Ściąganie filmow....
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Ściąganie filmow....

Witam wszystkich!
    Chcialbym sie zasiegnac jezyka (moze kto wie) czy sciaganie filmow z sieci jest legalne?
    Oczywiscie mowie o uzytku wylacnzie domowym np ktos chce sciagnac, obejrzec i sobie np nagrac na cd. Jestem po prostu ciekaw jak to jest uregulowane prawnie.
    Sam nie sciagam jakos - osttanio tyle filmow sie pojawia w tych babskich gazetach ze szok ale jestem ciekaw jak to wyglada?

Druga sprawa : ktos kupi sobie legalnie np mp3 w jakims sklep on-line. Pozniej np przyjda panowie lub tez cos w tym stylu i jak ten ktos udowodni ze legalnie zakupil ? Czy mp3 to legalny format sam w sobie czy co ?

i jeszcze cos: czy nagrywanie filmow z telewizji jest legalne?
    Czy nagrywanie do mp3 muzy z radia jest legalne?

I wreszcie: wypozyczy gosc sobie dvd z wypozyczalni - czy ma prawo film skopiowac do wlasnego uzytku ?

Jak ktos odpowie na te pytanie bedzie geniuszem )))))))))))))))))))

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Irek - co do legalności mp3 ściągniętych z jakichś sklepów z muzyką - podejrzewam, że wybroniłbyś się SMS`em lub wyciągiem z konta banowego. Co do reszty - to jest neilegalne. Czyżbym był geniuszem? ;-)

Anonymous
    Gość

No własnie sie nie zgadzam.
    Wiem ze w jakims stopniu uzytek domowy jest dozwolony dlatego chce odpwoiedzi opartej na prawie
    Co do nagrywania filmow z tv z tego co wiem to jest to legalne.
    Czy ktos moglby sie wypowiedziec poslugujac sie prawem ?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Sciaganie filmow...

A czym sie podpierales udzielajac tej odpowiedzi Nimitz?
    Mi chodzi o podstawy prawne. Co mowie o tym prawo.

Z tego co wiem nagrywanie filmow z tv dla wlasnego domowego uzytku JEST legalne.

Czy moglby ktos sie wypowiedziec na ten temat podpierajac sie prawem polskim?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Irek - prawnik udzieli Ci takich informacji w mig... Raptem za min. 50 zł
    Ja prawnikiem nie jestem więc nie mam nic na poparcie. Mówie co myśle i co mi się wydaje. Wiem, że Artur dobrze się w prawie obraca. Może jego zapytaj.

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Odnonie mp3:
    Cytat Napisał ukasz Stawiarski w Serwisie Hoga.pl wykorzystujc fragmenty artykuu Stanisawa M. Stanucha 'Dwik spakowany'
    W Polsce istnieje przewiadczenie, e wasno intelektualn (muzyka z kaset magnetofonowych, z pyt CD, MP3, filmy DVD, wideo) mona ukra bez adnych konsekwencji. Wspwinnymi tego stanu s w duym stopniu producenci, ktrzy daj za swoje produkty kwot niewspmiernie wysokich do kosztw produkcji. Zakup kilku pyt CD z muzyk co miesic jest luksusem, na ktry mog pozwoli sobie tylko nieliczni. Te ograniczenia sprzyjay rozwojowi piractwa fonograficznego. Potrzeby konsumentw rosy, a wczesna technologia uniemoliwiaa zapisywaniu oszczdnie dwiku (pyta CD wystarcza zaledwie na godzin muzyki). Pojawi si Internet i wraz z nim problem przesyania, czy cigania plikw muzycznych. Te wszystkie problemy mia rozwiza format MP3, ktry jest do dzi najpopularniejszym, powszechnym standardem w tej dziedzinie. Zdoby on tak ogromn popularno, e sta si rzeczywistym zagroeniem dla wielkich producentw nagra muzycznych. Jednak wraz z pojawieniem si formatu mp3 pojawi si problem legalnoci jego wykorzystania.

FORMAT MP3 - CO NAM WOLNO ?

Zmiana posiadanych pyt na format MP3 jest jak najbardziej legalna, pod warunkiem, e robimy to wycznie na wasny uytek. Obecnie coraz czciej suchamy muzyki wprost z komputera zapisujc swoj pytotek na twardym dysku. Posiadacz kolekcji moe stworzy dowoln licz tzn. playlist, a posiadacze nagrywarek CD-RW nie rzadko nagrywaj swoje skadanki na pyty CD. Dopki odtwarza je w domu i nie udostpnia osobom trzecim – jest to jak najbardziej legalna praktyka i posiadacze potnych kolekcji muzyki w formacie mp3 mog spa spokojnie. Problem zaczyna si wwczas, gdy taki „kolekcjoner” zamierza zarabia na swoich muzycznych zasobach. Przestpstwem jest zarwno kopiowanie plikw mp3, jak i udostpnianie ich w internecie albo na kompaktach nagranych utworw w celach zarobkowych. Tak dziaalno okrela si potocznie mianem piractwa komputerowego, czy fonograficznego.

FORMAT MP3 - JAKA PRZED NIM PRZYSZO ?

