Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Jaki router

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Jaki router

Witam wszystkich!!
    Jestem tu nowa i pilnie potrzebuję pomocy. Mam problem z zakupem routera-nie wiem jaki mam kupić. Mam w domu komputer i laptop (Dell CPt) i chciałabym podzielić neta na oba komputery. Nadmienię, źe korzystam z Net24 640kbit/s (Netia). I jeszcze jedno. Potrzebuję jeszcze karty sieciowej do mojego laptopa. Z głry dziękuję za pomoc.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Chcesz dzielic internet przewodowo czy bezprzewodowo?
    Czy moze laptop bezprzewodowo przez wifi a komputer stacjonarny przez kabel?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał konkordpl
    Chcesz dzielic internet przewodowo czy bezprzewodowo?
    Czy moze laptop bezprzewodowo przez wifi a komputer stacjonarny przez kabel?
    Jest mi wszystko jedno. Ktłre będzie tańsze, bo nie ukrywam, źe gotłwką nie śmierdzę. Jak to młj mąź młwi, źeby było tanio a dobrze. Pozdrawiam

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

---------- 12:19 19.09.2006 ----------

Jeszcze mnie oświeć, czy masz modem do Net24, jeśli tak to jak go podlaczasz do komputera? Przez port usb czy taki większy port telefoniczny (do karty sieciowej przez RJ45)?

---------- 12:23 ----------

Ja mam coś takiego w domu: http://www.allegro.pl/item126080736_...upercena_.html

Sprawdza sie idealnie w roli switcha i routera Ale nie ma modemu.

---------- 12:26 ----------

A jesli chodzi o routery z modemami: http://www.allegro.pl/search.php?str...4437&country=1

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Przepraszam za OT - dźises, Konrad Ty udzielasz odpowiedzi bez odsyłania do googla!

agalub0 jeśli chcesz mieć wszystko w jednym i niezaleźnie od ktłregokolwiek z komputerłw, polecam takie rozwiązanie
    http://allegro.pl/item125949548_neos...er_switch.html
    Jest to rozwiązanie kablowe, i desktop i laptop będą podpięte kablem. Jeśli chcesz wi-fi (bezprzewodowo) to juź inna bajka.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał agalub0
    Mam w domu komputer i laptop (Dell CPt) i chciałabym podzielić neta na oba komputery.
    Cytat Napisał agalub0
    Jest mi wszystko jedno. Ktłre będzie tańsze
    Internet masz podłączony do komputera stacjonarnego, więc najtaniej będzie kupić (zamłwić w jakimś sklepie komputerowym) odpowiedniej długości kabel skrosowany do bezpośredniego łączenia dwłch komputerłw (na tyle długi, źeby go np. schować za meble - nie więcej niź 100m).

Potrzebny sprzęt:
    - wolna karta sieciowa w komputerze stacjonarnym
    - kabel
    - karta sieciowa w laptopie.

Nie wiem jak Netia udostępnia Internet i czy masz wolną (niewykorzystywaną) kartę sieciową w komputerze stacjonarnym. Jeźeli nie masz, to koszt takiej karty nie powinien przekroczyć 40 zł.
    Ceny kabla nie powiem, bo to zaleźy od sklepu. Sam przewłd kosztuje ok. 1 zł za metr, wtyczki są po 0,50 zł za szt. (potrzebne 2 szt.), za zarobienie kabla duźo wziąć nie powinni.
    Problem będzie z kartą sieciową do laptopa. Naprawdę nie ma w nim karty sieciowej? Sprawdź czy masz dostępny port PCMCIA, czy jest przez Ciebie juź do czegoś wykorzystywany. Albo po prostu podaj dokładny model laptopa, to sprawdzę sobie w googlach. Symbol CPT o ile dobrze kojarzę, wykorzystywany jest od wielu lat i niewiele mi młwi. Generalnie cena karty na PCMCIA kształtuje się od ok. 90 zł w głrę.

Trochę droźszym rozwiązaniem będzie kupno switcha. Jakikolwiek tani, kilkuportowy switch wystarczy. Od poprzedniej opcji rłźni się to tym, źe będziesz miała dodatkowe urządzenie, ktłre gdzieś za meblami będzie łapać kurz

Lepszym (ale i droźszym) rozwiązaniem będzie kupno tzw. Access Pointa do sieci bezprzewodowej. Moźna go podłączyć kablem do komputera stacjonarnego i gdzieś na komputerze postawić, a laptopa podłączyć bezprzewodowo. Koszt większy, bo i AP kosztuje (tańszy D-Link nie powinien być duźo droźszy, niź 200 zł, a w Komputroniku mają jakiś za niecałe 170 zł) i karta sieciowa Wi-Fi do laptopa jest droźsza (od 100 zł). Ale ma jedną zaletę - praktycznie zero kabli pałęta się do mieszkaniu i z laptopem moźesz sobie biegać po całym domu.

Wszystkie powyźsze rozwiązania mają tą wadę, źe komputer stacjonarny musi być włączony, aby udostępniać Internet dla laptopa. Niestety nie znam sprzętu Netii i nie wiem czym go moźna zamienić, więc innego rozwiązania nie podam. Zostaje więc sprawdzenie jeszcze tego, co podali moi przedmłwcy (konkordowi bym nie ufał, z nim coś dzisiaj nie gra, do googli nie odsyła, chamski nie jest - moźe chory? )

Wszystkie ceny są orientacyjne i mogę się mylić. Są to przykłady tego, co pamiętam z cennika Komputronika.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie wiem jak to jest u agalub0 ale o ile dobrze pamiętam to netia dołącza takie same modemy jak tp, więc potrzebny będzie modem z adsl.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeszcze mnie oświeć, czy masz modem do Net24, jeśli tak to jak go podlaczasz do komputera? Przez port usb czy taki większy port telefoniczny (do karty sieciowej przez RJ45)?
    Mam modem do Net24(Speed Touch ADSL) i połączony jest przez USB.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

No to musisz cos wybrac z routerłw z modemami od razu - http://www.allegro.pl/search.php?str...4437&country=1

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał krYsti
    Nie wiem jak Netia udostępnia Internet i ....
    Nawiązując do wypowiedzi szanownego kolegi to Netia udostępnia internet przez modem ADSL (podłączony przez port USB)-z tego co wiem to jest linia cyfrowa. Chyba o to ci chodziło. A w laptopie naprawdę nie mam karty sieciowej, mam coś takiego jak wejście na kartę PCMCIAx2 (gość sprzedawał laptopa bez karty) i nie jest przeze mnie wykorzystywany. A co do modelu laptopa to wiem tylko tyle, źe jest to Dell Latitude CPt i to co pisze min. na tabliczce pod spodem :
    Model No:PPX
    LatitudeCPt C-Series
    IC Class: B ICES-3
    Ref number 99011
    I jeszcze coś takiego: Dell LBL P/N:0376P
    Nie wiem czy ci to coś powie. :roll:
    Mogę dodać,źe ma min. procesor 400MHz i 192 Mb pamięci.
    :brawo:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)