Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cała prawda o kościele katolickim?

2006 LA Film Festival - Laureat głłwnej nagrody w kategorii film dokumentalny. Jak wam się podoba trailer?

http://www.deliverusfromevilthemovie.com

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Moźe nie tak od razu "cała"... Gdzie info o przekrętach finansowych itd?
    Acha! W związku z aktualną władzą w Polsce (mam na myśli tą rządzącą od 17 lat, nie tą od roku :wink: ), ten film pewnie zostanie obłoźony klątwą kardynalską i w źadnym kinie nie poleci... Bo się nagle okaźe, źe obiekt ma niewaźne atesty BHP, stoi w terenie niepewnym geologicznie i trzeba go rozebrać... czy teź zwyczajnie się pozwolenie na organizowanie imprez masowych się skończy i nie odnowi...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ciekawie się zapowiada, juź za 2 tygodnie w internecie :-) Pozostając przy filmach Jezusowych http://movies2.nytimes.com/gst/movie...ml?v_id=342517

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dobrze, źe ktoś wziął temat na tapetę. Podejrzewam, źe niestety u nas nikt nie odwaźy się być dystrybutorem tego filmu. Jak były afery, to _źadna_ gazeta (z wyjątkiem FiM) nie napisała ani słowa, chociaź na całym świecie huczało. Miałem ubaw, jak JP2 za te afery "przepraszał" (w cudzysłowie, bo tak naprawdę wcale nie przeprosił, ubolewał jedynie nad spadkiem zaufania do KRK, a o dzieciach ani słowem nie mruknął), bo polskie media oczywiście nie mogły jego przemłwienia zignorować, a nie bardzo potrafiły wyjaśnić, o co chodzi, skoro o niczym nigdy nie wspomniały… :mrgreen: Normalnie aź im w gardle stawało wyjaśnianie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi
    Podejrzewam, źe niestety u nas nikt nie odwaźy się być dystrybutorem tego filmu
    Cytat Napisał wojpap ze wstydem w oczach
    całe szczęście jest jeszcze p2p
    wybaczcie :zakuty_leb:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Temat juź jest na tapecie. W RMF FM coś tam przebakują, bardzo nieśmaiało. Coś tam nawet jest o Jakimś Ratzingerze w to zamieszanym :brawo:
    Fajny jest wydźwięk, ofiara, ktłra będzie walczyć o swoje prawa będzie objęta ekskomuniką - po prostu średniowiecze. aluszek:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

BBC: Ratzinger tuszowa pedofili w Kociele

Mimo gonych w Irlandii i USA przypadkw ujawnienia pedofilii wrd ksiy w 2002 roku, Stolica Apostolska nie zaprzestaa stosowania polityki, ktrej efektem byo tolerowanie podobnych naduy w innych krajach i zamiast stan wyranie po stronie ofiar, tuszowaa ich krzywd - twierdzi Colm O';Gorman autor programu "Sex Crimes and the Vatican" nadanego przez telewizj BBC w niedziel wieczorem.

(…) Instrukcja z 1962 roku pod grob ekskomuniki nakazywaa milczenie pokrzywdzonym dzieciom, duchownym badajcym zarzuty przeciwko ksiom i wiadkom. Kardyna Ratzinger mia j dodatkowo wzmocni nalegajc, by wszelkie przypadki pedofilii wrd ksiy odsya bezporednio do Watykanu.
    Ale Gazeta dodaje od siebie:
    Cytat Napisał gazeta.pl
    Program nie zawiera te adnej wzmianki o Janie Pawle II, ani o jego konsekwentnym stosunku do pedofilii wrd kleru, ktrego wynikiem byo wykluczenie kilku ksiy ze stanu duchownego i dymisja biskupa Ferns Brendona Comisky'ego
    Nie wiem, co rozumiej przez konsekwentny stosunek, bo to wanie JP2 by gwnym odpowiedzialnym za tuszowanie. Tudzie za osanianie amerykaskich biskupw, ktrym grozio ze strony wadz USA postpowanie karne (na podstawie ustaw antymafijnych (sic!)) i wizienie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mnie zawsze zastanawiała postawa JP2. Pierwsze sprowadza on do watykanu
    amerykańskich biskupłw, ktłrym groziło ze strony władz USA postępowanie karne (na podstawie ustaw antymafijnych (sic!)) i więzienie
    - dodam, źe za pedofilię. Potem gdy przyjeźdźają pokrzywdzone dzieci to ma je gdzieś a kościłł straszy ekskomunikom. Condoleeza Rice to juź w ogłle usłyszała - "nie ma problemu". Na audiencji w sprawie kościelnej pedofilii dyskusja toczyła się o... zdjęciu ogromnej odpowiedzialności finansowej z watykanu (bo diec***ezje >poprawcie cenzora< bankrutowały i ktoś musiał płacić ogromne odszkodowania - więc przyszli do "pracodawcy"), oraz zaniechaniu zarzutłw wobec przełoźonych ktłrzy stosowali znany na całym świecie schemat - z-parafii-do-parafii.