Przynajmniej na razie muzyk w formacie mp3 odtwarzamy na komputerach. Naley jednak pamita, e coraz szybciej rozwija si rynek odtwarzaczy MP3, czyli niewielkich przenonych urzdze wyposaonych w pami, do ktrej mona przegra piosenki zapisane w tym coraz bardziej popularnym formacie. Na razie takie urzdzenia maj zbyt mao pamici, aby mona w nich umieci wiksz liczb utworw. Przemys ten jednak rozwija si tak byskawicznie, e wci atakuje potencjalnych klientw coraz to bardziej zadziwiajcymi nowinkami technicznymi (m.in. coraz pojemniejsz pamici odtwarzaczy). Ta tendencja nie tylko bdzie si utrzymywa, ale wkrtce rozpocznie si prawdziwy boom na te urzdzenia. W tej perspektywie utrzymanie w ryzach prawa kwestii rozpowszechniania plikw mp3 jest skazana na niepowodzenie i zapewne w niedugim czasie przepisy prawa regulujce porednio spraw formatu mp3 zostan znowelizowane i dostosowane nie tylko do potrzeb rozwoju tej formy nonika informacji (ktry doceni zarwno artyci (np.: zesp Kult ju wydaje swoj muzyk na krkach w formacie mp3) jak i przemys fonograficzny, ale rwnie do potrzeb nas – klientw - osb najbardziej tym zainteresowanych. Najwikszym problemem i jednoczenie przeszkod w legalizacji handlu muzyk w formacie mp3 jest kwestia wynagrodzenia dla artystw i przemysu fonograficznego za ich twrczo i prac. Ale wkrtce i ten problem zostanie rozwizany...

CZYBY TO POCZTEK ERY MP3 ?

Rynek mp3 w Polsce rozwija si w duym tempie. Co smy obywatel naszego kraju jest zdania, e wkrtce zmieni si sposb w jaki suchamy muzyki. Format mp3 nie tylko fascynuje nas z powodu rozmiarw, ale przede wszystkim dlatego, i pliki z piosenkami dostpne s niemal za darmo w Internecie. Wikszo internatw ma jednak wiadomo, e ta muzyka jest wynikiem olbrzymiego nakadu pracy artystw, producentw, technikw i sztabu innych osb. 30% Polakw jest gotowych zapaci za dostp do muzyki cyfrowej, 11 % zapaci za moliwo cignicia pojedynczych plikw albo caych albumw, dua cz jest skonna "wypoycza" za opat utwory na pewien okres czasu, paci niewielkie sumy za odsuchiwanie utworw, czy prenumerowanie (moliwo odsuchiwania utworw bez koniecznoci ich zakupu). Jeeli te zapowiedzi stan si rzeczywistoci format mp3 nie tylko zdominuje przemys muzyczny, ale stanie si symbolem koca ery kompaktw.
    Ponadto polecam jeszcze dwa linki:
    http://www.prawnik.net.pl/pwi/faq2.htm
    http://grafik.dva.pl/index.php?dzial=prawo

ycz miej lektury.
    Pozdrawiam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Sciaganie filmow...

No i prosze - to jest odpowiedz !

Ale to tylko odpwoiedz o mp3 a ja ponawiam swoje pytania :P :

1) czy mozna nagrywac filmy z tv do domwoego uzytku ?
    2) jesli ktos sciagnie film z netu i sobie go nagra do celow nie zarobkowych i nie ebdzie nigdzie udostepnial to lamie prawo czy jest ok ?
    3) czy z wypozyczalni mozna wypozyczyc film i go przegrac?

taaa zadalem Wam klina co ?:P

Weblion - You Rule man

A cały Di Uwielbiam jest Boski Tak trzymac dalej chlopaki!!!!

PS. Czy Polska-na-celowniku.pl to nie jest zadna sciema? Czy to prawidzwa legalnie dzialajaca firma? (Di opisal ich nie dawno).

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Re: Sciaganie filmow...

Cytat Napisał Centauris
    1) czy mozna nagrywac filmy z tv do domwoego uzytku ?
    2) jesli ktos sciagnie film z netu i sobie go nagra do celow nie zarobkowych i nie ebdzie nigdzie udostepnial to lamie prawo czy jest ok ?
    3) czy z wypozyczalni mozna wypozyczyc film i go przegrac?
    Odpowiedź na pozostałe znajdziesz o ile się nie mylę w linkach, które Ci podałem.

ad 1. Tak
    ad 2. Muszę jeszcze sprawdzić (kopiowanie i udostępnianie jest zabronione)
    ad 3. Nie - na każdej kopii i na samym nośniku jest adnotacja/plansza zawiadamiająca, iż kopiowanie jest zabronione.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To wygląda chyba tak, możesz ściągnąć, obejrzeć i przed upływem 24h usunąć.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To z 24h to bzdura, poza tym jeśli się nigdzie nie udostępniło to wolno posiadać na dysku film oraz muzykę (programów to nie dotyczy). Haczyk w tym, że nie wolno nikomu udostępnić, więc pewnie p2p odpada w tym wypadku.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia