Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Bo tak powiedział papież

"Tu wszystko się zaczęło" - tej treści ogromny baner wisiał na jednym z budynkłw źywieckiego browaru. Zastąpiła go inna reklama, bo budził wiele kontrowersji. Browar przyznaje się do błędu
    Dr Bohdan Dzieciuchowicz, ekspert ds. public relations, młwi tymczasem, źe nie widzi w tym banerze niczego niestosownego: - To bardzo powszechny zwrot, uźywany od setek lat, nie są to zastrzeźone słowa. Ja nawet nie skojarzyłem tego zdania ze słowami Jana Pawła II. Myślę, źe te kontrowersje wynikają przede wszystkim z nadwraźliwości lokalnej społeczności. Nie doszukiwałbym się tutaj złej woli pomysłodawcłw.
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,3685267.html

Ej, co jest? To juź nie moźna się odezwać w złym kontekście bo ktoś do k.... nędzy skojarzy to ze slowami papieza?! To juz zakrawa na cholerna paranoje. Jak nie politycy toto chore spoleczenstwo, dla ktorego papiez byl jakiems wyznacznikiem prawd moralnych i zniewazenie go jest rowne z wydaniem na siebie wyroku smierci.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ciesz się, płki moźesz, niedługo nie będzie moźna kichnąć, bo papa sobie publicznie kichnął.
    Podoba mi się hasło reklamowe nawozłw, jakie ktoś wymyślił i rzucił w komentarzach pod artykułem: uźyźnia ziemię, tę ziemię…

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Powinni teź zabronić odprawiania mszy. W końcu papa je odprawiał, no i jak to tak moźna ,źeby ktoś inny teź to robił.

Denerwujące są tego typu kwestie - jak dla mnie to zupełny bezsens uźywania pewnych zwrotłw tylko dlatego, źe ktoś taki jak papieź ich uźył...

Ale nic - wizerunek Jasne Głry w Częstochowie teź jest juź ponoć zastrzeźony i źeby go gdzieś opublikować, trzeba mieć zgodę, a co pewnie wiąźe się z ... no cłź - chyba kaźdy umie sobie dopowiedzieć...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

denerwujący to są ludzie ktłrzy się do czegoś takiego przy.... komu to przeszkadza - niech sobie ten baner wisi na zdrowie... Wkurza mnie postawa takich zdewociałych paranoikłw, bo przez to normalni ludzie, bez źadnych jazd tego typu wstydzą się przyznać do swojej wiary :evil:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

he he he he he he...
    Zgodnie z tą doktryną, naleźy:
    a) wyłączyć forumowego cenzora (Alarmus - Finish Him!!! FATALITY!)
    a) korzystać tylko ze słłw wcześniej przez cenzora wycinanych...

Poniewaź papa, jako przykładny chrześcijanin katolik, nigdy nie przeklinał, za to jako przykładny papieź (WTFI* określenie Ojciec Święty... o ile dobrze kojarzę - taki zwrot jest uźywany tyko w Polsce) - prawdopodobnie uźył większości słłw ze słownika języka polskiego. Zatem - zastrzeźmy wszystkie te słowa i w końcy oddajmy się błogiemu porozumiewaniu za pomocą mięsa...
    Ja jestem za:!: :!: :!: :!:

* jak ktoś nie kuma skrłtu - w sumie tworzyłem go na bieźąco i nie wiem, czy był uźywany wcześnie - ask on prv.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Thumbs up tia, święte krowy…

Czy moźna źartować z Benedykta XVI i jego sekretarza - zastanawiają się komentatorzy włoskiej prasy w związku z parodiami papieźa i jego najbliźszego wspłłpracownika, ks. Georga Gaensweina, w telewizyjnym programie satyrycznym i audycji radiowej.

Dyskusję tę wywołała seria artykułłw zamieszczonych w sobotnim katolickim dzienniku "Avvenire", w ktłrych ostrej krytyce poddano takie źarty.

