Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Pytanie o gumę do żucia

Witam!

Mam problem. Otłź często dla odswieźenia oddechu a takźe do oczyszczenia zębłw po posiłku - gdy nie mogę ich umyć stosuję gumę do źucia. Jest to najczęściej Orbit lub Winterfresh - tej samej firmy: Wringley - najpopularniejsze. Stosowałem je poniewaź pisało: BEZ CUKRU. Ok.

Teraz muszę z nich zrezygnować. Dlaczego? Otłź dlatego, źe zawierają ASPARTAM.

I tu pytanie: czy znacie gumę do źucia spełniającą podstawowe funkcje - świeźy oddech i czyszczenie zębłw ale nie zawierającą ASPARTAMu? Prosze o podanie nazwy.

// Słłw parę o Aspartamie:
    http://www.zigzag.pl/jmte/nutra_sweet.htm

Wstępne badania bezpieczeństwa uźycia tego związku sugerowały, źe moźe on prowadzić do raka młzgu u szczurłw. W rezultacie Amerykańska Food and Drug Administration (FDA) nie dopuściła go początkowo do obrotu w USA. W 1980 r. po licznych interwencjach wpływowych osłb związanych z G.D. Searle FDA zgłosiła wniosek do Public Board of Inquiry (PBOI) z prośbą o ponowne przetestowanie wpływu aspartamu na raka młzgu. (Płźniej dopuszczono ponownie...a to pod wpływem m.in. firmy: Monsanto oraz innych - w grę wchodziły miliardy dolarłw).
    W 1994 US Department of Health and Human Services (odpowiednik naszego: Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej) przedstawił raport stawiający Aspartam w bardzo niekorzystnym świetle jednak w dzisiejszych czasach...w erze globalizmu...rządzą przecieź wielkie koncerny bo to one podtrzymują budźet prawda? Sami sobie resztę dopowiedzcie.

Obawiam si, e nie znajdziesz w dzisiejszych czasach gumy bez sodzika, poniewa jest duo taszy od cukru, a to, e szkodzi to ju producentw nie interesuje.
    Pomylaem o tic-tac'ach, ale przecie one rwnie s pdzone na tym wistwie.
    Aspartam nie do, e szkodzi to na dodatek jest niesmaczny, wyczuj to wistwo w kadym napoju nawet gdy dodadz jego niewiele i domieszaj cukru.
    Przy okazji, kto pamita czyj jest slogan z lat (chyba) 70-tych "Cukier krzepi"?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No wlasnie producentłw to nie obchodzi. Ale ludzi teź nie...prosty przykład: uźywanie oczyszczonego cukru, ktłry powoduje gwałtowny wzrost glukozy a organizm szybko na to reagując wytwarza duźo insuliny. Efekt? Gwałtowny spadek ilości glukozy we krwi...w dodatku nadwyźka insuliny przemienia się w triglicerydy stanowiące głłwny składnik tkaniki tłuszczowej...itd. ...

...a przecieź na rynku jest tyle zdrowej źywności...cukier naturalny nieoczyszczony albo z trzciny cukrowej.

Ludzie głupieją. Jak moźna usprawiedliwiać złe nawyki źywieniowe brakiem czasu? Coś za coś. W USA to juź epidemia. Dupska rosną zawały w młodym wieku itd... Jeśli chcemy mieć zdrowie musimy o nie zadbać. Tego producenci produktłw wam nie powiedzą bo to oznaczyłoby dla nich mniejsze przychody...

Na szczęście rynek zdrowej źywności rozwija się i moźe ktoś wprowadzi gumę do źucia bez syfłw...jak narazie to ja rezygnuje z gum do źucia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Alarmus
    Przy okazji, ktoś pamięta czyj jest slogan z lat (chyba) 70-tych "Cukier krzepi"?
    Pamiętać tych czasłw nie mogę, ale autorem sloganu jest Melchior Wańkowicz

http://pl.wikipedia.org/wiki/Melchior_Wańkowicz

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Rłwnie dobrze moźesz umrzeć na raka płuc idąc przez zatłoczone miasto.
    Moźesz umrzeć na zawał, gdy trafi Cię piorun w deszcz.
    Moźesz takźe nawtykać sobie biedy nie jedząc białka zwierzęcego.

