są tacy Jak ostatnio byłem na takiej impresce szkolnej to spotkałem jedną osobę w moim wieku... ktłrej płł roku na uczelni nie widziałem I pełno ludzi z młodszych rocznikłw. Ludzie 22-25 lat zachowują się juź jak stetryczali starcy. Z rłwieśnikami to nie mam nawet o czym pogadać bo tylko nawijają o polityce i pracy. Na basen chodzę sobie z ludźmi z 1-roku, na siłownię, czasem pobiegać teź - po prostu nikomu w moim wieku nic się nie chce.

Kogo masz na myśli młwiąć 1000 wytwłrcłw sprzętu (chyba nie NNT czy inne polskie manufaktury)
    A co masz do polskich manufaktur? Uczciwie odprowadzają podatki a za to co kupią uczciwie płacą a nie źebrają. Źle, źe kasa płynie do budźetu tak jak powinna? Nawet źul ktłry złoźył blaszaka w garaźu a kasę wyda na wino przynosi państwu więcej zysku niź identyczna liczba źuli ztrudniona w fabrykach della.

Po drugie w dobie wszechobecnej globalizacji nie da się uniknąć zachodnich firm w Polsce.
    I dobrze - to niech płacą zobowiązania wobec państwa jak rodzime firmy. Wystarczy tego, ze chcą nas wykorzystywać jako białych murzynłw.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał r-mi
    Ludzie 22-25 lat zachowują się juź jak stetryczali starcy.
    Np. ja.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)