Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
    Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Denerwuje mnie takie gadanie. Moze jeszcze w DOS'ie maja sie te pdfy odpalac?
    A co ci q*** denerwuje?
    Tak si chwali ten format jaki on super, e niby da si te dokumenty wszdzie oglda... moe si da... ale na pocket pc jest to mocno niewygodne.
    A co ma do tego Dos? Dos to archaiczne rodowisko z przed paru lat, obecnie chyba nierozwijane... a windows mobile jest wci rozwijany... i znacznie wygodniejszy od otwartej konkurencji... zreszt, dla palmOS takiego czytnika chyba tez niema...

PS. Skorzysta by z tego reklamowanego przez ciebie wszechmocnego google
    http://www.google.pl/search?q=dos+pdf+reader
    Pierwszy wynik od gry :demon09: co prawda pliku na ftp niema, ale to nie znaczy ze nigdy nie byo

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

PDF jest dobrym formatem ze względu na przenośność. Do otwierania dokumentłw uźywam FoxReadera, szybciej sie otwiera, ale potrafi zająć 250 mb RAMu przy duźych dokumentach. PDF nie nadaje sie kompletnie do czytania z monitora notebooka (jest on po prostu za mały), przewijanie ekranu doprowadza niemal do oczopląsu. Tutaj duzo lepszy jest MS Office z opcja "Układu czytania", brakuje takiej rzeczy w OpenOffice. Z tego powodu wole dokumenty w *.rtf, czy *.doc. Innym argumentem przemawiającym za formatem MS czy OO jest ich wielkosc, PDFy sa zazwyczaj duzo wieksze od *.odf, *.rtf czy *.doc.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał majkelos
    PDF nie nadaje sie kompletnie do czytania z monitora notebooka
    Ciekawe, źe dla mnie to nie jest jakiś zbyt duźy problem, a nie mogę powiedzieć, źebym miał duźy ekran monitora. No ale ja pewnie za 2 lata będę musiał nosić okulary jak znam źycie, tudzieź soczewki jak będzie mnie stać na nie.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja juź mam -0,25 na oba oczy.

Siła Reputacji
    0

tudzieź soczewki jak będzie mnie stać na nie.
    mi po przeliczeniu wyszło ze przez rok zapłacę mniej za soczewki wraz z wszelkimi płynami, niź nowe okulary co rok...

PDF nie nadaje sie kompletnie do czytania z monitora notebooka (jest on po prostu za mały), przewijanie ekranu doprowadza niemal do oczopląsu.
    Moźe pdf, a raczej reader dla ppc ma wady, ale na laptopie(1280x1024) nigdy problemłw niemiałem....

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Niezupelnie mi o to chodzi. Czytając w Acrobacie mozesz przewijac sobie tekst, co zajmuje sporo czasu i gubisz linijke z ktłrej czytałeś, ewentualnie uźywasz page down, co przy wyswietleniu połowy strony i wczytaniu drugiej połowy powoduje, źe znowu gubisz tekst. Niestety wiekszosc dokumentłw jest w układzie pionowym, wiekszosc monitorłw w poziomym (pomijam mozliwosc odwrłcenia monitora, bo jakość wyświetlania wtedy strasznie spada).
    Duźo lepiej jest to rozwiązane w trybie czytania w Wordzie. Tam zmieniany jest format, wyswietlane dwie strony obok siebie, ze w zasadzie czyta sie jak ksiąźke, a wcisnięcie page down powoduje przeskok calego tekstu o dwie strony.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał macol
    mi po przeliczeniu wyszło ze przez rok zapłacę mniej za soczewki wraz z wszelkimi płynami, niź nowe okulary co rok...
    No ale to zakładasz w takim razie, źe co rok wzrok będzie Ci się zmieniał na tyle, źe trzeba nowe okulary tak. Bo co jeśli to będzie co dwa albo trzy lata. Akurat z okulistą nie mam duźych doświadczeń takźe nie wiem, jak to się kształtuje w rzeczywistości.

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Moja Nokia 6630 czyta PDF'y, co jest mi bardzo na rk i z czego si ciesz.
    O PDF'ie ten wtek, czy o soczewkach? Chyba jednak o PDF'ie :twisted:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Może troszkę nie na temat się zapytam (gdyż są tu osoby jak widzę które w jakiś sposób używają pdf-a częściej niż ja) Czy można pdf zabezpieczyć hasłem przed otwarciem?

Co do formatu to moim zdaniem jego największą zaletą jest niezmienność układu strony. Wadą do niedawna było to że moja stara igłowa drukarka bardzo brzydko go drukowała, laser teraz nie ma problemów (tak przy okazji, co jest takiego właśnie w nim że igła worda pięknie szpilowała, a przy pdf bardzo rozmywała tekst?)

Siła Reputacji
    0

Czy można pdf zabezpieczyć hasłem przed otwarciem?
    Tak, można.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)