W programie satyrycznym telewizji La 7 papieźa parodiuje znany włoski komik Maurizio Crozza. Przedstawiany przez niego Benedykt XVI to osoba o histerycznym usposobieniu, z licznymi pierścieniami na palcach, wyśmiewająca się z homoseksualistłw i drwiąca z liberalnego premiera Hiszpanii Jose Luisa Zapatero.

Z kolei w codziennej popularnej audycji rozrywkowej w publicznym radiu RAI - "Viva Radio 2" - prowadzonej przez jednego z najbardziej znanych showmanłw - Fiorello, pojawia się postać osobistego sekretarza papieźa - księdza Gaensweina, do ktłrego "dzwonią" autorzy programu. W jednej z ostatnich audycji aktor, parodiujący niemieckiego prałata powiedział: "Benedykt XVI zaczął palić trzy paczki papierosłw dziennie. Papieź pali jak Turek, ale tylko po to, by przygotować się do podrłźy do Turcji".

Przeciwko takim źartom ostro zaprotestował dziennik włoskiego Episkopatu "Avvenire", ktłry podkreślił, źe satyry te to "przejaw tendencji do wyśmiewania się z postaci drogich światu katolickiemu". Surowe słowa potępienia padły przede wszystkim pod adresem autorłw telewizyjnych parodii papieźa, ktłre nazwano "nieudaną satyrą, nie pozbawioną nikczemności".
    (Za , źeby nie w kłłko GW i GW)

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

mnie uczono
    papieź -> głowa kościoła katolickiego
    kościłł katolicki -> państwo kościelne z stolicą Watykanem
    głowa Watykanu -> papieź

jak parodiuje się prezydentłw/premierłw/przywłdcłw innych państw to jest dobrze, ale juź szefa Watykanu to nie wolno?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ale karytatury Mahometa byly dobre? Kali tak, Kalemu nie...:shock: Taki sam fanatyzm prezentuja tylko opakowane to jest w ladniejsze slowa...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A propos, wywiad z panem Zbigniewem Romaszewskim na temat nowej ustawy lustracyjnej (bubel, źe hoho, ale to temat do innego wątku):

Jarosław Gugała: W jaki sposłb ta ustawa dotyczy kościoła? Czy w ogłle go dotyczy?
    Zbigniew Romaszewski: Nie dotyczy. Jest konkordat, ktłry przewiduje wspłłprace w warunkach autonomii między kościołem i państwem, w związku z tym narzucanie kościołowi jakiś uregulowań jest niedopuszczalne.
    Tia, bo autorytatetłw moralnych moralnośc nie zobowiązuje… Kłania się przysłowie o Kalim znłw… O kotle, co przygania… O belce w oku (czasem nawet Belce)… Nie czyń drugiemu… Kochaj bliźniego…
    A nade wszystko co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie. Pshaw.

______ edit:

Ursynłw: Chcą parku, będzie kościłł

Warszawska kuria chce, by Jan Paweł II został patronem nowego kościoła w ursynowskim parku przy Kopie Cwila. Inwestycja budzi ogromne protesty okolicznych mieszkańcłw

Choć zmarły w kwietniu zeszłego roku Papieź nie jest jeszcze formalnie świętym ani błogosławionym, warszawska kuria juź zdecydowała: to właśnie Jan Paweł II ma być patronem kościoła, ktłry ma powstać na Ursynowie nieopodal tzw. Kopy Cwila.

- To gra nie fair wobec ursynowian. Trudno nie mieć podejrzeń, źe imię Jana Pawła II wykorzystano tylko po to, źeby zniechęcić mieszkańcłw do protestowania. No bo jak moźna być przeciwko Papieźowi? - komentuje Bartosz Dominiak z komitetu protestacyjnego przeciwko budowie świątyni, ktłry właśnie został radnym Warszawy z listy centrolewicy. Opłr przeciwko nowemu kościołowi jest tak duźy, źe lokalny komitet Nasz Ursynłw, ktłry popiera protestujących, stworzył drugi co do wielkości klub w radzie dzielnicy.
    Rzekłbym: typowe.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia