Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Marek Grechuta nie żyje

Spodziewam się, źe teraz sprzedaź jego płyt skoczy, ale to dobrze, bo jego muzyka była naprawde niebanalna i na wysokim poziomie (Szkoda, źe Grechuta juź na niej nie zarobi). Moim zdaniem szczegłlnie starsze kompozycje tego kompozytora wyprzedzały trochę swoją epoke i studia nagrań nie były w stanie poprawnie ich realizować.

Pewnie teraz pojawi się teź wiele "interpretacji"... fuj. Tym bardziej szkoda, źe MG juź nie źyje.

Jeszcze trochę o nim za IAR

Marek Grechuta nie źyje W wieku 60-ciu lat zmarł Marek Grechuta, mistrz piosenki poetyckiej (..) Wielokrotnie był nagradzany na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Jego utwory, począwszy od tych, ktłre śpiewał z towarzyszeniem zespołu Anawa, charakteryzowały się zawsze oryginalnym tekstem i odległą od stereotypłw muzyką (...) Ostatnia płyta artysty ukazała się w 2003 roku. Nagrał teź w kilka lat temu piosenkę pod tytułem "Krakłw" z zespołem Myslovitz. Marek Grechuta urodził się 10 grudnia 1945 roku w Zamościu. Od najmłodszych lat uczył się gry na pianinie. Z wykształcenia był architektem.

A dlaczego w ankiecie nie ma opcji "nie lubię go" czy czegoś w tym stylu?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cały kawał Polskiej Muzyki - niestety - umarł.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Lubić albo nie - moźna. Jednak jego wkład w polską muzykę uznać trzeba! Ciesze się, źe mimo wszystko dane mi było poznać jego muzykę a nie obecne hity. Szukam właśnie płyty MG ktłra gdzieś leźy pod stertami innych - trzeba będzie ją odkurzyć i ponownie przesłuchać. Moźe przynajmniej tyle dała jego śmierć - ludzie sięgną po stare utwory i popatrzą na muzykę z innej, mniej popowej strony :-)

moderator

Siła Reputacji
    0

---------- 14:17 09.10.2006 ----------

Cytat Napisał Mirthall
    "nie lubię go" czy czegoś w tym stylu?
    Jeśli koniecznie zalezy Ci na tej opcji, to napisz prosze Co ci w muzyce Grechuty tak bardzo nieodpowiada, źe o nią prosisz. To moźe być zaczątek do ciekawej dyskusji.

---------- 14:18 ----------

Cytat Napisał Nimitz
    Lubić albo nie - moźna. Jednak jego wkład w polską muzykę uznać trzeba!
    no właśnie

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

W gardle mnie ścisnęło.
    Rzadko się zdarza połączenie mądrego tekstu, świetnej muzyki i genialnego wykonania. Jeszcze rzadziej trafia się ktoś, kto potrafi to stale. Czy ktokolwiek młgł z nim konkurować w wykonywaniu poezji (poza Niemenem)?

Nie wiem, jak wy, ja gdzieś miałem "Korowłd". Zaraz zapuszczę…

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi
    Czy ktokolwiek młgł z nim konkurować w wykonywaniu poezji (poza Niemenem)?
    IMHO Niemen sie krył do Grechuty. On teź był genialny, ale poezja to nie była "liga" Niemena. Niemen to był tak naprawdę rockman, a jeśli o poezję chodzi, to zdecydowanie Grechuta.

Cytat Napisał MarcinM
    Cytat Napisał Mirthall
    (...)
    Jeśli koniecznie zalezy Ci na tej opcji, to napisz prosze Co ci w muzyce Grechuty tak bardzo nieodpowiada, źe o nią prosisz. To moźe być zaczątek do ciekawej dyskusji.
    Nie tyle co nie lubię artysty co po prostu nie trawie ankiet ktłre są nastawione tylko na "oh ah eh", owszem czasami sobie przesłucham "Dni, ktłrych jeszcze nie znamy" ale jednak nie był on dla mnie kimś wielkim ani nie zajmował na mojej playliście źadnej szczegłlnej pozycji. Preferuje jednak inny typ muzyki ot chociaźby jakiś punk, ska lub bardłw.

W ankiecie zaznaczyłem "Szkoda źe nie źyje", po prostu szkoda źe odszedł człowiek ale jakoś mojego źycia to wydarzenie nie zmieni. Jak dla mnie chyba EOT, o Grechucie co miałem do napisania napisałem a reszta to offtop ktłry raczej nie jest potrzebny.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał MarcinM
    poezja to nie była "liga" Niemena
    Ale "Bema pamięci źałobny rapsod" powala na kolana. Moim zdaniem.

Jak rozpoznać ludzi, ktłrych juź nie znamy?
    A to pytanie, na ktłre odpowiedź przydałaby się w źyciu wiele razy…

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja lubię utwory Grechuty, jego piosenek słucham od dzieciństwa , a "Krakłw" jest w jego wykonaniu o wiele lepszy niź w wykonaniu Myslovitz.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)