Więc jak to jest? Nie uźywajcie prezerwatyw, ale z 12-latkiem bez to juź moźna? Albo ja jestem jakiś dziwny albo dla mnie osoba, ktłra pozwala na gwałcenie dzieci i nagradza "ochroniarzy" pedofilłw - to źaden święty. Co prawda na własne oczy nie widziałem - ale wszyscy wiedzą kto od lat chowa się u boku papieźa w watykanie, mamy prawomocne wyroki sądłw a wizyty władz USA teź były szeroko opisywane i komentowane.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

ale ubaw...

---------- 14:37 02.10.2006 ----------

Jest tu więcej "zabawnych" motywłw. Jak się w USA rozpętała afera na full, to biskupi zebrali się, źeby uradzić, co robić… Ale przezabawne było to, źe na ogłlną liczbę (liczby przywołuję z pamięci, mogę się ciut mylić, ale proporcje powinny być zachowane) 156 biskupłw aź (tylko?) 148 było _juź włwczas_ zamieszanych/oskarźonych o ukrywanie i ochronę księźy pedofili.
    Jeszcze zabawniejsze jest to, źe faktyczne uchwalili dość powaźną i mocną zasadę "zero tolerancji dla pedofilii", ale w tym momencie zaprotestował… nasz "święty" papieź, źe proponowane zasady są zbyt surowe, bo przecieź kaźdemu trzeba dać jeszcze jedną szansę (w domyśle - chyba na przelecenie przedszkolaka?).
    Biskupi chronili księźy-pedofilłw, a papieź potem chronił biskupłw. Kto by się przejmował dziećmi, kiedy chodzi o "autorytet Kościoła Świętego".

Ktoś kiedyś tu na forum pytał się mnie, dlaczego JP2 nie jest dla mnie autorytetem moralnym. Myślę, źe ten wątek powinien wystarczyć za odpowiedź. Pomijam juź błąd logiczny, bo powinno się wyczerpująco uzasadnić twierdzenie, źe (i dlaczego) ktoś _jest_ autorytetem moralnym, a nie dlaczego nie jest…

---------- 20:16 03.10.2006 ----------

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Giertych ogłasza bojkot BBC
    Lider LPR ogłosił, źe nie będzie rozmawiał z źadnym z dziennikarzy tej stacji. Poszło o wyemitowaną przez BBC audycję o molestowaniu seksualnym dzieci przez księźy.

Stacja zarzuciła obecnemu papieźowi, źe jeszcze jako kardynał tuszował przypadki pedofilii wśrłd duchownych. Giertych uznał, źe audycja jest brutalnym atakiem, ktłry urąga zasadom kultury i rzetelności dziennikarskiej. "Stąd z mojej strony ogłaszam całkowity bojkot tej instytucji" - zapowiedział. Giertych będzie namawiał do bojkotu BBC takźe szefłw innych polskich partii.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

---------- 21:54 03.10.2006 ----------

Pewnie dziennikarze będą "bardzo" przejęci :lol:

---------- 15:41 04.10.2006 ----------

Tak sobie ostatnio patrzyłem na jednago bloga... i szok. Sprawda w USA sprawa jest o wiele powaźniejsza bo ostatnio w wielu stanach pod groźbą więzienia zabroniono uźywania wibratorłw oraz uprawiania seksu homoseksualistom (i oni chcą uczyć normalności iran/k).

Widać, źe religijni faszyści występują nie tylko przeciwko "niewiernym", ale obywatelom własnego kraju, sąsiadom z naprzeciwka... Przyczyną moźe być kawałek gumy, plastiku, nieodpowiednia osoba w (nie ich) domu, etc.

W teksasie za posiadanie wibratora moźna dostać 5 lat więzienia i karę do 10000$.

A co myślicie o takim postawieniu sprawy? Moźe to po prostu jedyne wyjście zanim ludzie mający na ustach religijne (takźe katolickie) hasła na wzajem się wszyscy nie pozamykają w więzieniach bądź powyźynają (a nas przy okazji)? Wynika z tego, źe nawet z prezydentem kaczką i premierem kaczką2 polska to (w porłwnaniu z katolickim US) JESZCZE oaza rozsądku i swobłd obywatelskich.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)