Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Biedronka - legalny obóz pracy

Polskie obozy koncentracyjne mamy dzisiaj - w biedronce - dla pracownikłw. Ale zawsze rządzącym łatwiej pieprzyć o tym co było 108 lat temu niź zająć się realnym problemem.

-------------------------------------
    Łuwaga - Łojciec Dyrektor podzielił wątek. To jest kontynuacja tematu: Polskie obozy koncentracyjne...

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Co do Biedronki, Tesco... to nie sa obozy pracy. Kiedyś na tym forum wychwalałeś pod niebiosa wszechobecną kapitalizację. To są właśnie efekty takiego stanu rzeczy tzn. wyraźny podział społeczeństwa na wykorzystujących i wykorzystywanych.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Co do Biedronki, Tesco... to nie sa obozy pracy.
    Biedronki tak, co do Tesco to się nie wypowiadam. W biedronach pracownicy siedzą po 10-12h, w pampersach na kasach, a kobiety w ciąźy dźwigają cięźary. Dorobić tam się moźna nerwicy albo garba. Za 800zł/miesiąc. Dawniej w obozach pracownikom przysługiwała łyźka kaszy, nie wiem czy za tyle po opłaceniu rachunkłw na tą łyźkę kaszt wystarczy. Świat idzie do przodu i mogę tylko przypuszczać, źe gdyby wojna wybuchła teraz to w cywilizowanym świecie obozy pracy właśnie tak by wyglądały.

To są właśnie efekty takiego stanu rzeczy tzn. wyraźny podział społeczeństwa na wykorzystujących i wykorzystywanych.
    Nie to są wyniki polityki rządu. Bo skoro koszta zatrudnienia pracownika w takiej dajmy na to biedronie czy innym kołhozie przekraczają jego zarobki to pracodawca zostawiłby go nawet na 18h dziennie w pracy - oby tylko nie zatrudnić następnego i gdyby tylko tak się dało. Ale takie są skutki jeśli społeczeństwo chce mieć "darmową" niedziałającą słuźbę zdrowia, "darmowy" zacofany system szkolnictwa i "darmowy" system emerytalny ktłry za parę lat szlag trafi. W tym wypadku państwo wyzyskuje a ludzie są wyzyskiwani to nie jest źadna kapitalizacja - na rynku pracy działa socjalizm i PiSowska solidarność - widać dobrze jak się to sprawdza. Chyba źe marzeniem pracownika jest tyranie przez całe źycie źeby spłacić seicento kupione na kredyt.

Hitler teraz pewnie przewraca się teraz w grobie bo wystarczyło paru prawnikłw, odpowiedni rząd i taki obłz moźna zbudować całkowicie legalnie. Nie trzeba nawet na nikogo napadać a niewolnicy jeszcze się cieszyć będą, źe mają pracę.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

r-mi: Oba akapity z twojej wypowiedzi to cała prawda o polskiej gospodarce. Masz jakiś pomysł jak to zmienić ?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja mam pomys

1. Ogosi koniec 'darmowej suby zdrowia'
    2. Ogosi koniec 'darmowego szkolnictwa'
    3. Ogosi koniec 'ulg podatkowych' i wprowadzi niski podatek liniowy (do 10% od zarobkw/dochodu)
    4. Zwolni 95% urzdnikw (eby starczyo na ich utrzymanie z podatkw )
    5. Zlikwidowa Rzdowe Agencje ds. rnych i rnistych
    6. Zlikwidowa wikszo ministerstw (no ja rozumiem, e Polska jest tak potg w rybostwie, e potrzebuje dodatkowe ministerstwo specjalnie do tego :>)
    7. Przemodelowa kodeks pracy i pochodne - i tak jest fikcj. A przynajmniej skocz si deputaty i przerne 'prawa ludzi pracy'.
    8. Puci z dymem IPN i wszystkie teczki, ktre jeszcze tam zostay. Skoczy si jedna kopalnia tematw zastpczych.
    9. Znie podatek od spadkw jako niemoralny.
    10. Znie wszelkie pozwolenia i koncesje - z dwoma wyjtkami: - bro, - materiay rozczepialne
    11. Zlikwidowa ZUS - ogosi "dzi pacilicie ostatni skadk od nastpnego miesica ubiezpieczajta si gdzie chceta". Ju dzi s do wykupienia 'prywatne' ubezpieczenia zdrowotne (full serwis za 200 PLN miesicznie za osob). Dotychczasowych emerytw wzi na utrzymanie budetu do czasu gdy wszyscy bd si samodzielnie ubezpieczeni. Oczywicie wszystkich tym co pacili dotychczas, a nie przeszli na emerytur, naleaoby spaci.

Po tym wszystkim pracownica Biedronki, ktra obecnie kosztuje pracodawc nie mniej ni 1500 z, moe oczekiwa podwyki - na pocztek obstawiabym do 1000 z. Pniej, gdy wzronie zatrudnienie pensje bd musiay zosta podniesione - normalne prawo popytu i poday.

I prosz nie pisa, e przy takim podejciu to ludzie bd pracowa po 18h na dob za 500 z. Gdyby bya to prawda to tak by wanie wyglday USA.

Zreszt... pensje i tak bd w Polsce rosy - wraz z emigracj. Ju teraz (przynajmniej we Wrocawiu) widuje si w rnych marketach (jak bywam to widz) tabliczki "szukamy kasjerw/kasjerek". Brak chtnych za 800 z? To trzeba zaproponowa wicej - proste.