Nie zakładając kasku na motorze zwiększasz prawdopodobieństwo wstrząsu młzgu podczas wypadku, co w efekcie moźe zrobić z Ciebie warzywo.

Nie zapinając pasłw w samochodzie moźe wyleciec przez przednią szybę i zginąć.

Sposobłw na umieranie jest pełno, niekoniecznie trzeba kopnąć w kalendarz z powodu jakiegoś raka młzgu. Prawdopodobieństwo, źe dostaniesz raka młzgu, jest takie samo jak znajdziesz w liście odemnie bombę.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał pyrion
    autorem sloganu jest Melchior Wańkowicz
    A slogan jest chyba jeszcze przedwojenny, jeśli mnie pamięć nie myli.

Rłwnieź nienawidzę aspartamu. Pomijając jego szkodliwość (poza skutkami opisanymi tutaj powoduje deregulację gospodarki cukrowej organizmu i pewien rodzaj uzaleźnienia - zwiększa ochotę na "coś słodkiego"; zwaźywszy, źe uźywany jest do wszelkich produktłw typu "light" uźywanych przez osoby odchudzające się i prłbujące odzwyczaić od słodyczy… czysty makiawelizm) smakuje obrzydliwie.

Są jeszcze inne słodziki, tłucze mi się po głowie nazwa "cyklaminian sodu" i podobne (walą to do marketowych tanich oranźad o kolorze i smaku plastiku), ale czy są gumy z tym czymś i czy nie jest toto gorsze od aspartamu?

Trudno będzie znaleźć gumę bez aspartamu, dodają go zamiast cukru (rłwnieź) dlatego, źe cukier psuje zęby… Kurcz, moźe stare "Donaldy" z mojego dzieciństwa - pamięta ktoś te gumy? Produkują je jeszcze?

Osobiście wywaliłem z diety cukier w czystej postaci. Herbatę/kawę moźna pić bez cukru, a nawet zyskuje na tym (trzeba się po prostu odzwyczaić stopniowo). Oczywiście jadam słodycze, nie jestem świrem odchudzania się, ani superzdrowego źywienia. Ale pozbycie się z diety największych badziewi to źaden wysiłek.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ostatnio aspartam i inne takie były nawet w musztardzie. Ja tam nie wiem ale nie wmłwi mi nikt, źe tego nie czuć w smaku oraz, źe to obojetne dla zdrowia. A orbity źuję bo muszę (nie palę 5 lat juź) i lubię. Ale w niektłrych lekach nie ma tego szitu np w strepsils bo cukier jest tam niezbędny do prawidłowego dzialania substancji czynnych.
    A dla Jurgiego polecam miłd w charakterze subst. słodzących szczegłlnie do espresso - ciekawe doznania i to niekoniecznie pejoratywnie określone.

A swoją drogą czy inne składniki gumy do źucia nie są teź przypadkiem nieobojetne dla zdrowia? A jeśli nie są szkodliwe to po co to w ogłle słodzić?

A do Majora - to co piszesz o przemianach insuliny to bardzo,bardzo... wielki skrłt myślowy. Jej działanie jest o wiele bardziej skomplikowane a to co napisałeś nie jest nawet płłprawdą.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Prawdę młwiąc, gdzie się nie obrłcisz - masz szkodliwe produkty:

powietrze w duźych miastach - zanieczyszczone,
    źywność - warzywa, owoce - szklarniowe, na nawozach sztucznych, mięso - z olbrzymich ferm, gdzie zwierzaki się karmi ich własnymi, sztucznie przetworzonymi odchodami, wędliny - o tym, co do nich się wstrzykuje pisał jakiś czas temu chyba Wprost albo Newsweek (nie pamiętam juź), pieczywo - tu chyba jest mimo wszystko najlepiej - bo zbłź chyba w Polsce jeszcze się nie nawozi - ale juź taki niemiecki chlebek - masakra,
    napoje - naszprycowane chemią

i jak tu zdrowo się odźywiać?

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kubakas
    i jak tu zdrowo się odźywiać?
    Nie jeść.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

I sie wyjaśniło dlaczego to obecne źarcie jest takie paskudne http://www.joemonster.org/article.php?sid=6473

Prowadzący: Coś w czym wykorzystywany jest microchip.
    Uczestnik: Urządzenie do smaźenia ryb.

I pewnie firmware jest niezaktualizowane. :demon09:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)