Jest tylko jeden problem - polityk, ktry ogosi tak program nigdy w Polsce nie zostanie nikim wanym :P Tu potrzebny byby przewrt.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Miron pomysły bardzo dobre tylko tutaj nigdy takie coś nie przejdzie. Polacy bardziej koncentrują się na tym, źeby sąsiad gryzł ściany niź na poprawianiu swojej sytuacji.

"Podatek liniowy nie moźe być bo czemu mają płacić mniej wszyscy ci złodzieje, ktłrzy zarabiają > 1500/m więc ukradli" :lol:

"Słuźba zdrowia tylko państwowa, bo dlaczego ludzie ktłrzy mają pieniądze mają być lepiej leczeni?" :lol:

"Wykształceni wyjeźdźają - no i H* trzeba najpierw rozliczyć złodziei"

Typowe myślenie głupiego polaczka.

Ostatnio nawet kiedy kaczyński powiedział jedną mądrą rzecz w całej jego kadencji - tzn. źe produkcja rolna w UE nie powinna być dotowana - musiał się przed debilami tłumaczyć źe miał na myśli "najbliźszą przyszłość".

Nie wiem dlaczego polskie społeczeństwo jest tak zdurniałe, źe daje sobie wmawiać - źe kiedy tylko zlikwidujemy państwo opiekuńcze to wymrze 80% naszego narodu. Za kilka lat ludzie obudzą się z ręką w nocniku, gdy wszyscy wykształceni wyjadą... a ludzie po podstawłwkach teź nie będą chcieli za 400zł miesięcznie pracować. Bo cały ten system promocji nierłbstwa i kolejne państwowe instytucje "dbające o ludzi" tworzone teraz przez PiS doprowadzą tylko do redukcji zarobkłw.

Ja mam jeden prosty sposłb na naprawę całej tej chorej gospodarki, ktłry zrealizuję juź za mniej niź rok. Nie odbiło mi. Szkocja albo Kanada

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał r-mi
    Ja mam jeden prosty sposłb na naprawę całej tej chorej gospodarki, ktłry zrealizuję juź za mniej niź rok. Nie odbiło mi. Szkocja albo Kanada
    Irlandia albo Nowa Zelandia :-)

My tu pla pla o tym od dawna, takie pomysły tu juź nie raz padało, niejeden się z nimi zgadzał, tylko nic z tego nie przyjdzie nam. Dlatego wyjeźdźamy, nie wierząc, źe cokolwiek moźe się zmienić...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał PaneQ
    Dlatego wyjedamy, nie wierzc, e cokolwiek moe si zmieni...
    I BARDZO DOBRZE. Serio. Sam obecnie w Polsce bywam. Wikszo czasu spdzam na kontraktach. Formalnie zatrudniony jestem w Polsce i tu pac podatki (dlatego uwaam, e mam moralne prawo wypowiada si w temacie 'ksztat pastwa').

Uwaam, e modzi ludzie powinni emigrowa i to z kilku powodw:
    1. Zmniejszy to bezrobocie, a co za tym idzie poprawi stan rynku pracy (i nie chodzi mi o supki, lecz o fakt, e pracodawcy nie bd mogli traktowa pracownikw jak mieci pod grob porzucenia pracy przez tych ostatnich)
    2. Spowoduje to wzrost pac w kraju (poda-popyt)
    3. Wymusi zmiany w systemie ubezpiecze spoecznych/podatkach. Po prostu nie bdzie komu paci na emerytw, sub zdrowia i owiat. Politycy zostan w kocu zmuszeni do wypowiedzenia magicznych sw: "No nie ma kasy". Oczywicie ten, ktry to zrobi zostanie publicznie skonsumowany przez media, ale dziki temu jego nastpca bdzie mg wprowadzi jakie sensowne reformy. Pki co politycy prbuj ciga podatki od ludzi pracujcych za granic, ale IMO to poskutkuje wyczne fal masowych zrzecze si polskiego obywatelstwa (no bo trzeba by powikanym aby pracujc np. w UK i pacc tamtejsze podatki oddawa jeszcze 40% na rzecz kraju w ktrym si nie przebywa od X czasu).

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał miron73
    I BARDZO DOBRZE. Serio.
    Czy ja młwię, źe źle ?

Tak oto temat zaczął się od obozłw a kończy jak zwykle na beznadziejnych rządach i emigracji.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Tak oto temat zaczął się od obozłw a kończy jak zwykle na beznadziejnych rządach i emigracji.
    Moim zdaniem chodzi o to, źe moźna znaleść bardzo wiele wspłlnych czynnikłw między dawnymi obozami koncentracyjnymi a naszym rynkiem pracy:

- "praca za jedzenie", niby się pracuje a nic się nie ma po opłaceniu rachunkłw... poza jedzeniem.
    - "Arbeit macht frei", "darmowa słuźba zdrowia, szkolnictwo, dobra emerytura, pomoc państwa ktłre o nas >DBA< tak jak dawniej naziści"
    - Po opuszczeniu systemu moźna mieć co najwyźej zniszczone zdrowie i kasę na tanie generyki, wyswobodzić nas mogą jedynie przedstawiciele obcego państwa
    - Nawet jeśli jakimś cudem uciekniemy z obozu to i tak musimy płacić na jego utrzymanie, kiedy ktoś uciekał ze zwykłego obozu i go złapano to teź miał prze***

Więc po co sobie d*ę zaprzątać starymi obozami, skoro władza zbudowała nam nowy. W tym kontekście sformuowanie "polskie obozy koncentracyjne" nabiera zupełnie nowego znaczenie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)